امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 2162
تاریخ انتشار : 28 آذر 1400 - 14:55 | 447 بازدید

حضور ۱۲۰هزار دانش‌آموز در چهارمحال و بختیاری در مسابقات قرآن

دانش‌آموز در چهارمحال و بختیاری ،معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال بختیاری گفت: در مرحله آموزشگاهی چهلمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی بیش از ۱۲۰ هزار دانش‌آموز در استان با هم به رقابت پرداختند. رهدار براتی روز یکشنبه به مناسبت هفته عترت هفته قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش […]

حضور ۱۲۰هزار دانش‌آموز در چهارمحال و بختیاری در مسابقات قرآن

دانش‌آموز در چهارمحال و بختیاری ،معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال بختیاری گفت: در مرحله آموزشگاهی چهلمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی بیش از ۱۲۰ هزار دانش‌آموز در استان با هم به رقابت پرداختند.

رهدار براتی روز یکشنبه به مناسبت هفته عترت هفته قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با برگزاری مرحله آموزشگاهی این مسابقات از اول آذرماه، ۳۶ هزار نفر به مرحله شهرستانی راه پیدا کردند.

به گفته وی، این دوره از مسابقات در ۱۴ رشته برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف در۲ بخش آوایی و پژوهشی در حال برگزاری است و مرحله استانی این دوره از مسابقات نیمه اول اسفندماه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این مسابقات برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی فقط در مرحله آموزشگاهی سازماندهی شده، گفت: مرحله کشوری این دوره مسابقات تابستان ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

براتی افزود: مسابقات فرهنگیان نیز در رشته‌های قرائت تحقیق، حفظ ۱۰جز و حفظ کل، نهج‌البلاغه و روش تدریس احکام در مراحل منطقه استان و کشور برگزار و نفرات اول هر رشته به مسابقات استان وکشور اعزام می‌شوند.

وی اظهار داشت: در این دوره از مسابقات دانش‌آموزان در رشته‌های قرائت قرآن در بخش تحقیق و ترتیل،حفظ عمومی و ویژه، مفاهیم و تفسیر قرآن، اذان، احکام، مداحی، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، نماز و همخوانی برگزار می‌شود.

براتی افزود: در سی و نهمین دوره مسابقات قرآن ۱۱ نفر از دانش‌آموزان استان چهارمحال و بختیاری در مرحله کشوری رتبه اول تا پنجم را کسب کردند.

هفته سوم آذرماه به عنوان هفته قرآن،عترت و نماز آموزش و پرورش نامگذاری شده است. در سال تحصیلی جدید حدود ۲۲۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول علم آموزی هستند.

دانش‌آموز در چهارمحال و بختیاری

| منبع خبر : خبرگزاری ایرنا
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!