امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 5 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 2035
تاریخ انتشار : 22 مهر 1400 - 15:04 | 318 بازدید

رئیس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری : در اجرای مصوبات شورا ضعف داریم

رئیس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: اگر چه طی ۱۰ سال گذشته ۵۲۹ مصوبه در شورای فرهنگ عمومی این است به تصویب رسیده اما با اجرای مطلوب تمامی این مصوبات فاصله داریم و باید در این خصوص تلاش و اهتمام بیشتری به کار گرفته شود. حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام روز پنجشنبه در […]

رئیس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری : در اجرای مصوبات شورا ضعف داریم

رئیس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: اگر چه طی ۱۰ سال گذشته ۵۲۹ مصوبه در شورای فرهنگ عمومی این است به تصویب رسیده اما با اجرای مطلوب تمامی این مصوبات فاصله داریم و باید در این خصوص تلاش و اهتمام بیشتری به کار گرفته شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام روز پنجشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی این استان که با حضور رییس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور برگزار شد، اظهار داشت: از سال ۱۳۹۰ تاکنون ۱۱۶ جلسه شورای فرهنگ عمومی در استان تشکیل شده و با وجود مصوبات مهم اما هنوز بخش قابل توجهی از این مصوبات به خوبی اجرا نشده و یکی از دلایل نارسایی‌های موجود در کشور و استان همین اجرایی نشدن مصوبات است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه انتظارات بیشتری از شورای فرهنگ عمومی استان و ضرورت اجرایی شدن مصوبات آن داریم، اما با همین وضع موجود نیز شورای فرهنگ عمومی استان برای سه سال رتبه نخست کشور و یک سال نیز رتبه دوم را کسب کرده که نشان از تلاش اعضا دارد اما همچنان انتظارات از این شورا بالاست و باید در ادامه از ظرفیت ها بیش از پیش بهره گیری شود.

نکونام در ادامه با اشاره به ضرورت های فرهنگی این استان، بر ضرورت اختصاص بودجه و امکانات برای بهره گیری بیش از پیش از ظرفیت‌های این استان در راستای توسعه فرهنگی تاکید کرد و افزود: این استان ظرفیت‌های قابل توجهی در حوزه گردشگری طبیعی دارد که می‌تواند آن را به یک اردوگاه بزرگ گردشگری کشور با رویکرد فرهنگی و تربیتی تبدیل کند و نیاز است در این خصوص اقدامات شایسته‌ای انجام گیرد.

امام جمعه شهرکرد، باغ موزه دفاع مقدس را از مهمترین زیربناهای فرهنگی این استان برشمرد و گفت: این مجموعه پرجاذبه می‌تواند به یکی از زیربنایی‌ترین مراکز گردشگری استان تبدیل شود که لازم است با اختصاص بودجه،لازم روند تکمیل آن سرعت گیرد.

نکونام، تعداد خانه‌های عالم در استان را ناکافی دانست و افزود: این موضوع سبب شده تا روحانی مستقر در مناطق استان کمتر از نیاز باشد که رفع این کاستی نیز نیازمند اختصاص بودجه و اعتبار است.

وی، مصلای‌های نماز جمعه را قطب فرهنگی استانها دانست و تصریح کرد: هنوز ۵۰ درصد مصلای شهرکرد تکمیل نشده اما با وجود بهره‌برداری از نیمی از این طرح اقدامات و برنامه‌های خوبی در این مجموعه شکل گرفته است.

رییس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری، ایجاد پارک به ویژه برای بانوان، توسعه مساجد در تمامی نقاط استان، ایجاد زیرساخت برای اجرا شدن قانون امر به معروف و نهی از منکر، شکل‌دهی دانشگاه قرآنی  و تقویت حوزه‌های علمیه را از دیگر ضرورت‌های فرهنگی استان برشمرد و گفت: نیاز است تجهیزات و امکانات لازم را برای تحقق مطلوب این ضرورت‌ها فراهم کرد.

نکونام خاطرنشان کرد: جوان و ضرورت تشکیل خانواده نیز از دیگر ضرورت‌هایی فرهنگی جامعه است که نسبت به آن غفلت شده و شاهد نابه سامانی هوایی در این حوزه هستیم که برای رفع آن نیز نیاز به اجرای برنامه های موثر داریم.

چهارمحال و بختیاری به‌عنوان دومین استان کشور  میزبان اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسوولان ملی شامل معاونان وزیران میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی از چهارشنبه شب تا روز جمعه برای بررسی مسائل فرهنگی چهارمحال و بختیاری در این استان حضور دارند و در نشست‌های تخصصی با حضور فعالان فرهنگی استان، دیدگاه‌های مدیران، کارشناسان و صاحب‌نظران استان در خصوص مسائل فرهنگی این استان را بررسی می‌کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!