امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 25 September , 2023
شناسه خبر : 2192
تاریخ انتشار : 12 دی 1400 - 14:59 |

شانزدهمین مرحله رزمایش مواسات چهارمحال و بختیاری

شانزدهمین مرحله رزمایش مواسات چهارمحال و بختیاری

رزمایش مواسات چهارمحال و بختیاری ،فرمانده سپاه قمر بنی‌هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری از آغاز توزیع ۱۲ هزار بسته معیشتی به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و سالروز شهادت حضرت زهرا(س) و دهه بصیرت خبر داد.

سردار علی‌محمد اکبری روز یکشنبه در آیین شانزدهمین مرحله رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه در استان افزود: هر بسته شامل برنج، مرغ، روغن، عدس، لپه، لوبیا، ماکارونی و رب گوجه است که ارزش هر بسته چهار میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است. 

به گفته وی، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال کمک معیشتی، بهداشتی و جهیزیه به نیازمندان در قالب کمک به آسیب‌دیدگان ناشی از شیوه این ویروس در استان جمع‌آوری و توزیع شده است.

اکبری گفت: رزمایش مواسات و کمک مومنانه در راستای امتداد کمک‌رسانی به محرومان، نیازمندان و اقشار آسیب دیده از کرونا تا پایان شیوع این ویروس ادامه دارد.

به گفته وی، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار بسته معیشتی در بین  نیازمندان و آسیب‌دیدگان ناشی از کرونا بر اساس بانک اطلاعاتی موجود در سپاه توزیع شده است.

به گفته فرمانده سپاه قمر بنی‌هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری، افراد زیرپوشش نهادهای حمایتی و خیری توسط همان نهادها بسته معیشتی دریافت می‌‍کنند و افرادی که زیرپوشش هیچ نهاد نیستند نیز توسط ائمه جمعه و جماعت، رده‌های بسیج و همچنین رابطان سازمان بسیج سازندگی شناسایی شدند و بسته‌های معیشتی بین آنها توزیع می‌شود.

بنا بر آمار دانشگاه علوم‌پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۸۷ هزار و ۱۲۳ مبتلای به کووید ۱۹ در استان شناسایی شده که از این تعداد یک‌هزار و ۷۵۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

براساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تمامی شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری به جز شهرستان بروجن در وضعیت آبی (کم‌خطر) شیوع ویروس کرونا قرار دارند و شهرستان بروجن در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار دارد.

رزمایش مواسات چهارمحال و بختیاری

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!