امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 5 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1702
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1400 - 20:34 | 584 بازدید

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد علی نکونام و تاکید بر حضور پر شور در انتخابات

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با گرامیداشت هفته کرامت به نقش مهم این مساله از منظر تقوا اشاره کرد و گفت: برای حضور و مشارکت در انتخابات لازم است به اصل کرامت شناسی توجه بیشتری شود و این حضور یک وظیفه قانونی است.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمد علی نکونام و تاکید بر حضور پر شور در انتخابات

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد علی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه کرامت به نوعی شان‌شناسی است و باید این ویژگی ارزشمند در وجود همه زنده نگه داشته شود، افزود: کرامت در تمامی ابعاد زندگی انسان به ویژه در انتخابات پی‌درپی نقش‌آفرین است و اگر انتخاب مؤمنانه باشد از کرامت نیز برخوردار است.

وی تصریح کرد: اولین قدم برای حضور در انتخابات که به عنوان یک وظیفه شرعی و قانونی مطرح می‌شود، انتخاب برای حضور در پای صندوق اخذ رای است و فرد با حضور در این میدان علاوه بر انجام تکلیف خود برای خدمت به کشور، مشارکت در سرنوشت خود و عمل به دستورات قرآنی نیز قدم برداشته است.

نکونام تصمیم برای انتخاب نامزد انتخاباتی را مهم دانست و یادآور شد: باید افرادی انتخاب شوند که از ویژگی‌های کرامت بهره‌مند باشند و توجه به اصالت‌ها، باورها، توانمندی‌ها، برنامه‌ها و عملکرد افراد  در این میان از نکات قابل تامل به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: کسانی باید انتخاب شوند که به ارزش‌های انقلاب و نظام و به سپردن امور به مردم باور داشته باشند و انتخاب افرادی که با زرمداری، حیله‌گری و بازی با سرنوشت مردم سعی در کسب آرا دارند، یک انتخاب نادرست است.

وی با بیان اینکه تحول در پای صندوق رای به دست هر کدام از افراد جامعه محقق می‌شود، گفت: دشمن به انواع مختلف به دنبال کمرنگ کردن انتخابات است و گاهی با تاکید بر طرح تحریم انتخابات از سوی مردم و بیان این موضوع که مشکلات موجب قهر مردم از انتخابات شده است تلاش دارد به نوعی مشکلات را به ناکارآمدی نظام نسبت دهد.

حجت‌الاسلام نکونام یادآور شد: مشکلات اقتصادی و برخی نابسامانی‌ها در کشور وجود دارد اما نسبت دادن آن به نظام یک خیانت است چرا که نظام اسلامی در طول ۴۲ سال گذشته نشان داده است که در بسیاری از امور توانمند عمل کرده است و اگر سوء مدیریتی در این میان شکل گرفته است نباید به حساب نظام گذاشته شود.

وی تبدیل رای مردم به اعتراض را از دیگر برنامه‌های دشمن بیان کرد و گفت: دشمن وقتی نتواند مردم را از حضور در پای صندوق رای منصرف کند به این روش روی خواهد آورد و ممکن است برخی جمع‌های اعتراضی را نیز به راه بیندازد و با بزرگ جلوه دادن آن‌ها به اهداف خود نزدیک شود.

امام جمعه شهرکرد افزود: هراس افکنی نسبت به نیروهای انقلابی نیز بخش دیگری از برنامه‌های دشمن است که نباید به آن‌ها دامن زده شود چرا که تاریخ مصرف این‌گونه برنامه‌ها مدت‌هاست سپری شده است.

نکونام با تاکید بر کارآمدی نظام اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر در عرصه‌های مختلف از جایگاه خوبی در جهان برخوردار است و نباید اجازه داد واقعیت‌ها توسط دشمنان تحریف شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲۷ خرداد سالروز تاسیس جهادسازندگی گفت: جهاد از ضروریات جامعه است و دولت آینده نیز اگر می‌خواهد موفق عمل کند باید کار جهادی را در تمامی عرصه‌ها در نظر بگیرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد علی نکونام

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!