امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1585
تاریخ انتشار : 03 خرداد 1400 - 13:22 | 534 بازدید

برنامه‌های گرامیداشت سوم خرداد در چهارمحال و بختیاری تشریح شد

سوم خرداد در چهارمحال و بختیاری ، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری گفت: برنامه‌هایی نظیر رونمایی از ۳۲ عنوان کتاب شامل ۹ کتاب صوتی، ۶ کتاب تاریخ شفاهی و… با شعار «ما مقتدریم» از سوم خردادماه در سراسر استان برگزار می‌شوند. منوچهر ذوالفقاری در گفت و گو با پایگاه خبری نگین چهارمحال شهرکرد با بیان اینکه روز سوم خرداد ماه روز ملی مقاومت،‌ ایثار و پیروزی‌، است، گفت: آزادسازی خرمشهر حاصل وحدت و یکپارچگی ملی‌، همدلی و همزبانی مردم‌، نیروهای مسلح، مسئولین و مرحله نوینی از مقاومت و ایستادگی پیروزمندانه ملت ایران در برابر نظام سلطه و استکبار است.
برنامه‌های گرامیداشت سوم خرداد در چهارمحال و بختیاری تشریح شد

سوم خرداد در چهارمحال و بختیاری ، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری گفت: برنامه‌هایی نظیر رونمایی از ۳۲ عنوان کتاب شامل ۹ کتاب صوتی، ۶ کتاب تاریخ شفاهی و… با شعار «ما مقتدریم» از سوم خردادماه در سراسر استان برگزار می‌شوند.

منوچهر ذوالفقاری در گفت و گو با پایگاه خبری نگین چهارمحال در شهرکرد با بیان اینکه روز سوم خرداد ماه روز ملی مقاومت،‌ ایثار و پیروزی‌، است، گفت: آزادسازی خرمشهر حاصل وحدت و یکپارچگی ملی‌، همدلی و همزبانی مردم‌، نیروهای مسلح، مسئولین و مرحله نوینی از مقاومت و ایستادگی پیروزمندانه ملت ایران در برابر نظام سلطه و استکبار است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری افزود: رهبری حکیمانه و مقتدرانه حضرت امام خمینی(ره)، وحدت‌، هماهنگی و هم‌افزایی ارتش‌، سپاه و سایر نیروهای مسلح و ولایت‌پذیری مدافعین کشور که از مهم‌ترین عناصر پیروزی آفرین در عرصه‌ فتح خرمشهر تلقی می‌شود برای جامعه امروز نیز الهام‌بخش است، همان طور که اخیرا در رابطه با ویروس منحوس کرونا ثابت کردیم که همچون دوران دفاع مقدس با داشتن روحیه ایثار و مقاومت، جهاد و همدلی می‌توان با آن مقابله کرد.

وی ادامه داد: رژیم بعثی عراق با پشتیبانی استکبار جهانی شرق و غرب، با تمامی تحریم‌های اقتصادی، فتنه جنگ تحمیلی را بر علیه انقلاب مقدس ما آغاز کردند و در این فتنه برای نابودی انقلاب اسلامی ایران همراه شدند که ایران اسلامی با توکل به خداوند متعال و وحدت تمام آحاد جامعه مخصوصا نیروهای مسلح توانستند با دست‌ خالی استکبار جهانی را شکست دهند.

ذوالفقاری با اشاره به پیامدها و بازتاب‌های پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات آزادسازی خرمشهر در اردوگاه دشمن و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آن تصریح کرد: واکنش‌های محافل سیاسی–نظامی غرب و متعاقبا اظهارات تئورسین‌های توطئه علیه انقلاب اسلامی پس از آزادسازی خرمشهر‌، دلالت بر وحشت آشکار آمریکایی‌ها‌، از پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط رژیم پهلوی داشته و احتمال شکست صدام و فروپاشی رژیم بعثی عراق بمثابه یک واقعیت اجتناب ناپذیر‌، دامنه نگرانی آنان را فراتر از صحنه‌ی جنگ به سطح منطقه گسترش بخشید. سوم خرداد در چهارمحال و بختیاری

وی با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس و لزوم پاسداشت و گرامیداشت این ایام، اظهار کرد: یکی از بزرگترین الطاف الهی و نعمت‌هایی که شامل نظام مقدس جمهوری اسلامی شده است،  دفاع مقدس و دستاوردهای آن است، لذا باید با گرامیداشت این ایام شکرگزار این نعمت الهی باشیم و چهلمین سالگرد دفاع مقدس بهترین فرصت برای تبیین رشادت‌ها و افتخارات دوران دفاع مقدس است که باید با همکاری ادارات، نهادها و سازمان‌های مربوطه به نحو احسن انجام شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بیان کرد: برنامه‌های ستاد گرامی‌داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با شعار محوری «ما قوی هستیم» از سوم خردادماه همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر آغاز و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

دبیر ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در مورد این برنامه‌های مناسبتی افزود: ۱۰ ستاد شهرستانی، یک ستاد منسجم استانی و ستادهایی نیز در ادارات تشکیل شدند که هر کدام برنامه‌های خاص خود را دارند.

وی ادامه داد: دیدار شورای پیشکسوتان دفاع مقدس با نماینده ولی فقیه در استان، رونمایی از ۳۲ عنوان کتاب شامل ۹ کتاب صوتی، ۶ کتاب تاریخ شفاهی و کتاب‌های مکتوب حوزه دفاع مقدس، آیین ندبه‌ای با شهدا در جوار قبور شهدای گمنام، غبارروبی گلزار مطهر شهدا، کنگره ملی تجلیل از خانواده شهدای عملیات بیت المقدس، تجلیل از مدافعان سلامت، تولید ویژه برنامه‌های تلویزیونی و اجرای برنامه‌های درون سازمانی ادارات از جمله برنامه‌ای اجرایی می‌باشد.

ذوالفقاری با اشاره به شرایط به وجود آمده با وجود ویروس منحوس کرونا اضافه کرد: اجرای برنامه‌های جمعی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت گرفته و در فضای مجازی برنامه‌هایی همچون خاطره‌گویی رزمندگان دفاع مقدس، تبیین عملیات بیت المقدس، معرفی شهدای استان در عملیات آزادسازی خرمشهر، برگزاری نمایشگاه‌های مجازی اسنادی و کارگاه‌های مجازی سبک زندگی جهادی نیز برگزار می‌شود.

سوم خرداد در چهارمحال و بختیاری

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!