امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 2049
تاریخ انتشار : 01 آبان 1400 - 15:09 | 378 بازدید

رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری : اعمال قانون در شهرداری برای همه شهروندان یکسان انجام شود

رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بین شهروندان نباید تفاوت قائل شد، گفت: انتظار این است قبل از ایجاد شهر زیبا، حق شهروندان رعایت و تبعیضی نباشد، از جمله قانون در کمیسیون ماده ۱۰۰ برای همه یکسان اعمال شود. احمدرضا بهرامی در جلسه شهردار و شورای شهر با رئیس‌کل دادگستری […]

رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری : اعمال قانون در شهرداری برای همه شهروندان یکسان انجام شود

رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بین شهروندان نباید تفاوت قائل شد، گفت: انتظار این است قبل از ایجاد شهر زیبا، حق شهروندان رعایت و تبعیضی نباشد، از جمله قانون در کمیسیون ماده ۱۰۰ برای همه یکسان اعمال شود.

احمدرضا بهرامی در جلسه شهردار و شورای شهر با رئیس‌کل دادگستری استان و دادستان عمومی و انقلاب شهرکرد، با بیان اینکه آنچه مهم است حقوق شهروندی است و ما نمی‌توانیم منکر این حق باشیم و شهرداری رکن اصلی در رعایت حقوق شهروندی می‌باشد، اظهار داشت: رعایت حقوق شهروندی در شهرداری و برای شهرداری مهم‌تر است و باید حق شهروندان ادا شود، قانون شهرداری‌ها دارای موارد متعدد است و یک دولت کوچک به نام شهرداری وجود دارد و همه حقوقات شهروندان به شهرداری واگذار شده است.

رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری گفت: با وجود شوراهای اسلامی که از بین شهروندان انتخاب می‌شود مظاهر اعمال حق شهروندی در انتخاب شهردار یک بروز و ظهور دیگری پیدا می‌کند و مردم در انتخاب شهردار به گونه‌ای دخیل هستند و با انتخاب شهردار جدید امیدوار هستیم شهر یک نفس و جان تازه بگیرد.

بهرامی ضمن تشکر از زحمات خالصانه شهردار قبل ادامه داد: شهرداری عرصه خدمت به شهروندان است و انتخاب شهردار و شورا اگرچه یک امر سیاسی و اجتماعی است، اما از زمانی که افراد شروع به کار می‌کنند شهرداری دیگر جای سیاست‌بازی نیست، بلکه جای خدمت است.

وی گفت: در شهرداری‌ها رنج بسیار دیده‌ایم و بعضا مسئولینی در شورا و شهرداری می‌آمدند که افراد خاص خود را وارد می‌کردند، درصورتی که شهرداری یک محیط کوچک است و نمی‌شود افراد مازاد را خارج از ضوابط وارد آن کرد، شهرداری جای عرض اندام افراد قدرت‌طلب نیست.

اعمال قانون در شهرداری برای همه شهروندان یکسان انجام شود

رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: در همین راستا اعتماد مردم نسبت به شهرداری باید جلب و حقوق شهروندان تضییع نشود، چراکه مردم حس می‌کنند اگر کسی حمایتشان نکند و قانونمند نباشد، نمی‌تواند مشکلاتشان را هم رفع کند و حقوقشان پایمال می‌شود.

بهرامی با بیان اینکه شهرداری خانه دوم مردم است و نباید بین اعضای خانواده تفاوت قائل شد، تصریح کرد: ما در این شهر انواع مشکلات را دیده‌ایم و حقوق شهروندان در برخی جاها تضییع شده است که به دستگاه قضا مراجعه کرده‌اند، اما انتظار داریم شهرداری این مشکلات را رفع کند و قبل از ایجاد شهر زیبا حق شهروندان رعایت شود و تبعیض قائل نشود، از جمله قانون در کمیسیون ماده ۱۰۰ برای همه یکسان اعمال شود.

وی  با بیان اینکه شهرداری شهرکرد از نظر مالی ضعیف است و بودجه خوبی ندارد، گفت: باتوجه به اینکه املاک خیابان کاشانی یکباره اوج پیدا کرده و دارای ارزش ریالی بالا شدند اکثرا به کاربری تجاری تبدیل شده و پارکینگ هم ندارند، که باید به این موضوع رسیدگی شود.

بهرامی ادامه داد: آستانه صبر مردم بر اثر ترافیک در خیابان‌های شهر ازجمله خیابان کاشانی کاهش یافته و باعث ایجاد بحث و دعوا می‌شود، بنابراین برای ایجاد پارکینگ و روان‌سازی تردد باید تدابیر لازم اتخاذ گردد. نقاط حادثه‌خیز در سطح شهر باید شناسایی و مشکلات آنها احصا و رفع شود.

تغییر در شهر نیازمند حمایت و همراهی مسئولان است

محمدتقی جاپلقی، شهردار شهرکرد در ادامه جلسه اظهار داشت: وضعیت مالی و بودجه شهرداری شهرکرد و اینکه کمتر مرکز استانی به اندازه اینجا از نظر بضاعت مالی ضعیف است را می‌دانستم، اما تصمیم داشتم جایی باشم که با همت جمعی کار و تلاش کنیم و درآمدزایی داشته باشیم و البته تعصب زاگرس‌نشینی هم بی‌تاثیر نبود.

جاپلقی ادامه داد: این شهر فقط کالبد بزرگی را برای خودش ایجاد کرده است، هرچند مسئولان قبلی زحمات زیادی را در شهر کشیده‌اند اما شهر از لحاظ خدمات و زیربنا و روبنا در حد یک مرکز استان نیست و علی‌رغم تلاش‌های بسیار، پتانسیل‌ها و منابع بالقوه آن به بالفعل تبدیل نشده است‌.

شهردار شهرکرد تصریح کرد: همه چیز را با کمال میل پذیرفته‌ام و حتما پای قولی که به خدای خودم، اعضای شورا و مردم عزیزم داده‌ام تمام قامت می‌ایستم و هرکجا که بوده‌ام همیشه ارادت خاص به دستگاه قضا داشته‌ام و امیدوارم تا زمانی که در خدمت مردم و مسئولان و شورا هستم بتوانم شهر را در خور و لیاقت ارزش‌های مردم فرهیخته شهر که به لحاظ جغرافیایی و فرهنگی انسان‌های بزرگی در زمینه‌های مختلف پرورش داده است، برسانیم و گردشگران از شهرها، استان‌ها و کشورهای دیگر به شهرکرد سفر کنند و یادگارهایی از خود به جای بگذاریم و این میسر نیست مگر آنکه مسئولان استانی حمایت کنند.

وی با بیان اینکه امیدوارم گام دوم انقلاب را بتوانیم سرلوحه کارهایمان قرار دهیم و رضایت خدا و مردم و مسئولان را فراهم کنیم، گفت: در نقطه‌ای هستیم و جایی قرار گرفته‌ایم که باید با ایثار و ازخودگذشتگی بتوانیم وظایفمان را به درستی انجام دهیم.

جاپلقی با اشاره به اینکه شهرداری مُرّ قانون را اجرا می‌کند و خیلی جاها دستش بسته است، افزود: بحث قانون یک طرف و بحث اخلاق‌مدار بودن هم یک طرف، و بنده تعهد می‌دهم که هرکاری انجام دهم تنها برای رضای خدا باشد و البته برخی جاها نیازمند گشاده‌رویی و گشاده‌‌دستی دستگاه قضا هستیم‌.

رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!