امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 25 September , 2023
شناسه خبر : 2562
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1402 - 10:51 |

دومین تور خبری شهرداری شهرکرد برای خبرنگاران

دومین تور خبری شهرداری شهرکرد برای خبرنگاران

شهردار مرکز چهارمحال و بختیاری با اشاره به توجه دولت سیزدهم به توسعه متوازن در مناطق مختلف کشور گفت: روند توسعه همه‌جانبه شهرکرد روند شتابان پیدا کرده است.

محمدحسین واحدیان روز سه‌شنبه در دومین تور خبری مدیریت شهری و بازدید خبرنگاران از ۱۳ پروژه فعال شهرداری شهرکرد تاکید کرد: پروژه اتصال جاده نمایشگاه به میدان حضرت قمربنی‌هاشم (ع) امسال آغاز و تاکنون عملیات خاک‌برداری و نخاله‌برداری به مساحت ۴۰ هزارمترمربع در قالب پنج هزار سرویس و خاک‌ریزی و دپو شن خاکی و سنگ انفجاری به مساحت ۶۴ هزار مترمکعب در قالب هشت هزار سرویس انجام شده است.

وی با اشاره به انجام هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع عملیات زیرسازی شامل پخش شن خاکی، سنگ انفجاری، آب و غلطک افزود: پیشرفت فیزیکی این پروژه ۴۰ درصد است که و به‌صورت امانی انجام می‌شود.

واحدیان تصریح کرد: در راستای ساماندهی مشاغل واقع در آرامستان بهشت رحمت و ارائه هرچه بهتر خدمات به شهروندان، غرفه‌های خدماتی جدید از طریق مشارکت با سرمایه‌گذاری در قالب قرارداد بی.اُ.ال.تی(BOLT) انجام شد.

وی این غرفه‌ها را شامل گل‌فروشی، سنگ‌تراشی و تشریفات دانست و یادآور شد: این پروژه به مساحت ۱۰۲ مترمربع و با اعتباری افزون‌بر ۱۰ میلیارد ریال در سال‌جاری اجرا شد.

شهردار شهرکرد با اشاره به پروژه احداث زمین چمن مصنوعی محله منظریه اظهار داشت: این پروژه به مساحت یک‌هزار و ۳۱۸ مترمربع با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار در سال‌جاری انجام شده است.

وی از اجرای پروژه اتصال بلوار امام علی (ع) به بلوار جهاد خبرداد و گفت: در این پروژه ۵۵۰۰ مترمکعب سنگ‌بُری و کوه‌بُری و ۱۵۰ متر جدول‌سازی و پیاده‌روسازی شده است.

واحدیان به نوسازی ۴۵۰۰ مترمربع از زیرسازی معابر شهرکرد با استفاده از ۶۵۰ تُن آسفالت اشاره و تاکید کرد: این پروژه به‌صورت امانی و با ۵۰ میلیارد ریال اجرا شد.

وی با اشاره به احداث بوستان آفتاب در میرآباد افزود: این پروژه به مساحت ۱۵ هزار مترمربع با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در حال اجرا بوده و هم‌اکنون مجموعه بازی پلی‌اتیلن آن تهیه و نصب شده است.

شهردار شهرکرد تصریح کرد: ۶ میلیارد ریال اعتبار برای محوطه بازی، سه میلیارد ریال به‌منظور اجرای سیستم روشنایی و ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای عملیات عمرانی شامل جدول‌کاری، سنگ‌کاری و بلوک‌فرش هزینه شده است.

وی با اشاره به اجرای مسیل بلوار فرهنگ میرآباد غربی یادآور شد: سال گذشته برای این پروژه ۲۰ میلیارد ریال و در سال‌جاری ۳۰ میلیارد ریال تخصیص داده شد.

واحدیان با اشاره به اجرای جاده تپه نورالشهداء به‌عنوان یکی از پروژه‌های شهرداری شهرکرد اظهار داشت: در این پروژه ۵۰۰ مترمکعب بیس‌ریزی، یک‌هزار مترمکعب زیرسازی، ۱۶۰۰ مترمکعب سنگ‌بُری و کوه‌بُری به‌طول ۵۰۰ متر به‌صورت امانی اجرا شده است.

وی با اشاره به اجرای پروژه جاده سلامت از سال ۱۳۹۸ تاکنون و پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی این طرح گفت: این پروژه ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار دارد و در آن محور دوچرخه سواری به طول ۱.۶ کیلومتر و محور پیاده‌رو به‌طول ۶ هزار متر پیش‌بینی شده است.

