امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Sunday, 28 May , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 9 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1363
تاریخ انتشار : 29 مرداد 1399 - 0:33 | 794 بازدید

اطلاعات بیماران خاص چهارمحال و بختیاری در سامانه علوم‌پزشکی

اطلاعات بیماران خاص چهارمحال و بختیاری ،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به ضرورت به روزرسانی اطلاعات بیماران خاص استان گفت:اطلاعات مرتبط با بیماران خاص در سامانه جدید علوم‌پزشکی ثبت شود. جعفر مردانی روز سه‌شنبه در دومین کمیته بیماران خاص چهارمحال و بختیاری در سال‌جاری تاکید کرد: طراحی سامانه و […]

اطلاعات بیماران خاص چهارمحال و بختیاری در سامانه علوم‌پزشکی

اطلاعات بیماران خاص چهارمحال و بختیاری ،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به ضرورت به روزرسانی اطلاعات بیماران خاص استان گفت:اطلاعات مرتبط با بیماران خاص در سامانه جدید علوم‌پزشکی ثبت شود.

جعفر مردانی روز سه‌شنبه در دومین کمیته بیماران خاص چهارمحال و بختیاری در سال‌جاری تاکید کرد: طراحی سامانه و ثبت مشخصات بیماران خاص در آن به تفکیک جنسیت یکی از دغدغه‌های تهیه بانک اطلاعات و آمار قطعی مبتلایان در استان است.

وی افزود: برای ثبت‌نام بیماران خاص در این سامانه ۱۰ تا ۱۵ روز به انجمن‌ها فرصت داده می‌شود و در این مدت مشکلات سامانه باید رفع تا زمینه افتتاح و بهره‌برداری آن فراهم شود.

مردانی، ارائه راهکارهایی برای امنیت شبکه را ضروری دانست و یادآور شد: اطلاعات بیماران و خانواده آن‌ها نشان داده نشود و محرمانه در این سامانه باشد تا آسیبی به این افراد وارد نشود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به گلایه انجمن‌ها در خصوص تعداد پزشکان متخصص و کمبود داروهای بیماران خاص در استان اظهار داشت: انجمن‌ها باید در این جلسات حضور پررنگ‌تری داشته باشد تا مشکلات‌شان مطرح و از سوی مسوولان آسیب‌شناسی و رفع شود.

وی گفت: تلاش برای تهیه مسکن، اشتغال‌زایی و رفع مشکلات خانواده‌های بیماران خاص از وظایف کمیته حمایت از بیماران خاص به شمار می‌رود.

مردانی تاکید کرد: ارائه راهکارهای مناسب به‌منظور پیشگیری از بیماری یکی از روش‌های مهم در این زمینه است.

وی کمبود داروها و پزشکان متخصص را یکی از مشکلات کنونی بیماران خاص دانست و افزود: حوزه معاونت غذا و دارو علوم‌پزشکی برای تامین دارو و پزشک مورد نیاز بیماران خاص تلاش کنند.

مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری نیز گفت: نسخه‌نویسی الکترونیکی در پنج داروخانه استان فعال شده است.

قیصر حافظی تصریح کرد: برای فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی از روند اجرایی نسخه‌نویسی الکترونیکی تاکنون ۱۲۵ بنر در داروخانه‌های چهارمحال و بختیاری توزیع، پیامک‌هایی آموزشی از طریق سامانه ۱۲۶ به بیمه‌شدگان ارسال و اطلاع‌رسانی لازم از طریق رسانه‌های گروهی انجام شده است.

اطلاعات بیماران خاص چهارمحال و بختیاری

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!