امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 2339
تاریخ انتشار : 24 مرداد 1401 - 8:05 | 271 بازدید

حمایت قانونی ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر از مطالبه‌گری صحیح

دبیرستاد امربه‌ معروف و نهی‌ از منکر چهارمحال و بختیاری گفت: اگر خبرنگاران و مطالبه‌گران در حوزه رسانه در چارچوب قانون مطالبه‌گری کنند و کسی بخواهد مشکلی در این روند ایجاد کند ستاد با قدرت از مطالبه‌گران حمایت می‌کند. به گزارش روابط عمومی ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر چهارمحال و بختیاری […]

حمایت قانونی ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر از مطالبه‌گری صحیح

دبیرستاد امربه‌ معروف و نهی‌ از منکر چهارمحال و بختیاری گفت: اگر خبرنگاران و مطالبه‌گران در حوزه رسانه در چارچوب قانون مطالبه‌گری کنند و کسی بخواهد مشکلی در این روند ایجاد کند ستاد با قدرت از مطالبه‌گران حمایت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر چهارمحال و بختیاری حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالفضل احمدی با بیان اینکه امام حسین(ع) پرچم‌دار امربه‌معروف و نهی‌از منکر است، گفت: ضرورت و اهمیت امر به‌ معروف و نهی از منکر از کلام ایشان پیداست که حضرت می‌فرماید «مبنای قیام من به قصد امربه‌معروف و نهی‌از منکر است زیراکه به واسطه همین کار سایر واجبات انجام می‌شود و عدالت برپا و روزی‌ها حلال می‌شود».

دبیرستاد امربه‌معروف و نهی‌از منکر چهارمحال و بختیاری افزود: عدم همراهی مردم تیغ شمشیر و تیغ زبان حضرت علی علیه‌السلام را کند کرد و تنها دلیل خانه‌نشینی امیرالمومنین بی‌تفاوتی مردم بود که این بی‌تفاوتی برای جامعه سم است و اگر ادامه پیدا کند مرگ را برای جامعه رقم می‌زند.

مسئله حجاب را باید با کار اقناعی و همراهی خود مردم سامان داد

وی با بیان اینکه همگی موظف هستیم امربه‌معروف را به شکل صحیح انجام دهیم، اظهار داشت: متأسفانه در گذشته اجرای این واجب با افراط و تفریط و شیوه‌های غلط اجرا شد در صورتی که نباید امربه‌معروف را به یک موضوع عفاف و حجاب و به یک مکان مانند ستاد امربه‌معروف و نهی‌از منکر محدود کرد.

احمدی بیان کرد: مقام معظم رهبری در سال ۷۲ صریحاً اعلام کردند انتظار داریم ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر باشید نه ستاد امربه‌معروف مانند ستاد اقامه نماز که زمینه را برای نمازخواندن جامعه فراهم می‌کند، ستاد احیای امربه‌معروف و نهی‌از منکر نیز بستر را برای عمومی شدن امربه‌معروف در جامعه فراهم کند.

دبیرستاد امربه‌معروف و نهی‌از منکر استان افزود: ستاد امربه‌معروف نیز در همین راستا امکان ایجاد گروه‌های مطالبه‌گری ۵ و ۹ نفره را فراهم کرده است که داوطلبان می‌توانند برای ثبت‌نام در این گروه‌ها به سایت ستاد کشور مراجعه و در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی فعالیت کنند.

وی ادامه داد: گروه امربه‌معروف و نهی‌از منکر محلات و مساجد که شیوه‌نامه خاص خود را دارد و تصویب صدور کارت مجوز تذکر لسانی در شورای امربه‌معروف استان از دیگر فعالیت‌های ستاد در این راستا است تا مطالبه‌گران با این کارت‌ها به صورت قانونی منکرها را در همه حوزه‌ها گوش‌زد کنند.

احمدی با تاکید بر اینکه فعالیت ما تنها در حوزه عفاف و حجاب نیست بلکه این موضوع نیز منکری در کنار منکرهای دیگر است که باید رسیدگی شود، بیان داشت: به تعبیر مقام معظم رهبری بزرگترین معروف ایجاد و حفظ نظام و بزرگترین منکر تضعیف نظام جمهوری اسلامی و ناامید کردن مردم است.

شرایط مطالبه‌گری درست

وی ادامه داد: مطالبه‌گری اصولی که مدنظر مقام معظم رهبری است آن مطالبه‌ای است که در مرحله اول عیب‌ها را تشخیص دهیم، برای حل مشکل راهکار و پیشنهاد داشته باشیم، نقش خودمان، مردم و مسئولان را هم در رفع مشکل مشخص کنیم و اگر انتقاد بدون راهکار باشد تضعیف‌کردن محسوب می‌شود.

غرض شخصی در مطالبه‌گری رخنه نکند

دبیرستاد امربه‌معروف و نهی‌از منکر با بیان اینکه سلیقه و غرض شخصی نباید در مطالبه‌گری رخنه کند، اظهار داشت: مطالبه باید در چارچوب درست و اصولی با هدف حل مشکل باشد و مسئولان نیز باید در برابر مطالبه‌گران سعه‌صدر داشته باشند.

دبیرستاد امربه‌ معروف و نهی‌ از منکر چهارمحال و بختیاری

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!