امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1953
تاریخ انتشار : 30 مرداد 1400 - 13:42 | 596 بازدید

کلاهبرداری به وسیله پیامک جعلی ابلاغ الکترونیک قضایی در چهارمحال و بختیاری

ابلاغ الکترونیک قضایی در چهارمحال و بختیاری ،اخیرا کلاهبرداران با ارسال پیامکی با عنوان ابلاغ قضایی، کاربران را به آدرس جعلی هدایت و برای مشاهده ابلاغیه از فرد درخواست می‎کنند که ۲۰۰۰ تومان واریز کند اما بلافاصله بعد از واریز وجه، حساب فرد توسط کلاهبرداران خالی می‎شود.رییس پلیس فتای تهران می‎گوید در سامانه قوه‎قضائیه از […]

کلاهبرداری به وسیله پیامک جعلی ابلاغ الکترونیک قضایی در چهارمحال و بختیاری

ابلاغ الکترونیک قضایی در چهارمحال و بختیاری ،اخیرا کلاهبرداران با ارسال پیامکی با عنوان ابلاغ قضایی، کاربران را به آدرس جعلی هدایت و برای مشاهده ابلاغیه از فرد درخواست می‎کنند که ۲۰۰۰ تومان واریز کند اما بلافاصله بعد از واریز وجه، حساب فرد توسط کلاهبرداران خالی می‎شود.رییس پلیس فتای تهران می‎گوید در سامانه قوه‎قضائیه از کسی درخواست پول نمی‎شود و مردم فریب این پبامک‎ها را نخورند.

کلاهبرداری در پوشش پیامک ابلاغ الکترونیک یکی از روش‌های جدید کلاهبرداری است که در این رابطه در استان چهارمحال و بختیاری نیز پرونده‌های زیادی تشکیل شده است.

سرهنگ عسگری، در رابطه با نحوه کلاهبرداری در پوشش پیامک‌های ابلاغ الکترونیک، اظهار کرد: با ارسال پیامک به شهروندان، کاربر به سامانه جعلی https://sana-eblagh[.]xyz/ir هدایت می‌شود و پس از وارد کردن شماره همراه و کد ملی، اخطاری مبنی وجود اختلال در سرور و نیاز به نصب نسخه اپلیکیشن (بدافزار)، به کاربر نمایش داده می‌شود.

وی افزود: برنامه پس از نصب و اجرا، شماره همراه کاربر را درخواست کرده و او را به بهانه پرداخت ۲۰۰۰ تومان به این لینک فیشین http://188.40.233[.]91/eblaghd/Mellat/Mellat/Mellat.php?Rfid=JHDJKSIKMCMDIEJN&Z هدایت می‌کند.

این مسئول تصریح کرد: اطلاعات حساب بانکی کاربر پس از وارد شدن توسط وی، به سرور دیگری ارسال شده و از آنجا که بدافزار مذکور، به پیامک‌های کاربر دسترسی دارد با استفاده از رمز پویا، حساب وی خالی می‌شود.

رئیس پلیس فتا استان گفت: در خصوص کلاهبرداری در پوشش پیامک‌های ابلاغ الکترونیک در استان پرونده‌های زیادی تشکیل شده است.

ابلاغ الکترونیک قضایی در چهارمحال و بختیاری

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!