امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1508
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1400 - 0:24 | 478 بازدید

امتحانات پایه نهم و دوازدهم حضوری برگزار می‌شود

امتحانات پایه نهم و دوازدهم ، فرحناز قائدامینی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه، اظهار داشت: امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم به دلیل اهمیت آن که پایه نهم در انتخاب رشته و دوازدهم در کنکور اثرگذار است، به صورت حضوری برگزار می‌شود. وی افزود: اگر امتحانات غیرحضوری باشد بیشترین […]

امتحانات پایه نهم و دوازدهم حضوری برگزار می‌شود

امتحانات پایه نهم و دوازدهم ، فرحناز قائدامینی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه، اظهار داشت: امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم به دلیل اهمیت آن که پایه نهم در انتخاب رشته و دوازدهم در کنکور اثرگذار است، به صورت حضوری برگزار می‌شود.

وی افزود: اگر امتحانات غیرحضوری باشد بیشترین آسیب به دانش‌آموزانی وارد می‌شود که از امکانات بی‌بهره هستند و هیچ استانی در خصوص امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم اختیاری ندارد و برنامه امتحانات این دوپایه ملی و متمرکز بوده و از بیست و هفتم اردیبهشت تا بیست و دوم خردادماه برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به نحوه برگزاری امتحانات در شرایط کرونایی بیان داشت: در سال گذشته حوزه‌های امتحانی را دو برابر افزایش دادیم و طی دو مرحله اعتبار برای ضدعفونی حوزه‌های امتحانی اختصاص یافت، امسال نیز تمهیدات لازم در نظر گرفته شده  و هیچ‌گونه مشکلی برای ضدعفونی حوزه‌های امتحانی نداریم.

قائدامینی تصریح کرد: کلاس‌های آموزشی و امتحانات دانش‌آموزان در مناطق محروم به صورت حضوری برگزار و از فضای مجازی نیز استفاده می‌شود و اسامی دانش‌آموزانی که از آموزش‌ها نتوانستند استفاده کنند از طریق قطب‌بندی مدارس و رصد و راستی‌آزمایی انجام و از طریق مدیر، معاون و مشاوران مدارس پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

وی عنوان داشت: امسال میزان ترک تحصیل دانش‌آموزان کمتر از سال‌های قبل بود و میزان ثبت‌نام در پایه اول ابتدایی ۹۹.۱۲ درصد بود که رتبه دوم کشور و از میانگین کشوری بسیار بالاتر بودیم و در نام‌نویسی دانش‌آموزان پیش‌دبستانی نیز که سال‌های قبل دچار مشکل بودیم ۹۷ درصد ثبت‌نام داشتیم، همچنین کمترین میزان تعطیلی مدارس غیردولتی را در استان شاهد بودیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: کیفیت آموزش چهره به چهره بسیار بالاتر از آموزش در فضای مجازی است و نکاتی که دانش‌آموز در تعامل با معلم و سایر دانش‌آموزان می‌آموزد در آموزش مجازی از آن محروم است اما در شرایط کرونایی آموزش قطع نشد و با همراهی والدین دانش‌آموزان این امر در حد قابل قبولی با استفاده از فضای مجازی در حال انجام است.

وی با اشاره به هفته بزرگداشت مقام معلم اضافه کرد: امسال معلمان نمونه از طریق ثبت‌نام در سامانه وزارت آموزش و پرورش و بارگزاری مستندات لازم انتخاب شد که در استان از بین حدود ۵هزار و ۷۰۰ معلم، ۱۳ نفر به مرحله استانی راه یافتند و هفت نفر از مدیران و معاونان نمونه استان نیز تقدیر شدند.

قائدامینی با اشاره یه اینکه رتبه‌بندی معلمان فقط برای سنجش صلاحیت آن‌ها نیست، تشریح کرد: رتبه‌بندی معلمان به منظور ارتقای سطح علمی معلمان و به روز شدن اطلاعات این قشر با توجه به تحولات علمی مختلف انجام می‌شود که طرح آن با قید فوریت به مجلس اعلام شده است، راهبران و گروه‌های آموزشی نیز در کنار معلمان هستند و آموزش‌های لازم برای ارائه دروس را به آن‌ها می‌دهند و جهت سلامت اخلاقی و اعتقادی دانش‌آموزان، مشاوران مدارس و هسته‌های مشاوره آموزش و پرورش فعال هستند.

امتحانات پایه نهم و دوازدهم

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!