امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 652
تاریخ انتشار : 09 دی 1398 - 18:31 | 614 بازدید

جزئیاتی از یارانه معیشتی دی ماه

جزئیاتی از یارانه معیشتی دی ماه سخنگوی ستاد بودجه و رئیس سازمان برنامه و بودجه زمان واریزی یارانه معیشتی را روز ۱۰ دی ماه اعلام کرده‌اند، همچنین سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی گفت: متقاضیان دریافت یارانه معیشتی این ماه به لیست اضافه می‌شوند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نگین چهارمحال ، اولین واریزی یارانه […]

جزئیاتی از یارانه معیشتی دی ماه

جزئیاتی از یارانه معیشتی دی ماه

سخنگوی ستاد بودجه و رئیس سازمان برنامه و بودجه زمان واریزی یارانه معیشتی را روز ۱۰ دی ماه اعلام کرده‌اند، همچنین سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی گفت: متقاضیان دریافت یارانه معیشتی این ماه به لیست اضافه می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نگین چهارمحال ، اولین واریزی یارانه معیشتی به دنبال گران شدن بنزین به حساب سرپرست‌های خانوار طی سه مرحله تا دوم آذر ماه واریز شد.

در این یارانه برای خانوارهای تک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان پرداختی انجام خواهد شد.

براساس اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه در اولین مرحله پرداخت حمایت معیشتی به ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار یارانه پرداخت شده است.

برای کسانی که خود را مشمول دریافت یارانه می‌دانند اما آن را دریافت نکرده بودند نیز سامانه *۶۳۶۹# از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شد تا متقاضیان درخواست خود را ثبت کردند.

حسین میرزایی، سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی در خصوص روند بررسی درخواست متقاضیان یارانه معیشتی گفت: ثبت‌نام از متقاضیان حمایت معیشتی که در لیست یارانه‌بگیران قرار ندارند در د‌ی‌ماه آغاز می‌شود اما زمان دقیق آن به صورت رسمی اعلام خواهد شد تا با مراجعه به دفاتر پلیس به اضافه ۱۰ تقاضای خود را ثبت کنند. بنابراین تقاضا می‌شود تا قبل از اعلام زمان رسمی افراد مراجعه نکنند.(مهر)
یارانه معیشتی دی ماه چه روزی واریز می‌شود؟

با فرا رسیدن دی ماه نوبت به واریز دومین مرحله یارانه معیشتی نیز رسید.
مژگان خانلو، سخنگو ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه در روز اول دی ماه در گفتگو با تجارت‌نیوز از برنامه‌ریزی سازمان برنامه و بودجه دولت برای واریز یارانه نقدی و یارانه معیشتی خبر داد و گفت: ما بسته به وصول منابع برنامه‌ریزی کرده‌ایم که یارانه نقدی در روز بیستم هر ماه و یارانه معیشتی نیز دهم هر ماه پرداخت شود، که امیدواریم این برنامه از ماه جاری عملی شود.

در روز سوم دی ماه محمد باقر نوبخت این زمان‌بندی را تایید و عنوان کرد: در چند روز آینده دومین پرداخت طرح حمایت معیشتی را مردم دریافت می‌کنند و در ۲۰ دی ماه یارانه نقدی پرداخت می‌شود و حقوق کارمندان و بازنشستگان را نیز پایان ماه پرداخت می‌کنیم.(ایبِنا)
آیا متقاضیان دریافت یارانه معیشتی این دوره دریافتی دارند؟

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی در خصوص روند بررسی درخواست متقاضیان این یارانه به تجارت‌نیوز گفت: بنا به هماهنگی که بین ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی با سازمان برنامه و بودجه انجام شده، به واسطه این که سه میلیون و ۷۰ هزار نفر درخواست خود را برای دریافت یارانه معیشتی ثبت کرده‌اند؛ برای این که در فرایند شناسایی دقت فدای سرعت نشود قرار شده است که نتیجه شناسایی این افراد تا پایان دی ماه به سازمان برنامه و بودجه داده شود.

میرزایی در پاسخ این سوال که به جمعیت حدود ۶۰ میلیون نفری که دور اول یارانه معیشتی دریافت کرده‌اند، به واریزی‌های ۱۰ دی ماه اضافه می‌شود؟ گفت: در صورتی که درخواست برخی از متقاضیان تایید شود، در این مرحله پرداخت مشمول آنها خواهد شد. همچنین فعلا کسی از این لیست حذف نمی‌شود.

وی افزود: یارانه معیشتی دی و آذر ماه کسانی که تا پایان دی ماه درخواست آن‌ها تایید شود به صورت یکجا به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود و سازمان برنامه و بودجه در این خصوص تصمیم‌گیر است.

| منبع خبر : پایگاه خبری تحلیلی نگین چهارمحال
برچسب ها
به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!