امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 5 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1708
تاریخ انتشار : 23 خرداد 1400 - 13:49 | 489 بازدید

تدابیر دادگستری چهارمحال و بختیاری برای پیشگیری از جرائم انتخاباتی

دادگستری چهارمحال و بختیاری ،پنجمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی چهارمحال و بختیاری با حضور مقامات قضایی و مسئولان نظارتی و امنیتی استان برگزار و برای تأمین امنیت شعب اخذ رأی در روز انتخابات برنامه‌ریزی شد. به نقل از روابط عمومی دادگستری چهارمحال و بختیاری، پنجمین جلسه ستاد پیشگیری و […]

تدابیر دادگستری چهارمحال و بختیاری برای پیشگیری از جرائم انتخاباتی

دادگستری چهارمحال و بختیاری ،پنجمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی چهارمحال و بختیاری با حضور مقامات قضایی و مسئولان نظارتی و امنیتی استان برگزار و برای تأمین امنیت شعب اخذ رأی در روز انتخابات برنامه‌ریزی شد.

به نقل از روابط عمومی دادگستری چهارمحال و بختیاری، پنجمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان چهارمحال و بختیاری با حضور مقامات قضایی و مسئولان نظارتی و امنیتی استان برگزار شد.

سید محمد موسوی در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فعالیت‌های انتخاباتی، از برگزاری ۲۳ جلسه به منظور نظارت بر روند انتخابات و پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در شهرستان‌های مختلف استان خبر داد و گفت: یکی از دغدغه‌های مهم شورای نگهبان پیشگیری و رسیدگی سریع به جرائم و تخلفات انتخاباتی است که در همین راستا دستگاه قضایی استان در شهرستان‌ها اقدام به برگزاری جلساتی مستمر با حضور مسئولان امنیتی هر شهرستان کرده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری افزود: در خصوص نحوه فعالیت کاندیداها در فضای مجازی نیز جلساتی با حضور نامزدها و روسای ستادهای تبلیغاتی برگزار و موارد قانونی به ایشان گوشزد شد.

وی اظهار داشت: به جهت حساسیت برگزاری انتخابات در شهرستان لردگان مقرر شد تا پیش از انتخابات نشستی مشترک با حضور اعضای ستاد پیشگیری و مقابله با جرائم انتخاباتی استان و شورای تامین شهرستان برگزار و راهکارهای تأمین حفاظت و امنیت شعب اخذ رأی بررسی و اتخاذ شود.

در ادامه جلسه احمدرضا بهرامی با تأکید بر لزوم مشارکت نهادهای نظامی و امنیتی در تأمین امنیت انتخابات گفت: برقراری امنیت در شعب اخذ رأی باید بر اساس وضعیت قرمز، نارنجی و خاکستری هر صندوق تأمین گردد و در هر نقطه‌ای که احتمال بروز تخلف و یا تنش وجود دارد نیروهای امنیتی بیشتری به کار گرفته شوند.

وی افزود: مراکز قضایی و نهادهای اطلاعاتی باید ضمن هماهنگی با هم، افراد مشکل‌دار را رصد کرده و به ایشان نسبت به هرگونه اقدامی در زمان انتخابات تذکر دهند.

رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: دادستان‌های هر شهرستان نیز باید افرادی را که قصد ایجاد تنش و درگیری میان مردم را دارند شناسایی و تا پیش از انتخابات دستگیر و بازداشت کنند.

بهرامی خاطرنشان کرد: پیش از برگزاری انتخابات نمایندگانی از سوی دادگستری استان در هر حوزه قضایی مستقر و بر نحوه اجرای انتخابات و اخذ رأی در شعب رأی گیری نظارت خواهند داشت.

وی اظهار کرد: نیروی انتظامی و هیأت نظارت بر انتخابات باید از حضور افراد متفرقه و اجتماع بی‌دلیل افراد در شعب اخذ رأی جلوگیری کنند.

بهرامی در پایان گفت: در این دوره از انتخابات تأکید تمامی مسئولان و دلسوزان نظام بر مشارکت مردم و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان انقلاب است و همه ما خدمتگزاران موظفیم در این راه برای تشویق مردم به شرکت گسترده در انتخابات و ایجاد و شور نشاط انتخاباتی در جامعه با تمام توان تلاش نمائیم. 

دادگستری چهارمحال و بختیاری

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!