امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 25 September , 2023
شناسه خبر : 1882
تاریخ انتشار : 01 مرداد 1400 - 21:39 |

تاکید امام جمعه شهرکرد بر بزرگداشت غدیر

تاکید امام جمعه شهرکرد بر بزرگداشت غدیر

تاکید امام جمعه شهرکرد بر بزرگداشت غدیر ، نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه غدیر یک جریان زنده و پویا است، بر تبدیل فرهنگ غدیر به گفتمان حاکم در جامعه و انتقال آن به نسل‌های آینده تاکید کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرکرد که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، با گرامیداشت دهه امامت و ولایت و عید غدیرخم اظهار داشت: غدیر از موضوعات مهم جامعه اسلامی است و باید این فرهنگ باعظمت را با محتوای کامل خود به نسل‌های بعد منتقل کرد.

وی با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) در خصوص واقعه غدیر، تصریح کرد: وجود امام علی(ع) است که به غدیر عظمت بخشیده است و باید پیام این واقعه به خوبی تبیین و تشریح شود.

نکونام، هدف واقعه غدیر را حیات بخشیدن به بشریت و زنده کردن جهان بشری دانست و گفت: نباید غدیر را به یک جشن تنزل دهیم بلکه باید آن را با محتوای کامل خود درک کرده و به گفتمان حاکم تبدیل کرد.

امام جمعه شهرکرد در ادامه با اشاره به پنجم مرداد سالروز عملیات مرصاد در سال ۱۳۶۷، اظهار داشت: منافقان که تصور می‌کردند ایران پس از قطعنامه ۵۹۸ از آمادگی لازم برخوردار نیست و توانایی مقابله با توطئه‌ها را ندارد به مرزهای کشور و استان کرمانشاه حمله کردند و جنایات وحشیانه‌ای را مرتکب شدند که در نهایت با حضور رزمندگان اسلام ناکام ماندند و حدود ۲ هزار از عوامل منافقین در منطقه کشته شد.

نکونام خاطرنشان کرد: اگر چه آن حادثه گذشت، اما مهم این است که منافقین همچنان تحت حمایت آمریکا و اروپا و حکومت‌های مرتجع منطقه از جمله سعودی‌ها قرار دارند و امروز رد پای آنها را در کشته‌سازی‌های خوزستان شاهد هستیم.

‌نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری در بخش دیگری از خطبه‌ها به اقامه نخستین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در پنج مرداد اشاره کرد و گفت: این نماز جمعه توسط آیت‌الله طالقانی به دستور امام خمینی(ره) اقامه شد تا از این طریق حکم پروردگار در جامعه اسلامی اجرا شود.

نکونام تصریح کرد: اقامه نماز جمعه در طول تاریخ با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده است چرا که یک امر حکومتی است و در زمان‌هایی که حکومت طاغوت حاکم بود در روند اقامه آن مانع‌تراشی می‌شد، اما هیچ یک از این موانع باعث نشد تا جایگاه نماز جمعه تضعیف شود.

وی همچنین با تبریک میلاد امام هادی(ع)، زیارت جامعه کبیره را از بزرگترین میراث‌های این امام بزرگوار عنوان کرد و افزود: این زیارت مجرب بوده و برای رفع گرفتاری‌ها بسیار توصیه شده است. امام جمعه شهرکرد به اجرای طرح تقویت مبانی دینی در شهرکرد نیز اشاره کرد و گفت: این طرح با توجه به شرایط شیوع کرونا مرحله به مرحله و در فضای باز برگزار می‌شود و امید می‌رود با حضور مردم و علاقه‌مندان، این برنامه تقویت شود.

تاکید امام جمعه شهرکرد بر بزرگداشت غدیر

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!