امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1352
تاریخ انتشار : 07 مرداد 1399 - 23:15 | 851 بازدید

ترویج نماز از رویکردهای مهم اداره فرهنگ و ارشاد چهارمحال و بختیاری

اداره فرهنگ و ارشاد چهارمحال و بختیاری ،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از اهمیت ترویج فرهنگ نماز در بین مردم و همچنین برنامه‌های ویژه این اداره کل در خصوص گسترش فرهنگ نماز خبر داد. به گزارش پایگاه خبری نگین چهارمحال ، به نقل از روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و […]

ترویج نماز از رویکردهای مهم اداره فرهنگ و ارشاد چهارمحال و بختیاری

اداره فرهنگ و ارشاد چهارمحال و بختیاری ،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از اهمیت ترویج فرهنگ نماز در بین مردم و همچنین برنامه‌های ویژه این اداره کل در خصوص گسترش فرهنگ نماز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نگین چهارمحال ، به نقل از روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری ابراهیم شریفی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، با تأکید بر اهمیت اشاعه نماز در برنامه‌های فرهنگی هنری استان گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بر خلاف سایر ادارات که رویکردی درون دستگاهی در خصوص ترویج فرهنگ نمازخوانی دارند وظیفه‌ای گسترده‌تر دارد و علاوه بر آن وظیفه گسترش این فرهنگ در بین عموم را نیز بر عهده دارد.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد فقط به طور مستقیم بر رویکرد ترویج نماز ورود پیدا کنیم، ممکن است مخاطب خیلی جذب این موضوع و هدف نشود؛ اما اگر به طور غیر مستقیم، این رویکرد ر ادر برنامه‌های فرهنگی، رسانه‌ای و هنری خود قرار دهیم، مخاطب وارد بطن جریان کار شده و با پیامی که از برنامه‌ها دریافت می‌کند، متوجه اهمیت و جایگاه نماز می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری توضیح داد: اگر بخواهیم رویکرد نماز را در قالب یک سخنرانی و گفت‌وگو ترویج دهیم، تأثیر چندانی ندارد؛ اما اگر در قالب یک نمایش، فیلم کوتاه، کلیپ، شعر و سرود آهنگین باشد، تأثیرگذاری مضاعفی خواهد داشت.

شریفی تصریح کرد: سلسله فیلم‌های کوتاهی تحت عنوان «لبخند خدا» در انجمن سینمای استان تولید شود و ادامه‌دار باشد تا افراد بعد از مدتی منتظر این فیلم‌ها بوده و این تولیدها تأثیر خود را بر اذهان، افکار و اعمال مردم داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر شرایط کرونایی ادامه‌دار شد، باید رویکرد ترویج و اشاعه نماز را در فضای مجازی پیش ببریم و از این موضوع مهم غافل نشویم.

اداره فرهنگ و ارشاد چهارمحال و بختیاری

| منبع خبر : روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری
به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!