امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Sunday, 28 May , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 9 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1274
تاریخ انتشار : 19 تیر 1399 - 13:49 | 873 بازدید

سود صندوق ETF دوم از دارا یکم بیشتر است؟

به گزارش پایگاه خبری نگین چهارمحال ؛ حدود دوماه پس از اولین دوره واگذاری باقیمانده سهام دولت در گروه بانک و بیمه که با اقبال چندانی هم مواجه نشد، بسیاری منتظر دور دوم واگذاری سهام دولت در حوزه خودرو، گروه پالایشی و فولاد هستند. از نظر برخی کارشناسان، جذابیت سهام گروههایی که در دور جدید واگذاریها معرفی می‌شوند، ممکن است با اقبال بیشتری از سوی صاحبان نقدینگی مواجه شود. آنها پیش‌بینی کرده‌اند در صورتیکه این افتاق بیافتد، کسری بودجه دولت هم جبران خواهد شد. در همین رابطه روزنامه «دنیای اقتصاد» در گزارش امروز خود به براآورد ارزش دو EFT دولتی پرداخته است.

سود صندوق ETF دوم از دارا یکم بیشتر است؟

سود صندوق ETF دوم ،با وجود اینکه همچنان زمان دقیقی برای عرضه ETF های جدید مشخص نشده، اما گمانه‌زنی‌ها از ارزش بالای واگذاری‌های دور دوم نسبت به دارا یکم و سودآوری بیشتر این عرضه حکایت دارند.

به گزارش پایگاه خبری نگین چهارمحال ؛ حدود دوماه پس از اولین دوره واگذاری باقیمانده سهام دولت در گروه بانک و بیمه که با اقبال چندانی هم مواجه نشد، بسیاری منتظر دور دوم واگذاری سهام دولت در حوزه خودرو، گروه پالایشی و فولاد هستند. از نظر برخی کارشناسان، جذابیت سهام گروه هایی که در دور جدید واگذاریها معرفی می‌شوند، ممکن است با اقبال بیشتری از سوی صاحبان نقدینگی مواجه شود. آنها پیش‌بینی کرده‌اند در صورتیکه این افتاق بیافتد، کسری بودجه دولت هم جبران خواهد شد.

بررسی‌های دنیای اقتصاد نشان  از سهام باقی‌مانده دولت در گروه‌های مذکور نشان می‌دهد در صورت استقبال ۸/ ۴۰ میلیون کد ملی در مجموع دو عرضه پیش‌رو، دولت از این محل بیش از ۱۶۰ هزار میلیارد تومان درآمد شناسایی خواهد کرد. به این ترتیب با توجه به گمانه‌های موجود از کسری بودجه ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی، سه صندوق مذکور می‌توانند بیش از ۹۴ درصد از این رقم را پوشش دهند.

پیش‌بینی مشارکت ۵۲میلیونی

دنیای اقتصاد با اشاره به اینکه صندوق «دارایکم» تا پایان معاملات روز گذشته (یکشنبه ۱۴ تیر) با رشد حدود ۱۸۰ درصدی همراه شده، نوشته است: «این رشد می‌تواند انگیزه‌ای مضاعف برای شرکت در پذیره‌نویسی دو صندوق باقی‌مانده باشد.

ارزش صندوق ETF دارا یکم سه برابر شده است

در مرحله دوم واگذاری سهام دولتی در قالب ETF بنا به گفته‌های مدیر عامل شرکت بورس تهران، نوبت به صندوق‌های خودرویی و فلزی می‌رسد و قرار است باقی‌مانده سهام دولت در ایران‌خودرو، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان و ملی مس ایران در این مرحله به عموم عرضه شود. در این میان بر اساس ارزش روز (یکشنبه ۱۵ تیر) سهام مذکور و با احتساب ۲۰ درصد تخفیف، خالص ارزش دارایی دولت در این شرکت‌های خودرویی و فلزی، ۳/ ۱۰۴ هزار میلیارد تومان برآورد می‌‌شود که با توجه به تخصیص ۲ میلیون تومان به هر کد ملی، فروش تمامی سهام این گروه نیازمند مشارکت بیش از ۵۲ میلیون نفر است که در نوع خود قابل توجه خواهد بود.»

۵۹هزارمیلیارد ارزش گروه پالایشی

دنیای اقتصاد با محاسبه ارزش روز (یکشنبه ۱۵ تیر) سهام گروه پالایشی و با احتساب ۲۰ درصد تخفیف(اعلام اولیه) ، خالص ارزش دارایی دولت در این چهار پالایشگاه ۵۹ هزار میلیارد تومان برآورد می‌‌شود که با توجه به تخصیص ۲ میلیون تومان به هر کد ملی، فروش تمامی سهام این گروه نیازمند مشارکت ۵/ ۲۹ میلیون نفری است.

سود صندوق ETF دوم از دارا یکم بیشتر است؟

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!