امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 25 September , 2023
شناسه خبر : 2189
تاریخ انتشار : 12 دی 1400 - 14:50 |

سفر رئیس جمهور به استان چهارمحال و بختیاری در هفته آینده

سفر رئیس جمهور به استان چهارمحال و بختیاری در هفته آینده

سفر رئیس جمهور به استان چهارمحال و بختیاری ،معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: ۳۸ طرح پیشران برای دریافت اعتبار لازم جهت دریافت تسهیلات تکمیل و بهره‌برداری در سفر آتی رییس‌جمهور به استان مشخص شده است.

الله‌کرم نصیری روز یکشنبه در نشست بررسی پروژه‌های سفر ریاست جمهوری به استان افزود: این طرح‌ها شامل طرح انتقال آب بن بروجن، راه‌آهن، انتقال آب در اراضی شیب‌دار، مجتمع‌های گلخانه‌ای، پتروشیمی، سیمان، صنایع پایین‌دستی پتروشیمی، جاده‌ چهار خطه شهرکرد به شلمزار به ناغان، توسعه بخش گردشگری، مسکن محرومین، باند دوم شهرکرد به بروجن به لردگان به ایذه و احداث راه‌های روستایی می‌شود.

وی سفر آتی رییس جمهور به استان را فرصت مغتنمی برای دریافت اعتبار لازم برای اجرای طرح‌های مهم استان عنوان کرد و گفت: تلاش می‌شود تا در سفر رییس جمهور علاوه بر انعکاس مسائل و مشکلات استان برای طرح‌های سرمایه‌گذاری تاثیرگذار در روند رشد و توسعه استان اعتبار دریافت کنیم.

نصیری تصریح کرد: تا پایان هفته طرح‌های پیشنهادی برای سفر رییس جمهور قطعی می‌شود و امید است بتوان از این فرصت استفاده مطلوبی داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین به طرح‌های سرمایه‌گذاری در استان و ضرورت همکاری بانک‌های عامل با دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و گفت: در این قسمت نیز بیش از پنج هزار طرح در بخش‌های کشاورزی، امور عشایر، منابع طبیعی، گردشگری، پارک علم و فناوری، صنعت، معدن، تجارت، ایثارگران و سایر بخش‌ها درنظر گرفته شده که نیازمند دریافت تسهیلات بانکی است.

نصیری تصریح کرد: هریک از دستگاه‌های اجرایی با بانک‌های عامل نشست هماهنگی برگزار کنند تا بتوان میزان تسهیلات پرداختی برای این طرح‌ها مشخص و در سفر رییس جمهور پیشنهاد شود.

وی در خصوص سهمیه استان در مسکن محرومیت و میزان تسهیلات برای بازسازی واحدهای مسکونی زلزله‌زده کوهرنگ و اردل نیز خاطر نشان کرد: در بخش مسکن محرومین سه هزار واحد و در بازسازی واحدهای مسکونی زلزله‌زده ۲ هزار واحد برای استان پیش‌بینی می‌شود.

در این نشست در خصوص میزان تسهیلات مورد نیاز طرح‌های سرمایه‌گذاری استان در بخش‌های مختلف کشاورزی، اقتصادی و مسکن بررسی و تبادل نظر شد.

سفر رئیس جمهور به استان چهارمحال و بختیاری

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!