امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 5 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 2046
تاریخ انتشار : 01 آبان 1400 - 14:58 | 311 بازدید

تذکر امام جمعه شهرکرد به مسئولان؛ مردم زلزله‌زده کوهرنگ همچنان‌ مشکلات عدیده‌ای دارند

تذکر امام جمعه شهرکرد به مسئولان ،امام جمعه شهرکرد گفت: زلزله کوهرنگ برخی را چادرنشین کرد و با توجه به هوای سرد استان چادرنشینی بسیار سخت است، انتظار می‌رود که با عدالت‌محوری کارها دنبال شود و زودتر مشکل آن‌ها رفع شود تا این مردم با چنین شرایطی مواجه نباشند. حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام امروز در […]

تذکر امام جمعه شهرکرد به مسئولان؛ مردم زلزله‌زده کوهرنگ همچنان‌ مشکلات عدیده‌ای دارند

تذکر امام جمعه شهرکرد به مسئولان ،امام جمعه شهرکرد گفت: زلزله کوهرنگ برخی را چادرنشین کرد و با توجه به هوای سرد استان چادرنشینی بسیار سخت است، انتظار می‌رود که با عدالت‌محوری کارها دنبال شود و زودتر مشکل آن‌ها رفع شود تا این مردم با چنین شرایطی مواجه نباشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، اظهار داشت: بدترین درد آن است که انسان از قیامت غافل شود، باید امروز دید به چه چیزی دلبسته هستیم و چه چیز را عبادت می‌کنیم، آیا خدای واحد را عبادت می‌کنیم؟ یا پول، شهوت، خانه، مقام، شهرت و برتری جویی‌های دنیا علقه ما شدند.

وی خاطرنشان کرد: نمی‌شود هم با دنیا و هم با خدا زندگی کرد، اگر انسان علقه به دنیا پیدا کرد نمی‌تواند خدایی باشد، بنابراین یا باید با خدا زندگی کرد و یا با طاغوت پیش رفت، باید در محضر پروردگار عبد بود و به چیزی غیر از او نیندیشید، این راه رستگاری است که قرآن به انسان‌ها توصیه کرده است.

امام جمعه شهرکرد با تاکید بر پیشروی به سبک زندگی صادقین، گفت: صادقین اولیای پاک و وارسته، معصومین (ع) و کسانی هستند که در این مکتب تلمذ کردند، امروز می‌توان گفت یکی از این صادقین امام راحل(ره) است که با صدق و صداقت انقلاب ایجاد کرد، خداوند می‌فرماید با صادقین باشید.

نکونام ادامه داد: امروز مقام معظم رهبری از دیگر مصداق‌های صادقین است، این خیلی مهم است که امروز در راس کشور یکی از صادقین وجود دارد، شهدا و علمای شهید در این مسیر از صادقین هستند و باید ما هم این مسیر را پیش گیریم.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به هفته وحدت و مناسبت میلاد رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع)، بیان داشت: این دو بزرگوار از مصادیق صادقین هستند، دستور قرآن تقوا و زندگی با صادقین است، پس باید مراقب بود و صداقت پیشه کرد، خداوند بشر را به وسیله پیامبران به مقصد می رساند.

وی با تاکید بر شبهه زدایی در گوشه و کنار کشور، بیان کرد: امروز در جامعه نیاز به وحدت است، شیعه و سنی باید متحد شوند، اگر به دنبال نشان دادن مکتب خود هستیم با افراط و تفریط نمی‌توان این کار را کرد، امید است با حفظ وحدت امت خوبی برای پیامبر اکرم(ص) باشیم.

وی با تاکید بر عدالت در توزیع امکانات، تصریح کرد: زلزله کوهرنگ برخی را چادرنشین کرد و با توجه به هوای سرد استان چهارمحال و بختیاری چادرنشینی بسیار سخت است، انتظار می‌رود که با عدالت‌محوری کارها دنبال شود و زودتر مشکل آن‌ها رفع شود تا این مردم با چنین شرایطی مواجه نباشند.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به شجره طیبه صالحین، گفت: مقام معظم رهبری برای تربیت اینکه نیرو و انسان پاکارداشته باشیم، فرمودند سپاه متولی تعلیم و تربیت شود و پایگاه‌های بسیج بتوانند برنامه تعلیم و تربیت را دنبال کنند، پایگا‌ه‌ها فقط به دنبال آموزش با اسلحه، کارهای نظامی، سیاسی و…‌ نباشند بلکه پایگاه‌ها محل تربیت باشد.

نکونام در پایان خاطرنشان کرد: جوانان و نوجوانانی که در این پایگاه‌ها حضور پیدا می‌کند باید برنامه ثابت علم محور، آموزش محور و تربیت محور داشته باشند، باید در این پایگاه‌ها پاسخ به شبهات آن‌ها داده شود، باید خانواده‌ها و مدارس به جوانان در شکل‌گیری این شجره طیبه کمک کنند تا به وظیفه درست خود عمل کنیم.

تذکر امام جمعه شهرکرد به مسئولان

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!