امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 2143
تاریخ انتشار : 22 آذر 1400 - 11:49 | 398 بازدید

نشست‌های بصیرت افزایی حماسه ۹ دی در چهارمحال و بختیاری

حماسه ۹ دی در چهارمحال و بختیاری ، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به لزوم جهاد تبیینی برای تحلیل و موشکافی حماسه ۹ دی گفت: به همین منظور، نشست‌های بصیرت افزایی و کرسی‌های آزاداندیشی در رابطه با این وقایع و اتفاقات این روز در استان برگزار خواهد شد. موسی انصاری […]

نشست‌های بصیرت افزایی حماسه ۹ دی در چهارمحال و بختیاری

حماسه ۹ دی در چهارمحال و بختیاری ، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به لزوم جهاد تبیینی برای تحلیل و موشکافی حماسه ۹ دی گفت: به همین منظور، نشست‌های بصیرت افزایی و کرسی‌های آزاداندیشی در رابطه با این وقایع و اتفاقات این روز در استان برگزار خواهد شد.

موسی انصاری روز دوشنبه در نشست هماهنگی برنامه بزرگداشت نهم دی و سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی افزود: علاوه بر اجرای ویژه‌برنامه این روز در شهر شهرکرد، تلاش خواهد شد با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای مختلف نشست‌های بصیرت افزایی، کرسی‌های آزاداندیشی و برنامه‌های فرهنگی و نمایشی مختلفی برای تبیین این واقعه مهم در استان اجرا شود.

وی به فعالیت حضوری مدارس و دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جاری اشاره و تصریح کرد: لازم است از این فرصت نیز برای آگاه‌سازی نسل جوان و نوجوانان و معرفی ابعاد، آثار و پیامدهای حماسه نهم دی به عنوان روز تجلی ولایت مداری ملت ایران به نحو مطلوب استفاده شود.

انصاری با بیان اینکه واقعه نهم دی محدود به زمان خاصی نیست و از صدر اسلام تاکنون همواره دشمنان به دنبال تفرقه‌افکنی و ایجاد فتنه بوده و هستند، یادآور شد: اگر بازگویی، تبیین و روشنگری در این رابطه انجام نشود و وظیفه خواص و عوام در این وقایع مشخص نشود این امکان وجود دارد که بار دیگر دشمنان از فرصت‌ها استفاده کرده و دست به فتنه جدیدی بزنند.

وی افزود: اگر خواص جامعه در این بحران‌ها سکوت و کوتاهی کنند و تحت تاثیر فضای روانی دشمن قرار گیرند و اگر مردم نیز هوشیاری کافی را نداشته باشند، اتفاقات ناگواری همچون واقعه نهم دی رخ خواهد داد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری به وقوع فتنه در صدر اسلام و تنها ۷۰ روز پس از وفات پیامبر اسلام (ص) اشاره و تصریح کرد: آنچه موجب انشقاق در اسلام و شکل‌گیری ۲ شاخه شیعه و سنی شد به انحراف خواص و سکوت عوام باز می‌گردد.

انصاری در ادامه با بیان اهداف و ضرورت‌های بزرگداشت حماسه نهم دی افزود: تبیین نقش بی‌بدیل رهبر انقلاب اسلامی در مقابله با فتنه آمریکایی و صهیونیستی، بیان نقش قدرت‌ها و سفارتخانه‌های کشورهای غربی و سرویس‌های اطلاعاتی آن‌ها در فتنه ۸۸، بررسی شیوه‌های به کار رفته توسط دشمن برای بی ثبات سازی نظام‌های سیاسی و انقلاب‌های رنگی در کشورها و تفسیر و توضیح رسالت تاریخی خواص از مواردی است که باید در اولویت برنامه‌های اجرایی این ایام قرار گیرد.

برگزاری مراسم عزاداری ایام فاطمیه در مصلای شهر شهرکرد، غبارروبی گلزار شهدا و رزمایش کمک مومنانه از دیگر برنامه‌های پیشنهادی دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری برای اجرا در مناسبت‌های پیش رو به شمار می‌رود.

حماسه ۹ دی در چهارمحال و بختیاری

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!