امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 5 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 2113
تاریخ انتشار : 03 آذر 1400 - 14:31 | 514 بازدید

برگزاری جشنواره موسیقی مناطق زاگرس نشین به بهمن ۱۴۰۰ موکول شد

جشنواره موسیقی مناطق زاگرس نشین ،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال‌وبختیاری با بیان اینکه دوازدهمین جشنواره موسیقی مناطق زاگرس‌نشین در بهمن ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد، گفت: بهبود شرایط شیوع کرونا و پوشش حداکثری واکسیناسیون به منظور حضور تعداد بیشتری از اهالی موسیقی در جشنواره، علت اصلی به تعویق افتادن زمان برگزاری است. ابراهیم شریفی روز […]

برگزاری جشنواره موسیقی مناطق زاگرس نشین به بهمن ۱۴۰۰ موکول شد

جشنواره موسیقی مناطق زاگرس نشین ،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال‌وبختیاری با بیان اینکه دوازدهمین جشنواره موسیقی مناطق زاگرس‌نشین در بهمن ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد، گفت: بهبود شرایط شیوع کرونا و پوشش حداکثری واکسیناسیون به منظور حضور تعداد بیشتری از اهالی موسیقی در جشنواره، علت اصلی به تعویق افتادن زمان برگزاری است.

ابراهیم شریفی روز چهارشنبه افزود: با توجه به اینکه برنامه‌ریزی برای برپایی دوازدهمین جشنواره موسیقی مناطق زاگرس‌نشین به سال گذشته باز می‌گردد، تمامی اعتبارات مورد نیاز برای آن تامین شده است و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

وی به ظرفیت ۵۰۰ نفری سالن فرهنگسرای بزرگ بروجن برای برپایی این جشنواره اشاره و تصریح کرد: در شرایط کنونی شیوع کرونا و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، حداکثر ۵۰ درصد از ظرفیت این سالن در زمان برگزاری جشنواره قابل استفاده است که همین امر موجب شد تا با تعویق دوباره زمان برگزاری و افزایش پوشش واکسیناسیون، شرایط برای استفاده از ظرفیت کامل سالن در آینده مهیا شود.

شریفی درباره احتمال تمدید مهلت شرکت در این دوره از جشنواره و بازنگری آثار راه یافته به مرحله رقابتی نیز گفت: تعدادی از گروه‌های موسیقی محلی و هنرمندان این رشته هنری به دلیل شیوع کرونا، تمایلی به حضور در جشنواره نداشتند اما هم‌اکنون با تعویق زمان برگزاری و بهره‌مندی تعداد بیشتری از هم‌وطنان از خدمات واکسیناسیون می‌توان به بهبود وضعیت سلامت عمومی امیدوار بود و از این رو تلاش خواهد شد فرصت دوباره‌ای برای شرکت علاقه‌مندان در نظر گرفته شود.

وی یادآور شد: با تمدید احتمالی مهلت شرکت و با نظر داوران جشنواره، بازبینی دوباره آثار دریافتی انجام خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ اثر در ۲ بخش تک‌نوازی و گروه نوازی به دبیرخانه دوازدهمین جشنواره موسیقی محلی مناطق زاگرس نشین ارسال شده است، افزود: تاکنون از بین آثار گروه نوازی، ۱۲ گروه موسیقی از استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و هرمزگان برای اجرا و قضاوت نهایی انتخاب شده‌اند.

شریفی به انتخاب‌های انجام شده توسط داوران در بخش تک‌نوازی جشنواره نیز اشاره کرد و اظهار داشت: از بین آثار دریافتی، هفت تک‌نواز در بخش مضرابی، ۶ اثر در بخش مقام خوانی و ۶ تک‌نواز در بخش سازهای بادی توانسته‌اند به مرحله نهایی و رقابتی جشنواره راه یابند.

دوازدهمین دوره جشنواره موسیقی مناطق زاگرس نشین قرار بود پس از ۲ سال تعطیلی از ۲۹ آبان تا یکم آذر امسال با اجرای صحنه‌ای گروه‌ها و تک‌نوازان برگزیده در فرهنگسرای بزرگ شهرستان بروجن برگزار شود.

در دوره‌های پیشین این جشنواره هنری، هنرمندان و گروه‌های موسیقی از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، هرمزگان، همدان، مرکزی، زنجان، و کرمان حضور داشتند.

جشنواره موسیقی مناطق زاگرس نشین

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!