امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1059
تاریخ انتشار : 03 تیر 1399 - 19:35 | 659 بازدید

آبرسانی سیار به ۴۰ روستای چهارمحال و بختیاری

آبرسانی سیار به ۴۰ روستای چهارمحال و بختیاری ،به گزارش نگین چهارمحال، سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گفت: با ورود به فصل تابستان و کمبود منابع آب زیرزمینی، تأمین آب آشامیدنی ۷۰ روستای استان با چالش مواجه شده است و این تعداد با گرم‌تر شدن هوا افزایش می‌یابد. سهراب بهرامی افزود: هم اکنون […]

آبرسانی سیار به ۴۰ روستای چهارمحال و بختیاری

آبرسانی سیار به ۴۰ روستای چهارمحال و بختیاری ،به گزارش نگین چهارمحال، سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گفت: با ورود به فصل تابستان و کمبود منابع آب زیرزمینی، تأمین آب آشامیدنی ۷۰ روستای استان با چالش مواجه شده است و این تعداد با گرم‌تر شدن هوا افزایش می‌یابد.

سهراب بهرامی افزود: هم اکنون ۴۰ روستای استان آبرسانی سیار می‌شود و منابع آب ۳۰ روستای دیگر هم کاهش چشمگیری یافته و با مشکل تأمین آب مواجه شده است.

وی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد آب مصرفی روستا‌های استان از منابع آب زیرزمینی تأمین می‌شود، گفت: این موضوع با توجه به خشکسالی‌های یک دهه اخیر و افت شدید آب‌های زیرزمینی، تأمین آب روستا‌ها را با چالش جدی مواجه کرده که برای رفع موقتی آن اجاره چاه، آبرسانی سیار و حفر چاه‌های جدید در دستور کار قرار گرفته است.

بهرامی افزود: بیشترین روستا‌هایی که در چهارمحال و بختیاری با مشکل تأمین آب مواجه هستند، در شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا واقع شده اند.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گفت: این شرکت به ۶۱۲ روستای استان خدمات آبرسانی ارائه می‌دهد، این در حالی است که فقط برای ۵۰۰ روستا با جمعیتی افزون بر ۳۱۷ هزار نفر قبض آب صادر می‌شود.

بهرامی با اشاره به هفته صرفه جویی آب که از اول تا هفتم تیرماه نامگذاری شده است، افزود: انتظار می‌رود روستائیان در مدیریت مصرف آب همکاری بیشتری را با این شرکت داشته باشند و از آب آشامیدنی برای مصارفی نظیر آبیاری باغ و باغچه، ساخت بنا و کشت صیفی‌جات بپرهیزند.

وی با بیان اینکه در تابستان پارسال ۱۲۰ روستا با مشکل تأمین آب مواجه شد، گفت: در صورت مصرف نادرست آب، گرم‌تر شدن هوا و افت آب‌های زیرزمینی، تعداد روستا‌های دارای تنش آبی افزایش می‌یابد.

آبرسانی سیار به ۴۰ روستای چهارمحال و بختیاری

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!