امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1233
تاریخ انتشار : 12 تیر 1399 - 13:07 | 849 بازدید

آغاز برداشت گندم و جو در چهارمحال و بختیاری

آغاز برداشت گندم و جو در چهارمحال و بختیاری ،به گزارش نگین استان چهارمحال و بختیاری ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهرکرد گفت: در سال زراعی جاری  ۳ هزار و ۱۰۸ هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت جوی آبی و یک هزار و ۷۸۰ هکتار نیز زیر کشت جوی دیم رفت. فرهاد رفیعی پیش‌بینی کرد: […]

آغاز برداشت گندم و جو در چهارمحال و بختیاری

آغاز برداشت گندم و جو در چهارمحال و بختیاری ،به گزارش نگین استان چهارمحال و بختیاری ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهرکرد گفت: در سال زراعی جاری  ۳ هزار و ۱۰۸ هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت جوی آبی و یک هزار و ۷۸۰ هکتار نیز زیر کشت جوی دیم رفت.

فرهاد رفیعی پیش‌بینی کرد: ۱۳ هزار تن جو از مزارع شهرستان شهرکرد برداشت شود. وی افزود: متوسط عملکرد جوی آبی شهرستان شهرکرد حدود چهارتن در هکتار و جوی دیم نیز حدود یک تن در هکتار است.

رئیس جهاد کشاورزی استان گفت: برداشت گندم در بیش از ۲۰۰۰ هکتار از اراضی کشت گندم آبی و ۸۴۰۰ هکتار از اراضی گندم دیم شهرستان لردگان آغازشد.

ذبیح الله غریب افزود: عمده ارقام گندم دیم شامل ، سرداری ، آذر ۲ و ارقام محلی و ارقام گندم آبی شامل پیشگام ، میهن و پیشتاز است.

به گفته وی، پیش بینی می شود بیش از ۱۵ هزار تن گندم  تا اواخر مرداد از این مزارع برداشت شود. رئیس جهاد کشاورزی استان افزود: در سال جاری بیش از ۵۵۰۰ هکتار مبارزه شیمیایی با علف های هرز در مزارع گندم شهرستان لردگان صورت گرفت .

آغاز برداشت گندم و جو در چهارمحال و بختیاری

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!