امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 25 September , 2023
شناسه خبر : 2514
تاریخ انتشار : 05 مرداد 1402 - 5:50 |

۷ اثر هنری از چهارمحال و بختیاری در مسیر نهایی جایزه فرهنگی فیروز

۷ اثر هنری از چهارمحال و بختیاری در مسیر نهایی جایزه فرهنگی فیروز

جایزه فرهنگی فیروز ، رئیس گروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: با پایان داوری آثار رسیده به هشتمین دوره جایزه فرهنگی فیروزه، هفت اثر تولیدی از هنرمندان استان موفق به رسید.

مهدی طهماسبی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: بر اساس اعلام دبیرخانه جایزه فرهنگی فیروزه، آثار هنرمندان استان از میان یک هزار و ۷۳۰ اثر رسیده به این جشنواره، داوری و انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه آثار هنرمندان چهارمحال و بختیاری شامل دیوارکوب سنگ و رنگ، عروسک دست‌ساز پارچه‌ای، دیوارکوب سفالی سفر، دیوارکوب سفالی ماهی، میناکاری، عروسک چوبی و عروسک‌های سه‌بعدی است، افزود: این آثار در مرحله نیمه‌نهایی با ۳۶۰ اثر راه‌یافته به این مرحله رقابت خواهند کرد.

دبیر استانی جشنواره کالاهای فرهنگی فیروزه ادامه داد: هشتمین دوره این جایزه ملی با سه رویکرد ایده‌های استارت‌آپی، کسب‌وکارهای نوپا و کسب‌وکارهای تجاری شده و فعال در دو مرحله استانی و ملی برنامه‌ریزی و در حال برگزاری است.طهماسبی عنوان کرد: در مرحله استانی آثار به‌صورت مجازی در سامانه مربوط به جشنواره، ثبت و بارگذاری شد و در مرحله نیمه‌نهایی، آثار راه‌یافته به‌صورت فیزیکی در تهران، بررسی و داوری می‌شود.

وی با اشاره اینکه بر اساس اعلام دبیرخانه، نمایشگاه آثار و آئین پایانی هشتمین دوره جایزه فیروزه، مرداد امسال برگزار و برترین‌ها معرفی می‌شوند، خاطرنشان کرد: رونق بازار مصرف کالاهای فرهنگی داخل کشور، معرفی فعالان صنایع فرهنگی به جامعه و نهادهای خصوصی، پشتیبانی و حمایت از محصولات فرهنگی تولید شده در استان‌ها و مطرح کردن آن در سطح ملی و بین‌المللی و ایجاد دغدغه فرهنگی میان خانواده‌ها با افزایش مصرف آثار و تولیدات فرهنگی ایرانی و اسلامی، اهدافی است که در جایزه فرهنگی فیروزه دنبال می‌شود.

جایزه فرهنگی فیروز

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!