امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 5 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 2392
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1401 - 15:11 | 313 بازدید

انتصاب استاندار چهارمحال و بختیاری به‌عنوان رییس شورای پدافند غیرعامل استان

رییس شورای پدافند غیرعامل چهارمحال و بختیاری ،در این نشست حُکم انتصاب استاندار چهارمحال و بختیاری به‌عنوان رییس شورای پدافند غیرعامل استان با امضای سرلشگر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح و رئیس کمیته دائمی پدافند غیرعامل کشور تقدیم شد. غلامعلی حیدری در شورای پدافند غیرعامل چهارمحال و بختیاری که با حضور معاون […]

انتصاب استاندار چهارمحال و بختیاری به‌عنوان رییس شورای پدافند غیرعامل استان

رییس شورای پدافند غیرعامل چهارمحال و بختیاری ،در این نشست حُکم انتصاب استاندار چهارمحال و بختیاری به‌عنوان رییس شورای پدافند غیرعامل استان با امضای سرلشگر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح و رئیس کمیته دائمی پدافند غیرعامل کشور تقدیم شد.

غلامعلی حیدری در شورای پدافند غیرعامل چهارمحال و بختیاری که با حضور معاون امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد، تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی مردمی بودن، کار جهادی، حضور میدانی مسوولان در حوادث، سفرهای استانی و توجه به مناطق محروم را از ویژگی‌های دولت سیزدهم دانسته‌اند.

استاندار چهارمحال و بختیاری یکی از اهداف راهبُردی پدافند غیرعامل کشور را صیانت از سرمایه‌های کشور به‌ویژه جان و مال مردم دانست و گفت: پدافند غیرعامل مردم‌محور را مهم‌ترین نوع پدافند غیرعامل است و ساخت مخزن‌های بزرگ ذخیره آب به‌مدت طولانی برای شهرکرد و نقاط دیگر استان مورد توجه باشد.

وی با اشاره به حوادث اخیر و قطعی آب آشامیدنی شهرکرد افزود: برای رفع این مشکل طرح ۶ ماهه در مدت ۶ روز انجام و همین عامل باعث همراهی مردم شد.

حیدری تصریح کرد: وجود زیرساخت‌های جایگزین در بخش‌های مختلف با هدف جلوگیری از بروز هرگونه مشکل برای خدمات‌رسانی در زمان بحران مورد توجه تمامی دستگاه‌های اجرایی استان باشد.

رییس شورای پدافند غیرعامل چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در مدت وقوع بحران سیل اخیر استان و قطعی آب آشامیدنی شهرکرد گفتمان‌سازی و رزمایش پدافند غیرعامل به‌صورت عملی در استان انجام شد.

وی گفت: طراحی و شناسایی چگونگی چرخه خدمات در شرایط اضطراری، شناسایی و طبقه‌بندی مراکز مهم به‌منظور حفاظت و جلوگیری از هرگونه خراب‌کاری و تقسیم کار، پهنه‌بندی و همکاری‌های بین‌دستگاهی مورد توجه تمامی مسئولان قرار گیرد.

حیدری تاکید کرد: برای ارتقای کمی و کیفی آمادگی مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی استان و بروزرسانی اطلاعات آنان در حوزه پدافند غیرعامل دوره‌های آموزشی مورد نیاز برگزار شود.

وی افزود: تمامی دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌های خدمات‌رسان و مراکز حساس در چهارمحال و بختیاری باید به دیزل‌ژنراتور مجهز باشند.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص جغرافیایی این استان استفاده از انرژی‌ها نو و تجدیدپذیر در دستور کار قرار گیرد.

حیدری یادآور شد: مسوولان دستگاه‌های اجرایی استان تشکیل گروه‌های بازرسی و ارائه راهکارهایی برای مراقبت از اسناد و مدارک با هدف جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده را در دستور کار قرار دهند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: طرح پدافند غیرعامل برق در دستگاه‌های اجرایی این استان با موفقیت اجرا شد.

