امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1557
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1400 - 20:38 | 555 بازدید

ثبت‌نام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ،روز پنجم؛ علی لاریجانی ثبت نام کرد/ جهانگیری به هاشمی می‌گوید تو ثبت‌نام کن/ آیت‌الله رئیسی هم آمد/ آقای معاون اول وارد گود شد/ آغاز راه جلیلی/ در‌های وزارت کشور بسته شد؛ پایان ۵۰ ساعت نام‌نویسی داوطلبان پنجمین روز از ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم از ساعت ۸ صبح […]

ثبت‌نام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ،روز پنجم؛ علی لاریجانی ثبت نام کرد/ جهانگیری به هاشمی می‌گوید تو ثبت‌نام کن/ آیت‌الله رئیسی هم آمد/ آقای معاون اول وارد گود شد/ آغاز راه جلیلی/ در‌های وزارت کشور بسته شد؛ پایان ۵۰ ساعت نام‌نویسی داوطلبان

پنجمین روز از ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم از ساعت ۸ صبح امروز شنبه در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران آغاز شد.

علی لاریجانی ثبت نام کرد

در دقایق نخستین روز پایانی ثبت نام؛ علی لاریجانی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور ثبت نام کرد و رسما داوطلب حضور در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم شد.

وی پس از ثبت نام اظهار کرد: عده ای به دنبال تجزیه مردم هستند؛ امروز مسئله مهم ایجاد وفاق است که در پی آن توسعه کشور میسر می شود. سیاست خارجی کشور هدفش باید تسهیل روابط خارجی در جهت توسعه اقتصادی کشور باشد. عده‌ای فقط به دنبال تجزیه هستند که نهایت بی هنری است. هنر آن است که گام ها در طریق وحدت بیشتر و تحمل و مدارا در جهت ایجاد اراده قوی تر در مسائل کشور باشد.

لاریجانی ادامه داد: جهش تولید نیازمند تعادل در صحنه بین المللی است نه این که اقدامی انجام شود که مردم هزینه آن را از سفره خود بدهند. حکمرانی مطلوب در گرو شعار کم تر و عقلانیت اثربخش و قدرت اجرایی قوی است. حل مسائل پیچیده بین المللی نیازمند افراد کار بلد است که بدون دستپاچگی زمام امور دیپلماتیک را از دست بد اندیشان خارج کنند. مسئله امروز ایران نه با اقدامات نمایشی پوپولیستی، نه با کلید جادویی و نه با سوپمن بازی قابل حل است!

آغاز زودهنگام محسن هاشمی برای رسیدن به پاستور

محسن هاشمی‌رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران صبح امروز شنبه با حضور در وزارت کشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد. سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری

محسن هاشمی بعد از ثبت نام در جمع خبرنگاران گفت: جهانگیری به من گفت ثبت‌نام کنم؛ من و جهانگیری رایزنی کردیم. وی در جبهه اصلاحات ایران بیشترین رای را آورد و در دولت فعلی و دولت‌های گذشته تجربیات زیادی داشته است. براساس مشورت به من گفت که مناسب است ثبت‌نام کنید. متاسفانه ملت ایران جنگ اقتصادی سختی را تحمل کردند، اما با همه فشارها امیدهایی برای پایان تحریم ایجاد شده است، زیرا تحریم کنندگان به شکست فشار حداکثری اعتراف کردند و باید گفت این وضعیت به اتمام جنگ تحمیلی شباهت دارد، با این تفاوت که ما در حوزه های دیگر وضعیت بهتری داریم.

وی ادامه داد: در دوران آیت الله هاشمی با شعار سازندگی بسیاری از مشکلات حل شد و این روند در مقطع فعلی نیز امکان‌پذیر است. برنامه ما با عنوان دولت رفاه و عدالت طراحی شده است و من فکر می کنم ما باید به فکر حل مشکلات معیشتی مردم باشیم تا بتوانیم در کوتاه مدت مشکلات را برطرف کنیم و به رشد لازم برسیم، در این راستا باید رانت زدایی و برقراری عدالت را در اولویت خود قرار دهیم.

هاشمی در پاسخ به سوالی پیرامون ائتلاف اصلاح طلبان و ثبت نام علی لاریجانی در انتخابات گفت: ما نسبت به انتخاب گزینه اصلح بعد از تایید صلاحیت ها اقدام می کنیم.

هاشمی با بیان اینکه از نظر شورای نگهبان در مورد تایید صلاحیت ها تبعیت خواهیم کرد، گفت: بنده به عنوان یک اصلاح طلب میانه رو فعالیت سیاسی خود را انجام می دهم. درباره نامزدهای دیگر اظهارنظر نمی کنم بعد از اعلام اسامی نامزدهای نهایی درباره گزینه ها صحیت خواهیم کرد

باز هم یکی از وزرای احمدی‌نژاد آمد

صبح شلوغ وزارت کشور با آمدن سید شمس الدین حسینی نماینده مجلس شورای اسلامی و وزیر اقتصاد محمود احمدی‌نژاد شلوغ‌تر هم شد. او نیز برای برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ وارد ستاد انتخابات شد و نام خود را ثبت کرد.

