امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 5 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1999
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1400 - 14:03 | 438 بازدید

نشست هماهنگی پانزدهمین رزمایش مواسات و کمک مومنانه چهارمحال و بختیاری

رزمایش مواسات و کمک مومنانه چهارمحال و بختیاری ،نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: تشکیل و فعالیت قرارگاه‌های کمک مومنانه و محسنانه ،از نقاط برجسته در تاریخ جمهوری اسلامی ایران و الگویی برای آیندگان کشور است. حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام روز یکشنبه در نشست هماهنگی پانزدهمین رزمایش مواسات و […]

نشست هماهنگی پانزدهمین رزمایش مواسات و کمک مومنانه چهارمحال و بختیاری

رزمایش مواسات و کمک مومنانه چهارمحال و بختیاری ،نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: تشکیل و فعالیت قرارگاه‌های کمک مومنانه و محسنانه ،از نقاط برجسته در تاریخ جمهوری اسلامی ایران و الگویی برای آیندگان کشور است.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام روز یکشنبه در نشست هماهنگی پانزدهمین رزمایش مواسات و کمک مومنانه چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در دوران شیوع ویروس کرونا، تشکیل و فعالیت قرارگاه‌های کمک مومنانه و محسنانه در سراسر کشور اقدامی قابل‌توجه در خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به بیماران کرونایی بود. وی افزود: گروه‌هایی نیز در سراسر کشور به موازات این قرارگاه‌ها برای خدمت‌رسانی به نیازمندان در دوران شیوع ویروس کرونا فعال شد.

نکونام تصریح کرد: در این دوران، اختصاص کمک‌های مومنانه و محسنانه از سوی مردم، دستگاه‌های اجرایی  و نهادهای حمایتی به‌طور مطلوبی فعال شد و در زمینه تامین جهیزیه، حمایت از زوج‌های جوان و تهیه اقلام، وسایل و تجهیزات نیازمندان کمک کردند. وی یادآور شد: تمامی گروه‌های مختلف برای مقابله با سویه جدید احتمالی ویروس کرونا باید آماده باشند و این نوع کمک‌های مومنانه ، با بهره‌مندی از منابع اعتباری ملی و خیران نیک‌اندیش ادامه‌دار و مستمر باشد.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد اظهار داشت: در این راستا باید اطلاع‌رسانی و تبلیغات به‌موقع شود. وی با اشاره به فرارسیدن فصل بازگشایی مدارس گفت: تمامی دانش‌آموزان نیازمند استان باید از طرح مِهر و سایر طرح‌های حمایتی بهره‌مند شوند. نکونام ۳۱ شهریورماه سال‌روز آغاز جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی و هشت سال دفاع مقدس را اوج افتخارآفرینی اعلام و تاکید کرد: دفاع مقدس باید برای نسل‌های آینده حفظ و زنده نگه داشته شود.

وی افزود: دستاوردهای دوران دفاع مقدس و اقدامات انجام شده برای کمک‌های مومنانه و محسنانه در دوران شیوع ویروس کرونا برای مردم نمایش داده و اطلاع‌رسانی شود.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: افراد آموزش دیده از گروه‌های جهادی، سپاه پاسداران و بسیج سازندگی برای کمک به کادر سلامت، بهداشت و درمان معرفی شوند تا با کمبود نیروی انسانی در حوزه واکسیناسیون و مقابله علیه ویروس کرونا مواجه نشویم. وی یادآور شد: طرح مهرواره اوج سازمان تبلیغات اسلامی با هدف امام‌محوری و مسجدمحوری در محله‌ها اجرایی شود.

نکونام اظهار داشت: اجرای این طرح‌ها باعث بالندگی انقلاب و جمهوری اسلامی ایران خواهد شد. در دوران شیوع ویروس کرونا ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال کمک مومنانه با همکاری نهادهای حمایتی استان در قالب بسته‌های معیشتی، بهداشتی، جهیزیه، بخشش اجاره بهای اماکن و کارت هدیه نقدی جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شده است.

پانزدهمین رزمایش مواسات و کمک مومنانه چهارمحال و بختیاری همزمان با رژه خودرویی به‌مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه هفته جاری در بلوار آیت‌الله کاشانی شرقی (کاشانی جدید) شهرکرد برگزار خواهد شد.

رزمایش مواسات و کمک مومنانه چهارمحال و بختیاری

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!