علی حیدری تأکید کرد: در این طرح برق دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری به‌مدت سه روز قطع و دیزل‌ژنراتورها جایگزین آن شد.

وی افزود: در سال‌جاری سامان‌دهی محله‌های منظریه شهرکرد به‌مدت ۲۱ روز و الهیه بروجن به‌مدت پنج روز با بهره‌مندی از ماشین‌آلات راه‌سازی دستگاه‌های اجرایی استان انجام شد.

حیدری به برنامه‌ریزی برای ساخت شهرک ۸۰ هکتاری به‌منظور تامین برق خورشیدی در باباحیدر شهرستان فارسان اشاره و تصریح کرد: در حادثه اخیر تامین آب آشامیدنی شهرکرد پنج خط پدافند غیرعامل اجرا و تصفیه‌خانه‌های سیار در سودجان، کوانک، خُلَک، فدک و عمان با هدف بهداشتی بودن آب آشامیدنی وارد مدار شده است.

وی با اشاره به جاری شدن سیلاب اخیر در برخی مناطق چهارمحال و بختیاری یادآور شد: با ایجاد سریع بندهای موقت، سیل‌بندهای جدید و لای‌روبی رودخانه‌ها در مناطق سیل‌زده از جاری شدن سیل‌های بعدی جلوگیری شد.

حیدری اظهار داشت: براساس تفاهم با قرارگاه امام حسن (ع) آب‌رسانی به مناطق محروم چهارمحال و بختیاری با جمعیت بیشتر در اولویت قرار گرفته است.

فرمانده سپاه حضرت قمربنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری نیز گفت: بسیج در شرایط اضطراری با شعار مردم‌یاری، مردم‌داری و مردم‌نوازی با هدف مدیریت حوادث وارد میدان می‌شود.

سردار پاسدار علی‌محمد اکبری تاکید کرد: در بحران‌های اخیر چهارمحال و بختیاری ۱۴۰ گروه جهادی از سپاه حضرت قمربنی‌هاشم (ع) استان برای امور معیشتی، پاک‌سازی، بازگشایی معابر و خدمات‌رسانی فعالیت داشتند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به مغفول بودن طرح‌های پدافندی آب استان در گذشته گفت: با توجه به گرمایش زمین و کاهش بارش، این منابع ناپایدار است.

احمدرضا محمدی نیاز سالانه آب آشامیدنی شهرکرد را ۱۰۰ میلیون مترمکعب اعلام و تاکید کرد: آب قابل استحصال در استان هم‌اکنون ۹۰ میلیون مترمکعب در سال است که ۸۵ میلیون مترمکعب آن از منابع آب زیرزمینی شامل چاه و چشمه به‌عنوان منابع ناپایدار و تنها پنج میلیون مترمکعب از آب‌های سطحی استحصال می‌شود.

وی با اشاره به تامین ۷۰ میلیون مترمکعب آب مورد نیاز چهارمحال و بختیاری از ۳۸۸ حلقه چاه فعال افزود: منابع آب زیرزمینی در استان کاهش پیدا کرده به‌گونه‌ای که عمر مفید چاه در بروجن به یک‌سال کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری یادآور شد: ۳۲ حلقه چاه با خروجی ۳۰۰ لیتر بر ثانیه و چشمه کوهرنگ با دبی ۴۰۰ لیتر بر ثانیه آب آشامیدنی مورد نیاز شهرکرد را تامین می‌کند.

محمدی اظهار داشت: در بحران اخیر و قطعی آب شهرکرد ۳۰۰ هزار بُطری آب معدنی و ۹۰ هزار کیسه آب ۲.۵ لیتری به‌صورت بسته‌بندی در مرکز چهارمحال و بختیاری توزیع شد.

رییس شورای پدافند غیرعامل چهارمحال و بختیاری

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!