امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1793
تاریخ انتشار : 06 تیر 1400 - 13:54 | 587 بازدید

رئیس کمیته آب مجلس: انتقال آب بهشت‌آباد با تونل منتفی شد

انتقال آب بهشت‌آباد با تونل ،رئیس کمیته آب مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسه کارگروه کارشناسی محیط زیست، تونل بهشت آباد منتفی شد، گفت: این تونل در سال‌های گذشته توسط شورای عالی آب منتفی شده بود. حجت‌الاسلام‌ والمسلمین امیرقلی جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  شهرکرد ‌اظهار داشت: چند سال گذشته تونل […]

رئیس کمیته آب مجلس: انتقال آب بهشت‌آباد با تونل منتفی شد

انتقال آب بهشت‌آباد با تونل ،رئیس کمیته آب مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسه کارگروه کارشناسی محیط زیست، تونل بهشت آباد منتفی شد، گفت: این تونل در سال‌های گذشته توسط شورای عالی آب منتفی شده بود. حجت‌الاسلام‌ والمسلمین امیرقلی جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  شهرکرد ‌اظهار داشت: چند سال گذشته تونل بهشت آباد با مصوبه شورای عالی آب منتفی شد، در این مصوبه انتقال آب را با لوله بیان کردند و حفر تونل ۶۵ کیلومتری تایید نشد.

وی افزود: اما به دلیل فشارها از جوانب مختلف توسط برخی خواص، وزارت نیرو بدون مجوز و بدون توجه به مصوبه شورای عالی آب آن را در دستور کار قرار داد و درصدد شروع کار تونل غیرقانونی بهشت آباد بودند که با واکنش‌های مسئولان، نمایندگان و مهم‌تر از همه مردم استان‌ مواجه شدند.

رئیس کمیته آب کمیسیون کشاورزی،آب، منابع طبیعی، محیط زیست مجلس شورای اسلامی بیان داشت: سال گذشته، سردار محمد فرمانده سابق قرارگاه خاتم الانبیاء به استان دعوت شد و با بررسی وضعیت گفت که تا زمانی که دغدغه‌های زیست‌محیطی و اجتماعی این پروژه حل نشود، قرارگاه خاتم به عنوان پیمانکار این پروژه برای اجرای آن اقدام نخواهد کرد و کار متوقف شد.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی افزود: اما پس از آن متاسفانه از سوی برخی فشارهای متعدد توسط مقامات زیادی در خصوص انجام تونل بهشت آباد شکل گرفت که هرگز آقایان نگفتند که پس از انتقال آب از تونل بهشت آباد چه بلایی بر سر مردم استان چهارمحال و بختیاری می‌آید.

جعفری تصریح کرد: تصور آقایان این بود که بزرگترین مانع، مجوز زیست محیطی است و به همین دلیل به محیط زیست فشار آوردند اما نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری به همراه مسئولین تصویر درستی از این فاجعه را برای مسئولین کشور و محیط زیست ترسیم نمودند.

وی ادامه داد: جلسات متعددی برگزار و نکات زیادی در این خصوص گوشزد شد، حدود سه نامه مشترک توسط نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری و خوزستان نوشته شد که مخالفت خود را علنا در آن نامه‌ها اعلام کردیم.

رئیس کمیته آب مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به نامه اخیر محیط زیست در خصوص منتفی‌شدن انتقال آب بهشت آباد توسط تونل، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در جلسه کارگروه کارشناسی محیط زیست تونل بهشت آباد هم منتفی شد البته این تونل در سال‌های گذشته توسط شورای عالی آب منتفی شده بود که این خبر جدیدی نیست و تنها فشارها به محیط زیست موجب شد که نظر تخصصی خود را صراحتا در خصوص تونل بهشت آباد بیان کند.

انتقال آب بهشت‌آباد با تونل

| منبع خبر : خبرگزاری تسنیم
به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!