امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 5 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1870
تاریخ انتشار : 30 تیر 1400 - 10:46 | 530 بازدید

حل مشکلات جاده شهرکرد به شلمزار در آینده نزدیک

معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه گفت: تا زمانی که قطار دولت متوقف نشده است باید مشکلات مالی این پروژه را برطرف کنیم. حمید پورمحمدی معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور در جلسه بررسی مشکلات پروژه محور مواصلاتی شهرکرد به شلمزار با بیان اینکه تا پایان دولت زمان […]

حل مشکلات جاده شهرکرد به شلمزار در آینده نزدیک

معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه گفت: تا زمانی که قطار دولت متوقف نشده است باید مشکلات مالی این پروژه را برطرف کنیم.

حمید پورمحمدی معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور در جلسه بررسی مشکلات پروژه محور مواصلاتی شهرکرد به شلمزار با بیان اینکه تا پایان دولت زمان زیادی باقی نمانده است، اظهار کرد: تا زمانی که قطار دولت از حرکت نیاستاده باید مشکلات مالی این پروژه را برطرف کنیم.

وی افزود: بعد از پایان تعطیلات مستندات این پروژه برای اعمال ماده ۵۶ و تخصیص اعتبار آماده شود و در جلسه جمع بندی مسولان سازمان برنامه و بودجه کشور برای تزریق اعتبار به پروژه های محور شهرکرد به شلمزار و چند محور مواصلاتی دیگر در چهارمحال و بختیاری را متقاعد کنیم.

معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: جاده شهرکرد به شلمزار به دلیل آمار بالای تصادفات منجر به فوت و جرح یکی از محورهای پرحادثه کشور محسوب می‌شود، تکمیل هر چه سریع‌تر این پروژه برای مردم استان از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابراین می‌توان تا حدود ۲۰ درصد از اعتبارات سایر پروژه های عمرانی این استان را به این پروژه اختصاص داد.

در ادامه این جلسه قدرت الله حمزه نماینده مردم شهرستان های اردل، کوهرنگ، فارسان و کیار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمار تصادفات جاده ای در محور شهرکرد به شلمزار در این محور بسیار بالا است، اظهار کرد: در هفته گذشته حدود ۱۰ نفر در حوادث رانندگی این جاده مجروح شدند و این جاده مرگبار است.

وی افزود: در حال حاضر چهار پیمانکار با ۶۰ دستگاه عدوات راه سازی در محور شهرکرد به شلمزار در حال فعالیت هستند اما از سرعت کار رضایت نداریم، برای تسریع در روند عملیات عمرانی محور شهرکرد به شلمزار باید مشکلات پیمانکاران به سرعت حل شود. حمزه گفت: اقدامات خوبی در حوزه راه سازی در چهارمحال و بختیاری انجام گرفته است اما به علت محرومیت بالای این استان، این اقدامات دیده نمی‌شود.

در پایان این جلسه حسین علی مقصودی مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه برای تکمیل محور شهرکرد به شلمزار نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم، ظهار کرد: کلنگ این پروڗه در هفته دولت سال ۹۹ بر زمین زده شد، همچنین ۶ کیلومتر از این محور در بخش سه راهی شمس آباد به شلمزار که از نقاط حادثه خیز این محور بود ایمن سازی شد.

وی با بیان اینکه قسمت هایی از محور شهرکرد به شلمزار دارای معارض است گفت: توانستیم با جلب رضایت کشاورزان حدود ۵ کیلومتر از این محور را آزاد و تنها دو کیلومتر در محدوده خراجی تملک نشده است.

مقصودی در پایان تاکید کرد: اگر اعتبار لازم به این پروژه تخصیص داده شود این محور تا پایان سال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

جاده شهرکرد به شلمزار

| منبع خبر : جهانبین نیوز
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!