امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 25 September , 2023
شناسه خبر : 2488
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1402 - 11:07 |

امام جمعه موقت شهرکرد: دولت قیمت گوشت را کنترل کند

امام جمعه موقت شهرکرد: دولت قیمت گوشت را کنترل کند

امام جمعه موقت شهرکرد با اشاره به قیمت بالای گوشت، گفت: امید است با تدابیر صورت گرفته قیمت‌ها خصوصا قیمت گوشت کنترل شود. حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدابوالحسن فاطمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، اظهار داشت: به لطف خداوند و دل‌های پاک مومنین علی‌رغم همه توطئه‌ها، دهه اول محرم با شور و هیجان برگزار شد و در دهه دوم مردم در حال عزاداری برای اباعبدالله‌الحسین(ع) هستند.

وی مطرح کرد: عزاداری برای امام حسین(ع) سابقه تاریخی دارد، در واقع شیعیان دست خود را از دامان این امام بزرگوار کوتاه نمی‌کنند. مردم حتی در زمان خفقان و طاغوت عزاداری برای این امام بزرگوار را ادامه می‌دادند.

امام جمعه موقت شهرکرد با بیان اینکه دشمنان به دنبال جدایی مردم از معنویت هستند، افزود: معنویت در دستان امام حسین(ع) است و این امام بزرگوار برای ما علم، آگاهی و بصیرت می‌آورد، در واقع مجالس این امام بزرگوار اسلام و ایران را نگه داشته است.

وی با اشاره به شبهه پراکنی دشمن، گفت: دشمنان به دنبال شبهه پراکنی هستند، اما کسانی که دل در گرو خاندان عصمت و طهارت داده باشند، فریب نمی‌خورند، اما عده‌ای اطلاعات ندارند و دشمن از این‌ها سوءاستفاده می‌کند. مسئله دین به انتخاب ما نیست، بلکه این را خداوند متعال تعیین می‌کند.

امام جمعه موقت شهرکرد تصریح کرد: هرگز نشنیده‌اید یک آمریکایی یا انگلیسی بگوید مسیح چون از نژاد ما نبوده است ما این دین را قبول نداریم، این سخن درستی نیست، لذا ما هم نمی‌توانیم بگوییم چون ایرانی هستیم، امامان که عرب‌ هستند را قبول نداریم.

وی مطرح کرد: دشمنان می‌خواهند ریشه دین را بزنند به همین دلیل بر روی همه ارزش‌ها پا می‌گذارند مثل آن فرد کثیفی که قرآن را آتش می‌زند. برخی به دنبال جدا سازی مردم از امام حسین(ع) هستند که نباید گول این افراد را خورد.

امام جمعه موقت شهرکرد گفت: در این سال‌ها که بحث اربعین به وجود آمد که گام‌های بلندی برای بزرگداشت اربعین برداشته شد. اگر یک جای مسافرتی خوبی از طرف استان چهارمحال و بختیاری در کربلا آماده می‌شد تا کسانی که مسافرت می‌روند در آنجا سکنی گزینند، بسیار عالی است.

فاطمی در پایان بااشاره به دو مطالبه مردم، خاطرنشان کرد: در ابتدای دولت سیزدهم وعده‌های خوبی در زمینه مسکن داده شد و انتظار می‌رود راجع به آن و اقدامات انجام شده صحبت شود. امید است با تدابیر صورت گرفته قیمت‌ها خصوصا قیمت گوشت کنترل شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!