امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Sunday, 28 May , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 9 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1366
تاریخ انتشار : 29 مرداد 1399 - 0:41 | 977 بازدید

تاکید امام جمعه شهرکرد بر ضرورت استفاده از فضای مجازی در محرم

تاکید امام جمعه شهرکرد بر ضرورت استفاده از فضای مجازی در محرم ،نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با تاکید بر اینکه عزاداران حسینی به هیچ وجه نمی‌توانند از مکتب انسان‌ساز عاشورا فاصله بگیرند، گفت: استفاده حداکثری هیات‌های مذهبی از فضای مجازی برای ترویج فرهنگ حسینی در این ماه و […]

تاکید امام جمعه شهرکرد بر ضرورت استفاده از فضای مجازی در محرم

تاکید امام جمعه شهرکرد بر ضرورت استفاده از فضای مجازی در محرم ،نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با تاکید بر اینکه عزاداران حسینی به هیچ وجه نمی‌توانند از مکتب انسان‌ساز عاشورا فاصله بگیرند، گفت: استفاده حداکثری هیات‌های مذهبی از فضای مجازی برای ترویج فرهنگ حسینی در این ماه و تبلیغ دین امری ضروری است.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام روز دوشنبه در نشست مشترک کارگروه عزاداری محرم و صفر و ستاد ساماندهی شئون فرهنگی افزود: برپایی روضه‌های عزاداری ایام محرم و صفر، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به دور از تجمع باشد.

وی با تاکید بر اینکه عزاداران در منازل خود با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌ها به عزاداری بپردازند، گفت: دشمنان همیشه به دنبال سوء استفاده از هر مساله ،برای ضربه زدن به اعتقادات مردم هستند و نباید این فرصت را برای آنها فراهم کرد.

به گفته وی ،مکتب حسینی و عاشورا یک مکتب انسان‌ساز، پرورش‌دهنده انسان انقلابی و ظلم‌برانداز است و نباید اجازه دهیم این مکتب به تحریف آغشته شود.

نماینده ولی فقیه در استان، به برنامه‌ریزی‌های دشمن در سال‌های گذشته و امسال برای ایام محرم اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت‌های موجود برای گسترش فرهنگ عاشورایی و همچنین عزاداری سیدالشهداء استفاده کنیم.

وی از مردم خواست تا با ایجاد هیات‌های عزاداری به دور از اجتماعات و با رعایت اصول بهداشتی به روضه خوانی و تبیین مکتب اهل بیت بپردازند.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به اهمیت برپایی و برگزای نماز ظهر عاشورا  گفت: نماز ظهر عاشورا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مصلای شهرکرد و سایر مساجد و با جمعیت کم برگزار خواهد شد.

وی، با اشاره به اهمیت بحث مواسات و کمک مومنانه گفت: افراد در این ایام به جای تهیه و توزیع غذای نذری، نذورات خود را در قالب بسته‌های معیشتی و بهداشتی بین آسیب‌دیدگان کرونا توزیع کنند.

ویروس کرونا که منجر به بیماری کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان را درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

تاکید امام جمعه شهرکرد بر ضرورت استفاده از فضای مجازی در محرم

| منبع خبر : ایرنا
به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!