امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 25 September , 2023
شناسه خبر : 2283
تاریخ انتشار : 20 تیر 1401 - 18:22 |

امام جمعه شهرکرد بر ضرورت تقویت وحدت و انسجام بین مسئولان تاکید کرد

امام جمعه شهرکرد بر ضرورت تقویت وحدت و انسجام بین مسئولان تاکید کرد

تقویت وحدت و انسجام بین مسئولان ،نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد بر ضرورت تقویت وحدت و انسجام بین مسوولان استان تاکید کرد و گفت: مسوولان در قوای مجریه، مقننه و قضاییه در کنار هم باشند و هم‌افزایی کنند .

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرکرد که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد با اشاره به ۲۱ تیر سالروز کشتار مسجد گوهرشاد به دست رژیم پهلوی، اظهار داشت: این روز با عنوان روز عفاف و حجاب نامیده شده است باید این موضوع به خوبی تبیین شود که برای حفظ دین خون‌های زیادی ریخته شده و نباید گوهر حجاب در جامعه کمرنگ شود.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: بیش از ۳۰ دستگاه متولی عفاف و حجاب در کشور هستند که باید نقش خود را به‌خوبی ایفا کرده و با انجام کارهای فرهنگی عمیق در تبیین این مهم تلاش کنند.

وی ادامه داد: علاوه‌بر دستگاه‌های فرهنگی، خانواده‌ها و مدارس نیز در تبیین مقوله عفاف و حجاب باید حساس باشند.

امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: از آیت‌الله صافی نقل شده است که قداست چادر زنان از عبای علما بیشتر است و این یک واقعیت است چرا که چادر به جامعه کمال و زینت می‌بخشد و به زنان شخصیت عطا می‌کند.

نکونام به برگزاری اجلاس انسجام و پیشرفت در استان در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: این برنامه به زیبایی برگزار شد و باید تداوم داشته و برخی نقدها نباید آن را تحت‌ تاثیر قرار دهد.

وی بر ضرورت تقویت وحدت و انسجام بین مسوولان استان تاکید کرد و گفت: مسوولان در قوای مجریه، مقننه و قضاییه در کنار هم باشند و هم‌افزایی کنند و از سوی دیگر وحدت بین مردم و آنها از ضرورت‌هاست و موجبات رشد و تعالی همه جانبه استان را فراهم می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری در ادامه به روز مالیات نیز اشاره کرد و افزود: مالیات در حقیقت تامین سرمایه برای اداره کشور و برای آبادانی خانه خودمان است از همین رو باید کسانی که مالیات می‌گیرند با دقت این کار را انجام دهند و مردم نیز با شوق مالیات را پرداخت کنند.

نکونام در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت بهره‌گیری از فرصت روز عرفه و کسب شناخت و معرفت نسبت به پروردگار و جهان آفرینش تاکید کرد و اظهار داشت: انسان آفریده شده تا اهل معرفت و شناخت شود و روز عرفه و دعای پرفضیلت، پرمحتوا و جهت‌دهنده امام حسین(ع) این مهم را برای اهل معرفت فراهم کرده است.

وی خاطر نشان کرد: همانطور که حضرت ابراهیم(ع) فرزند خود را در راه خدا قربانی کرد بندگان مومن نیز باید هر آنچه خداوند به آنها عطا کرده را در مسیر الهی قربانی کنند.

امام جمعه شهرکرد به مناسبت ۱۸ تیر روز ادبیات کودک و نوجوان نیز اشاره کرد و گفت: ادبیات یکی از اموری است که در تربیت باید به آن توجه داشت چراکه کودکان و نوجوانان آینده‌سازان کشور هستند و باید تربیت دینی آنها در اولویت قرار گیرد.

نکونام تصریح کرد: جامعه، مدرسه و متولیان امر به این موضوع توجه داشته باشند و نگذارند دشمن زمام فکر کودکان و نوجوانان را در دست گیرد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به آیه ۲۱ سوره مبارکه ابراهیم اشاره کرد و گفت: در این آیه شریفه خداوند گفت‌وگویی را میان ۲ دسته در روز قیامت بیان می‌کند که یکی مومنان و دیگری افرادی هستند که از نظر فکری ضعیفند و آب به آسیاب دشمن می‌ریزنند و به قدرت‌های استکباری دل می‌بندند.

نکونام خاطرنشان کرد: کسانی که فریب قدرت‌های استکباری را می‌خورند و دنباله‌رو آنها می‌شوند در روز قیامت همراه همان‌ها وارد جهنم می‌شوند.

تقویت وحدت و انسجام بین مسئولان

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!