امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1768
تاریخ انتشار : 03 تیر 1400 - 0:52 | 529 بازدید

بازرسی چهارمحال و بختیاری از تصرف ۲.۵هزار هکتار اراضی ملی جلوگیری کرد

بازرسی چهارمحال و بختیاری ،مدیرکل بازرسی چهارمحال و بختیاری گفت: در یکسال گذشته در استان از تخریب و تصرف در ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی ملی در استان جلوگیری شد. علی احمدی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران  استان به مناسبت هفته قوه قضاییه افزود: در این مدت برگشت اراضی ملی به بیت‌المال و هفت مورد […]

بازرسی چهارمحال و بختیاری از تصرف ۲.۵هزار هکتار اراضی ملی جلوگیری کرد

بازرسی چهارمحال و بختیاری ،مدیرکل بازرسی چهارمحال و بختیاری گفت: در یکسال گذشته در استان از تخریب و تصرف در ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی ملی در استان جلوگیری شد. علی احمدی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران  استان به مناسبت هفته قوه قضاییه افزود: در این مدت برگشت اراضی ملی به بیت‌المال و هفت مورد استرداد وجوه به ارزش ۷۹۰ میلیارد ریال انجام  شد.

به گفته وی، وصول مطالبات بانکی و انتقال وجوه به ارزش ۴۲۰ میلیارد ریال، جلوگیری از یک مورد فرار مالیاتی به ارزش ۳۴ میلیارد ریال و جلوگیری از تضییع اموال بیت‌المال هفت مورد به ارزش ۲۴۰ میلیارد ریال از دیگر اقدامات سازمان بازرسی کل در استان بوده است.

احمدی اظهار داشت: در این مدت پیگیری برای صدور سند مالکیت اراضی ملی و دولتی به ارزش ۱۱۵ میلیارد ریال نیز اجرا شده است. بازرس کل استان چهارمحال و بختیاری گفت: برگشت اراضی ملی به بیت المال، وصول مطالبات بانکی و انتقال وجه، جلوگیری از فرار مالیات، جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی و پیگیری صدور سند مالکیت اراضی عمومی و دولتی ،حضور در معاملات و شورای تصمیم‌گیری در این مدت از سوی ناظران و بازرسان انجام شد.

وی از شناسایی یک‌هزار و ۳۰۰ طرح بلاتکلیف و نیمه‌تمام در سطح استان خبر داد و گفت: این طرح‌ها در سال‌های گذشته بدون توجیهه اقتصادی و کارشناسی کلنگ‌زنی شده است.

احمدی با تاکید بر اینکه وجود این طرح‌های بلاتکلیف به عنوان نخستین آسیب کلان در استان است، افزود: این طرح‌ها، بدون توجیهه و پشتوانه کارشناسی، بلاتکلیف مانده و هزینه‌های زیادی دولت به‌وجود آورده است.

بازرس کل چهارمحال و بختیاری با تاکید اینکه با وجود این طرح‌های نیمه تمام باید از اجرا و آغاز طرح‌های جدید در استان جلوگیری شود، گفت: دغدغه مسوولان باید رصد مشکلات و شناسایی دلایل اجرایی نشدن این طرح‌ها و تعیین تکلیف اجرای طرح‌ها باشد و نباید به دنبال ایجاد و آغاز طرح جدید بود.

وی با اشاره به اینکه اموال موجود در این طرح‌ها و همچنین هزینه‌های انجام شده سرمایه بیت‌المال است، گفت:حفظ حقوق بیت المال یک وظیفه عمومی است.

احمدی اظهار داشت: شناسایی اراضی واگذار شده برای اجرای طرح‌ها از سوی دستگاه متولی از جمله شرکت شهرک‌های صنعتی، راه و شهرسازی، منابع طبیعی و آبخیزداری، جهادکشاورزی و سایر دستگاه‌ها دومین آسیب موجود در استان است که این اراضی چندین هکتاری از ۲ تا سه دهه گذشته به  سرمایه‌گذار واگذار شده ولی سرمایه‌گذار به تعهدات خود عمل نکرده و دستگاه مربوطه نیز در خصوص تکالیف خود عمل نکرده است و باید با ورود به هنگام دستگاه نظارتی به بیت‌المال برگشت داده شود.

وی، با اشاره به نامگذاری سال جدید و سالهای گذشته در زمینه رونق تولید و مانع زدایی و حمایت از تولید و پشتیبانی از سوی مقام معظم رهبری افزود: باید برای فعال شدن سرمایه‌گذاران مهلت مجدد داده شود و یک برنامه زمان‌بندی برای سرمایه‌گذار تعریف شود تا مشکلات حوزه تولید رفع و در صورتی که مشکلات در زمان مشخص حل نشد مجوز فعالیت سرمایه‌گذار لغو شود.

وی نبود زیرساخت‌های لازم در حوزه سرمایه‌گذاری را از دیگر مشکلات در استان برشمرد و گفت: این استان ظرفیت توسعه گردشگری را دارد اما برخی قوانین سخت دستگاه‌ها، نبود زیرساخت‌ها و نوع عملکرد دستگاه‌های اجرایی سرمایه‌گذاران را از اجرای طرح خسته می‌کند.

احمدی اظهار داشت: تثبیت مالکیت و سنددار شدن اراضی ملی و اجرای طرح کاداستر یکی ازراه‌های کاهش مشکلات در استان است که یکی از ماموریت‌های مهم دستگاه نظارتی، بررسی روند سند دار کردن این اراضی است.

وی از همکاری اصحاب رسانه و مردم در خصوص اطلاع رسانی به سازمان بازرسی و دستگاه قضا در خصوص مشکلات و گزارشات مردمی در ادارات و دستگاه‌های اجرایی تقدیر کرد و گفت: تا زمان صدور حکم نهایی در خصوص پرونده‌ها، اعلام نتیجه به منظور حفظ کرامت اشخاص امکان‌پذیر نیست.

مدیرکل بازرسی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: بازرسی کل کشور در راستای اجرای اصل ۱۷۴ قانون اساسی، ماموریت نظارت بر اجرای صحیح قوانین را برعهده در دستگاه‌های اجرایی و دستگاه‌های که زیر نظر دولت هستند ،برعهده دارد که در این راستا، پارسال ۲۸ برنامه  و ماموریت بازرسی مستمر را اجرا کرده است.

بازرس کل استان چهارمحال وبختیاری گفت:در راستای اجرای پروتکل بهداشتی نیز از سال گذشته تاکنون ماموریت نظارت بر رعایت پروتکل ادارات از سوی این سازمان در استان انجام شد که در حوزه اجرای پروتکل بهداشتی مردم از ادارات مقدم‌تر بودند و در برخی موارد از جمله استفاده از ماسک و اجرای بخشنامه دورکاری در برخی ادارات به خوبی رعایت نمی‌شد.

بازرسی چهارمحال و بختیاری

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!