امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 25 September , 2023
شناسه خبر : 1668
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1400 - 13:56 |

تامین امنیت انتخابات در چهارمحال و بختیاری

تامین امنیت انتخابات در چهارمحال و بختیاری

تامین امنیت انتخابات در چهارمحال و بختیاری ،فرماندار فارسان با اشاره به اهمیت حفظ و تامین امنیت و سلامت انتخابات گفت: تلاش اصلی باید علاوه بر توجه به این ۲مقوله به سمت مشارکت حداکثری نیز معطوف شود و این یک وظیفه همگانی است.

مرداس طاهری روز سه‌شنبه در نشست هم‌اندیشی مدیران و فعالان فضای مجازی، چاپخانه‌ها و کانون‌های تبلیغاتی شهرستان فارسان بر تلاش عمومی برای فرهنگ‌سازی در زمینه استفاده صحیح از حق رای در انتخابات تاکید کرد و افزود: همه موظفند بر مبانی حقی که قانون برای آنان تعیین کرده است وظیفه خود را در انتخابات به سرانجام برسانند.

وی تصریح کرد: هر فرد بر اساس قانون اساسی می‌تواند با یک رای در انتخابات شرکت کند و کسی نمی‌تواند بیش از حدود تعیین‌شده به انتخابات ورود پیدا کند.

طاهری برگزاری الکترونیکی انتخابات در مراکز شهرستان‌ها را در کاهش تخلفات و تامین هر چه بهتر سلامت انتخابات موثر دانست و یادآور شد: در این دوره از انتخابات آگاهی بخشی به مردم و فرهنگ‌سازی در زمینه پایبندی به قوانین انتخاباتی بیش از گذشته دارای اهمیت است و باید همه در این مسیر توان خود را به کار گیرند تا انتخابات پیش‌رو در فضایی توأم با آرامش و امنیت برگزار شود.

وی با بیان اینکه شهرستان فارسان از نظر آمار تحصیلکردگان دانشگاهی و درصد باسوادی از شهرستان‌های شاخص چهارمحال و بختیاری به شمار می‌رود،گفت: انتخابات ۲۸ خرداد ایران اثرات مهمی در ابعاد جهانی دارد و کاندیدایی که بتواند با بیشترین میزان رای به عنوان منتخب ملت به مقام ریییس جمهوری دست یابد می‌تواند با قدرت بیشتری نیز اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران را در عرصه‌های بین‌المللی پیگیری کند.

فرماندار فارسان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را نیز مهم دانست و اظهار داشت: حضور افراد کارآمد و پرتوان در مجموعه شوراها می‌تواند موجب تحول در مسیر توسعه و پیشرفت شهر و روستا شود و آبادانی را برای مناطق رقم بزند.

طاهری در ادامه به تشریح برخی قوانین و مقررات انتخاباتی پرداخت و افزود: با توجه به شرایط شیوع کرونا هر گونه اجرای برنامه تبلیغاتی مربوط به انتخابات در فضاهای بسته ممنوع است و ستادهای انتخاباتی می‌توانند با دریافت مجوزهای قانونی و با نظارت شبکه بهداشت از فضای باز مراکز اداری و حیاط مدارس استفاده کنند.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان فارسان نیز در این نشست با اشاره به همکاری مطلوب و قابل قبول فعالان فضای مجازی این شهرستان در برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال‌ها۷ی گذشته گفت: انتظار می‌رود در این دوره از انتخابات نیز این همراهی ادامه یابد.

یاسر کریمی بر قانون مداری، دوری از بداخلاقی، توجه به هنجارهای انتخاباتی در فضای رسانه‌ای و مجازی تاکید کرد و افزود: به زودی نشستی با کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد تا در صورت تمایل آنان برای استفاده از فضای مجازی در جهت تبلیغات، شناسه و نشانی کانال‌ها و گروه‌های آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی ثبت شود تا شرایط صحیح برای رهگیری مطالب منتشر شده و انعکاس آن در فضای مجازی مهیا شود.

وی همچنین به شکننده بودن شرایط شیوع کرونا اشاره کرد و یادآور شد: عادی انگاری این موضوع پیامدهای ناگواری دارد و باید همه به ویژه چاپخانه‌ها که در زمان انتخابات بیشترین فصل کاری خود را سپری می‌کنند به رعایت دستورات ستاد مقابله با کرونا توجه کنند.

کریمی، اشاعه فرهنگ مساوات، ایجاد کارزار حمایت از کسب‌وکارهای خرد، تلاش برای حمایت از مستاجران در زمان تعطیلی‌های ناشی از شیوع کرونا، فرهنگ‌سازی برای کاهش تیراندازی در مراسم مختلف و انعکاس محتوای آموزشی و هشدار دهنده برای پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی را از جمله فعالیت‌های مهم و اثرگذار فعالان فضای مجازی در شهرستان فارسان بیان کرد و گفت: ستاد پیشگیری از وقوع جرم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از تعدادی از فعالان فضای مجازی که عملکرد مناسبی در انتخابات سال جاری داشته باشند، تجلیل خواهد کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست به تهدیدات فضای مجازی اشاره کرد و گفت: توجه به این تهدیدات در عرصه انتخابات باید بیشتر مد نظر قرار گیرد چرا که مطالب منتشر شده در این فضا به راحتی می‌تواند به تقویت افراد و یا تخریب آن‌ها منجر شود.

ابراهیم شریفی افزود: با شیوع کرونا اهمیت فضای مجازی بیش از پیش مشخص شد اما این فضا تا رسیدن به مرحله مرجعیت خبری و اطلاع‌رسانی فاصله دارد و لازم است فعالان این عرصه از فرصت‌های پیش آمده برای جلب اعتماد و اطمینان عمومی به خوبی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا همچنان سلامت جامعه را تهدید می‌کند، تصریح کرد: فعالان رسانه در کنار توجه به موضوع انتخابات باید به وضعیت شیوع این ویروس نیز توجه کنند و در این زمینه با شفافیت وارد عمل شوند تا علاوه بر ایجاد و حفظ آرامش در جامعه شرایط برای مشارکت بالای مردم در انتخابات فراهم شود.

شریفی یادآور شد: نقد عملکردها و دیدگاه‌ها باید در فضای مجازی به عنوان یک فضای اثرگذار و مطالبه گر ادامه داشته باشد اما لازم است این نقد و بیان مطالب با حفظ دایره اخلاق، حرمت و قوانین صورت گیرد.

وی به تداوم برگزاری نشست هم‌اندیشی مدیران و فعالان فضای مجازی، چاپخانه‌ها و کانون‌های تبلیغاتی اشاره کرد و گفت: این جلسات هر سه ماه یک‌بار تکرار می‌شود و به زودی برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری نخستین جشنواره فعالان مجازی در استان انجام خواهد شد.

تامین امنیت انتخابات در چهارمحال و بختیاری

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!