امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Sunday, 28 May , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 9 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1687
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1400 - 18:58 | 517 بازدید

رئیسی: گیاهان دارویی از ظرفیت‌های اقتصادی چهارمحال و بختیاری است

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی ، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری به ظرفیت گیاهان دارویی چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و گفت: درآمد کشور از محل فروش گیاهان دارویی می‌تواند بیشتر از درآمد نفت باشد و یکی از مناطق مستعد کشور برای تحقق این برنامه استان است. حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه […]

رئیسی: گیاهان دارویی از ظرفیت‌های اقتصادی چهارمحال و بختیاری است

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی ، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری به ظرفیت گیاهان دارویی چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و گفت: درآمد کشور از محل فروش گیاهان دارویی می‌تواند بیشتر از درآمد نفت باشد و یکی از مناطق مستعد کشور برای تحقق این برنامه استان است.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در گفت‌وگوی تلویزیونی شبکه جهان‌بین با مردم چهارمحال و بختیاری به تجربه چند سفر خود به این استان اشاره کرد و افزود: در سفر اخیری که به این استان داشتم، توفیق داشتم با مدیران، مسوولان و مردم بزرگوار دیداری داشته باشم و نسبت به  چهارمحال و بختیاری و مشکلاتی که این استان دارد تا حدودی واقف شوم و نسبت به ظرفیت‌ها، مشکلات و راهکارهایی که وجود دارد، آگاه هستم.

وی، چهار مزیت مهم برای چهارمحال و بختیاری را برشمرد و گفت: منابع آبی، کشاورزی، دامپروری و گردشگری چهار مزیت مهم این است که همگان نسبت به آن آگاه هستند و می‌توان با تمرکز بر این مزیت‌ها زمینه رشد و پیشرفت استان را فراهم کرد.

رئیسی ادامه داد: به طور مثال صنعت گردشگری استان را می‌توان به شکلی مدیریت کرد که نه تنها گردشگران داخلی بلکه از خارج نیز گردشگرانی جذب کرد تا علاوه‌ بر آشنایی با تمدن این منطقه با محصولات مردم هم آشنا شوند و از آب و هوای مطلوب هم بهره ببرند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، منابع انسانی تحصیلکرده و توانمند را به چهار مزیت قبلی اضافه کرد و گفت: مردم این استان مصمم، با اراده، تحصیلکرده و توانمند هستند و این موضوع را در همکاران اطراف خود که از استان چهارمحال و بختیاری هستند به خوبی شاهد هستم که در سال‌های گذشته به آنها میدان داده نمی‌شد اما امروز از بهترین مدیران کشور هستند.

رئیسی تصریح کرد: اما با وجود این استعداد انسانی، شایسته نیست این استان با نرخ بالای بیکاری مواجه باشد، آیا در شان این استان است که با وجود این همه مزیت، نرخ بالای بیکاری داشته باشد.

وی، بیکاری را از مهمترین چالش‌ها و مسائل این استان عنوان کرد و گفت: این وضعیت با اراده مردم استان قابل تغییر است. حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی

رئیسی، پروژه‌های نیمه‌تمام را از دیگر مشکلات این استان برشمرد و افزود: آیا طرح‌ها را برای اسم و رسمش کلنگ می‌زنیم یا باید با جذب اعتبار و با کار و تلاش آنها را تکمیل کنیم.

وی در ادامه به مشکلات مردم روستای شیخ‌شبان این استان اشاره کرد و علت تاخیر در رفع این مشکلات را بروکراسی اداری دانست و اظهار داشت: در سفری که به شیخ شبان داشتم با مشکلات مردم روبرو شدم و با آنها در محل مزار شهدا صحبت کردم و قرار شد مسوولان مشکل این روستا را برطرف کنند و از آن زمان همواره پیگیر مشکلات این منطقه بودم و با مسوولان استانی تماس گرفتم اما بروکراسی اداری سبب شد که رفع این مسائل با تاخیر مواجه شود.

رئیسی افزود: مردم این استان با تقدیم ۲ هزار و ۴۰۰ شهید از حق‌داران این کشور هستند و مشکلات آنها حل نشدنی نیست بلکه در سفرهایی که به این استان داشتم معتقدم که گره این مشکلات بازشدنی است.

وی خاطر نشان کرد: از جمله مسائل این استان کشتارگاه ذبح دام جونقان به شمار می‌رود که جزو خصوصی‌سازی‌ها بود.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: بی‌شک این مشکلات به دست توانای مردم، خانواده شهدا و تحصیلکردگان و فرهیختگان قابل حل است.

او افزود: در رابطه با بحث آبزی‌پروری نیز اگر با یک کار متفاوت برنامه‌ریزی و طراحی شود می‌توان این بخش را نیز شکوفا کرد.

وی، بی‌توجهی به بنگاه‌های کوچک را از دیگر چالش‌های موجود برشمرد و گفت: بنگاه‌های کوچک باید مورد توجه قرار گیرد که در همین راستا باید تسهیلات مناسبی در اختیار آنها قرار داده شود.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی

رئیسی با بیان اینکه نظام پرداخت تسهیلات در کشور مشکل دارد، اظهار داشت: یکی از ظلم‌هایی که روا داشته شده همین نحوه پرداخت تسهیلات است، میلیاردها تومان و یا دلار و یورو به افرادی پرداخت می شود، معوقه می‌شود و معلوم می‌شود با زد و بند این مبالغ را گرفته‌اند و پس نمی‌دهند اما در مقابل به کارگاه و کارخانه تولیدی تسهیلات مورد نیاز پرداخت نمی‌شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: مبلغی که تسهیلات معوقه در کشور پرداخت شده به میزان بودجه‌ای است که در کشور مصرف می شود.

رئیسی افزود: این نحوه پرداخت تسهیلات ظلم است که خداوند نمی‌پسندند و موجب فقر شده است و در همین راستا تسهیلاتی که سهمیه مردم استان باید مشخص شود که چه میزان است.

وی گفت: باید در مردم اعتماد ایجاد شود و کمک کرد تا کسانی که ناراحت و ناراضی هستند و به هر دلیل می‌خواهند رای ندهند در پای صندوق‌های رای حاضر شوند و رای دهند.

رئیسی به تجربیات خود در آستان قدس رضوی اشاره کرد و گفت: با اقداماتی که در خراسان رضوی انجام شد برای جوانان بسیاری مسکن‌سازی و ایجاد شغل شد.

وی با بیان اینکه نا امیدی‌های به پایان می‌رسد و اعتماد از دست رفته بازخواهد گشت، خاطرنشان کرد: مردان و زنان سخت کوش و جوانان که به هر دلیل سرخورده شدند می‎‌توانند شرایط متفاوتی را رقم بزنند.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!