امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Sunday, 28 May , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 9 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 2053
تاریخ انتشار : 15 آبان 1400 - 15:29 | 564 بازدید

جوانان در تولید محتوای فضای مجازی با عزم جدی ورود پیدا کنند

تولید محتوای فضای مجازی با عزم جدی ،نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه استفاده از فضای مجازی و تولید محتوا در این فضا و رسانه‌های دیجیتال و فضای سایبری، یک امر ضروری است، گفت: جوانان در تولید محتوای فضای مجازی با عزم جدی ورود پیدا کنند. […]

جوانان در تولید محتوای فضای مجازی با عزم جدی ورود پیدا کنند

تولید محتوای فضای مجازی با عزم جدی ،نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه استفاده از فضای مجازی و تولید محتوا در این فضا و رسانه‌های دیجیتال و فضای سایبری، یک امر ضروری است، گفت: جوانان در تولید محتوای فضای مجازی با عزم جدی ورود پیدا کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام روز شنبه در سومین جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان بر حضور در فضای مجازی همراه با سواد رسانه‌ای تاکید کرد و افزود: جوانان و نوجوانان باید عرصه فضای مجازی را به یک فرصت ایده‌آل تبدیل کنند تا از اینکه فضای مجازی یک تهدید برای جوانان باشد، جلوگیری شود.

وی اظهار داشت: فضای مجازی امروز با مشکلات مختلف مواجه است که کاهش دغدغه و مشکلات این حوزه به یک کار حاکمیتی و همراهی مردم برای کنترل این فضا و همچنین تولید محتوا نیاز دارد که برای تولید مجتوای مناسب نیاز به حمایت از تولیدکنندگان محتوا است .

امام جمعه شهرکرد بر نظارت و همکاری بیشتر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای فرهنگ عمومی، ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر برای تولید محتوا تاکید کرد و گفت: تولید محتوا در فضای مجازی به سمت تولید محتوای درست و مطابق با نیازها باشد . وی اظهار داشت: تولید محتوای مناسب برای فضای مجازی نیازمند ارائه آموزش کافی در خصوص معرفت‌های دینی به جوانان و تربیت مربی است، تا زمینه فعال شدن حلقه‌های صالحین در مناطق مختلف و توسعه تولید محتوای مناسب در فضای مجازی فراهم شود .

نکونام بر اختصاص درصدی از بودجه دستگاه‌های اجرایی برای اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و گفت: اجرای طرح محله پیشران یکی از برنامه‌های مهم در حوزه گسترش امر به معروف و نهی از منکر است که باید این طرح در کل استان گسترش داده شود.

وی گفت برای توسعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باید همه افراد فعال شوند و گروه‌های طلایه‌داران در محله‌ها و شوراهای امر به معروف در دستگاه‌های اجرایی فعال شوند تا این فریضه در سطح جامعه همگانی شود .

امام جمعه شهرکرد بر فعال شدن روحیه خیرخواهی و سلامت‌محوری در شوراهای امر به معروف و نهی از منکر طلایه‌داران آن در سطح استان تاکید کرد و گفت: ترویج فرهنگ امر به معروف در مدارس یک ضرورت است .

وی اظهار داشت: استفاده از لباس‌ها و مدلهای نامتعارف و خاص در مدارس ترویج منکر است و مدیران مدارس باید نسبت به این مساله حساس باشند و شورای امر به معروف را در مداس فعال کنند تا مسائل و مشکلات در مدارس بررسی شود و با روحیه اصلاحگری با آن منکرات برخود شود.

گروه‌های دانش‌آموزان پیشران در مدارس چهارمحال و بختیاری فعال می‌شود

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر چهارمحال و بختیاری، از فعال شدن گروه‌های دانش‌آموزان پیشران در مدارس استان  خبر داد و گفت: طرح و برنامه اجرای تشکیل این گروه‌ها در استان تهیه و تنظیم شده است.

حجت‌الاسلام ابوالفضل احمدی افزود: اجرای طرح محله پیشران، شهر پیشرفته در سطح شهر شهرکرد با استفاده از ظرفیت جوانان، نوجوانان و مردم در قالب گروه‌های محله محور در ۲ حوزه و نوجوان و جوانان اجرایی شده است. به گفته وی، سلامت و پیشرفت در حوزه بهداشت، پیشگیری و درمان از شاخصه‌های پیشرفت و توسعه یک محله است و جهاد پیشرفت، مدرسه پیشرفت، نشاط و پیشرفت، رسانه پیشرفت و دولت پیشرفت از شاخص‌ها اجرای این طرح است.

وی به راه‌اندازی سامانه امر به معروف و نهی از منکر در استان اشاره کرد و گفت: در این سامانه بخشی برای دریافت گزارش از دستگاه‌های اجرایی و یا سایر مسائل بارگذاری شده است. به گفته وی، تهیه بانک اطلاعاتی از گروه‌های محله‌محور، ثبت مقالات، طرح‌ها و ایده‌های مردمی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر و عضوگیری و آموزش نیز در این سامانه بارگذاری شده است.

تولید محتوای فضای مجازی با عزم جدی

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!