امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Sunday, 28 May , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 9 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 2286
تاریخ انتشار : 20 تیر 1401 - 18:33 | 219 بازدید

مسئله حجاب را باید با کار اقناعی و همراهی خود مردم سامان داد

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر چهارمحال و بختیاری گفت: به موضوع عفاف و حجاب باید ریشه‌ای‌تر نگاه کنیم و با فرهنگسازی و همراهی خود مردم آن را سامان دهیم. حجت‌الاسلام و المسلمین ابوالفضل احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، با بیان اینکه رویکرد صحیح در مواجهه با […]

مسئله حجاب را باید با کار اقناعی و همراهی خود مردم سامان داد

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر چهارمحال و بختیاری گفت: به موضوع عفاف و حجاب باید ریشه‌ای‌تر نگاه کنیم و با فرهنگسازی و همراهی خود مردم آن را سامان دهیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوالفضل احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، با بیان اینکه رویکرد صحیح در مواجهه با مسئله حجاب رویکرد علمی و متناسب با شریعت و نگاه دین است، گفت: باید کار فرهنگی و اقناعی انجام دهیم و همه مخاطبان این موضوع را به یک چشم نبینیم.

وی با بیان اینکه عفاف دامنه گسترده‌ای دارد و زیست عفیفانه است که انسان را در مسیر رشد و تکامل قرار می‌دهد، توضیح داد: عفاف حجابی درونی است و یکی از ثمرات آن پوشش ظاهریست، عفاف ریشه و زیربناست و اهمیت آن بسیار بالاتر از حجاب است.

احمدی به هجمه و تمرکز دشمن بر حیا و عفاف بانوان اشاره کرد و افزود: اگر عفت و حیا در جامعه از بین برود راه برای زدن دین، ایمان و معنویت جامعه باز می‌شود.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: استحکام خانواده با مسئله عفاف و حجاب گره خورده و چنانچه نگاه مرد و پوشش و رفتار زن عفیفانه نباشد بنیان خانواده متزلزل خواهد شد.

احمدی با بیان اینکه در عمده بدحجاب‌ها هم عفت زنده است، اظهار کرد: اغلب بدحجابی‌ها از روی ناآگاهی و تقلیدی است و با یک تذکر ساده حل می‌شود، یک عده نیازمند آموزش‌های عمیق هستند و عده‌ کمی عناد دارند و نیازمند برخورد سلسله‌ مراتبی هستند.

وی بیان داشت: مسائلی مانند گرانی چادر و نبود لباس‌های مناسب در بازار به بدحجابی‌ها دامن زده است.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان تأکید کرد: به موضوع عفاف و حجاب باید ریشه‌ای‌تر نگاه کنیم و با فرهنگسازی و همراهی و همدلی خود مردم آن را سامان دهیم.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر چهارمحال و بختیاری

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!