امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 25 September , 2023
شناسه خبر : 1665
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1400 - 13:49 |

مردم در تعطیلات نیمه خرداد از رفتن به سفر خودداری کنند

مردم در تعطیلات نیمه خرداد از رفتن به سفر خودداری کنند

تعطیلات نیمه خرداد ، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با ابراز نگرانی نسبت به احتمال افزایش شیوع ویروس کرونا در استان با افزایش سفرها در تعطیلات پیش رو گفت: جدی‌ترین توصیه به مردم در این روزها خودداری از سفر و دوری از حضور در تجمعات و دورهمی‌ها است.

مجید شیرانی افزود: اگر چه با کاهش شیوع ویروس کرونا منع حضور در دورهمی‌های کوچک با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برداشته شد اما همچنان حضور در تجمعات بیشتر ممنوعیت دارد و انتظار می‌رود مردم استان به این نکته توجه جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه روند نزولی شیوع کرونا در استان تداوم دارد، ادامه داد: همچنین سفر رفتن در تعطیلات به ویژه در استان‌های پرخطر اقدام خطرناکی است و می‌تواند منجر به ورود ویروس های جهش‌یافته به استان شود و روند شیوع کرونا را دوباره صعودی کند.

شیرانی با انتقاد از برخی عادی انگاری‌ها در سطح جامعه تصریح کرد: برخی افراد تصور می‌کنند با کاهش شیوع کرونا، خطر شیوه این ویروس رفع شده است و در همین رابطه مشاهده می‌شود که برخی نسبت به استفاده از ماسک بی‌توجه هستند و فاصله اجتماعی را رعایت نمی‌کنند که انتظار می‌رود در رفتارهای خود تجدیدنظر کرده و مراقب سلامتی خود و اطرافیانشان باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در مقایسه بین شهرستان‌های استان در خصوص شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: تعداد موارد بستری در لردگان و موارد سرپایی در بروجن نسبت به میانگین استان طی روزهای اخیر بالاتر بوده است که رعایت بیش از پیش پروتکل‌ها را می‌طلبد.

شیرانی با اشاره به فوت ۲ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، تصریح کرد: تعداد فوتی‌های ناشی از این ویروس در استان به یک هزار و ۹۸ مورد رسیده است.

وی همچنین از شناسایی ۱۵۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا خبر داد و افزود: از این تعداد ۳۷ نفر بستری و ۱۲۲ نفر سرپایی بودند.

شیرانی افزود: در مجموع مبتلایان به این ویروس در استان از ابتدای شیوع تاکنون به ۴۵ هزار و ۳۶۸ نفر رسیده است.

تعطیلات نیمه خرداد

| منبع خبر : خبرگزاری ایرنا
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!