شهردار شهرکرد به عملیات زیرسازی و آسفالت طرح جاده سلامت اشاره و تاکید کرد: عملیات خاک‌ریزی این طرح برابر ۳۲ هزار متر مکعب، اجرای ساب‌بیس ۳۸۴۰ متر مکعب، اجرای آسفالت ۲۵ هزار و ۶۰۰ مترمربع، اجرای جدول به‌طول ۶۴۰۰ متر، اجرای عملیات کف‌پوش به‌طول ۶۴۰۰ متر انجام شده است.

وی با اشاره به انجام عملیات برق‌رسانی در پروژه جاده سلامت افزود: در این طرح اجرای لوله‌گذاری به‌طول چهار هزار متر، کابل‌کِشی به‌طول ۱۲۰۰ متر، ۷۰ تیر روشنایی و نصب ۱۴۰ سرچراغ انجام شده است.

واحدیان به اجرای اصلاح تقاطع‌ها در شهرکرد اشاره و تصریح کرد: بیش از ۳۰ تقاطع در شورای ترافیک چهارمحال و بختیاری و شهرستان شهرکرد مصوبه گرفته‌اند که نیاز به اصلاح هندسی دارد و در این راستا امسال شهرداری شهرکرد در نظر دارد ۲۰ تقاطع را با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار اصلاح کند.

وی یادآور شد: تاکنون چهار تقاطع شامل میدان آیت‌الله دهکردی، تقاطع آیت‌الله طالقانی و جاده سلامت، ورودی اشکفتک و تقاطع بلوار قدس و شهید استکی با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار اصلاح شده است.

شهردار شهرکرد با اشاره به پیشرفت ۸۵ درصدی طرح عقب‌نشینی بلوار رهبر اظهار داشت: این طرح در سال گذشته به‌طول ۱۸۰ متر با ۲۴ میلیارد ریال اعتبار اجرا شد.

وی با اشاره به اجرای مسیل ۱۲ محرم جنوبی گفت: اعتبار این پروژه در سال گذشته ۲۰ میلیارد ریال و هزینه‌کرد آن ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برآورد و در راستای اجرای ادامه این طرح در سال‌جاری ۱۰ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

واحدیان به عملیات اجرایی ساخت گلخانه از سوی شهرداری شهرکرد اشاره و تاکید کرد: سازه این واحد گلخانه‌ای از لوله گالوانیزه گرم است و براساس استانداردهای گلخانه‌سازی به وسعت یک‌هزار و ۵۵۰ مترمربع با ۲۰ میلیارد ریال اعتبار ساخته می‌شود.

وی افزود: در این واحد گلخانه‌ای، گل و گیاهان زینتی مانند بنفشه، همیشه‌بهار، کلم زینتی، آهار، میخک و اطلسی تولید و زمینه اشتغال‌زایی پنج نفر به‌صورت مستقیم فراهم می‌شود.

شهردار شهرکرد به اجرای مسیر گردشگری در مرکز چهارمحال و بختیاری اشاره و تصریح کرد: این طرح با هدف زیباسازی معابر، حفظ و صیانت از بافت قدیمی و رونق گردشگری شهرکرد در حال اجرا است که برای سرعت‌بخشی به روند اجرای آن هم‌اکنون سه پیمانکار از سه مسیر مشغول به فعالیت هستند.

وی یادآور شد: پروژه مسیر گردشگری از کوچه سقاخانه آغاز و به سمت کوچه مسجد ابومحمد، کوچه مسجدجامع، کوچه مرتضوی‌ها، کوچه نشاط، کوچه پشت مسجد نو و کوی نمدمالان ادامه می‌یابد و به کوچه نجارها ختم می‌شود.

واحدیان اظهار داشت: عملیات اجرایی این طرح در شهرکرد از سال ۱۳۹۸ شروع و تاکنون ۸۰ میلیارد ریال برای اجرای آن هزینه شده و اعتبار تخصیصی در سال‌جاری ۶۰ میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی است.

وی با اشاره به پیگیری ساخت سه پارکینگ عمومی طبقاتی در شهرکرد گفت: پارکینگ خیابان فردوسی به وسعت بیش از چهار هزار مترمربع، پارکینگ کوچه نشاط به مساحت بیش از سه هزار مترمربع و پارکینگ خیابان شهید معلم در خیابان ملت به متراژ بیش از ۲ هزار مترمربع احداث می‌شود.

| منبع خبر : خبرگزاری ایرنا
برچسب ها
به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!