شمس الدین حسینی نامزد انتخابات ریاست جمهوری بعد از ثبت نام در جمع خبرنگاران گفت: حتما جمهوری اسلامی ایران دستاورد‌های فراوانی داشته، اما کاستی‌های فراوانی نیز وجود دارد که چشمگیر‌ترین آن‌ها در اقتصاد است. به عنوان دانش آموخته اقتصاد احساس کردم این شانس و گزینه باید جلوی روی مردم باشد که یک مدیر اقتصادی و اقتصاددان را به عنوان مسئول اجرایی کشور انتخاب کنند.

وی ادامه داد: مقامات سیاسی و سیاسیون که اغلب فاقد دانش و تجربه لازم در عرصه اقتصاد هستند. من آماده ام به عنوان یک سرباز در خدمت مردم کشورم باشم و برخی مشکلات را اصلاح کنم. طی ۱۰ سال گذشته شاهد هیچگونه رشد اقتصادی نبودیم. ما هر سال کشور را با بدهی بیشتر اداره می‌کنیم. سرعت گردش نقدینگی به کمتر از ۱ رسیده است.

وزیر سابق اقتصاد اظهار کرد: درآمد سرانه ملی از ۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به کمتر از ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده است و سفره مردم روز به روز در حال کوچک شدن است. هدف اصلی من اصلاح روندهایی، چون کندی رشد اقتصادی، اصلاح نابرابری توزیع درآمد، اصلاح نقدینگی و اصلاح نظام تامین مالی است. در کنار تکمیل برنامه هایی، چون هدفمند کردن یارانه‌ها و تامین مالی مسکن مهر مردم ایران بایستی در ثروت و درآمد ایران سهیم باشند بنابراین به دنبال این هستیم که صنعت نفت را از ملی شدن به مردمی شدن تبدیل کنم تا مردم سهامدار آن باشند. آنکه می‌تواند آفتاب را بیرون بیاورد شمس یعنی شمس الدین حسینی است.

آقای دکتر هم آمد

مسعود پزشکیان وزیر بهداشت دولت اصلاحات هم قبل از ساعت ۹ خود را به میدان فاطمی رساند و وارد وزارت کشور شد و رسما داوطلب حضور در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم شد.

وی بعد از ثبت نام گفت: من کاندیدای پوششی جهانگیری نیستم و با قدرت در صحنه خواهم بود. اما اگر در جبهه اصلاحات آن هم اصلاحات به معنای وحدت، همصدایی و همدلی، نیروهایی که هستند به صحنه بیایند، در نهایت آن نظر مردم است که تعیین‌کننده است. اگر اقبال به فردی بیشتر از نفر دیگری باشد، باید به نفع آنکه رایش بیشتر است کنار رفت.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تمام امکاناتی که در کشور و حتی خارج از کشور داریم برای معضلات موجود راه حل ارائه دهند تا مشکلات را از بین ببرند بدون دانش، علم و آگاهی هر تصمیمی در این مملکت بگیریم منجر به چیزی خواهد شد که الان با آن مواجهیم.
وی تصریح کرد: باید بدانیم در این مسیر بدون مشارکت و تعامل با مردم امکان برون‌رفت از مشکلات وجود ندارد باید باور کنیم که کشور را همه کسانی که ایرانی هستند می‌توانند اداره کنند و این ایران است که با قومیت‌های مختلف رنگ ها، زبان ها و گویش های مختلف هستند که کشور را درست کرده‌اند بدون اینها و با اتکا به یک جناح و یک دسته امکان اینکه از این وضعیت خارج شویم وجود ندارد.

پزشکیان با تاکید بر اتکا به مردم و با مردم بودن اظهار کرد: فقط اتکا به مردم می‌تواند مشکلات را حل کند و برای این کار چاره‌ای نداریم جز اینکه روند تفرقه و اختلافات موجود در کشور، تنش داخلی و تنش با همسایگان را از بین ببریم. نمی‌شود با دعوا و تنش به فکر توسعه و آینده کشور بود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی هم وارد شد

سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی امروز (شنبه ۲۵ اردیبهشت) با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

فیروزآبادی پس از ثبت نام با اشاره به اینکه به پلتفرم های داخلی معتقد هستم؛ گفت: «به طور عام هیچ وقت از فیلرتینگ دفاع نکردم معتقدم باید در فضای مجازی همانند فضای فیزیکی حدود و قلمرو ایران و ایرانیت و انقلاب اسلامی مشخص باشد. به پلتفرم هایی که نسبت به ما تعهدی ندارند و سایت ها و عکس هایی را حذف می کنند؛ اعتقاد نداریم اما در عین حال کشور نمی تواند بدون پلتفرم خارجی باشد. تا اینستاگرام داخلی نداشته باشیم معتقد به فیلتر اینستاگرام نیستم.

وزیر راه روحانی در راه پاستور

ساعت ۹:۲۵ صبح بود که عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی برای ثبت نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد و رسما داوطلب حضور در انتخابات ریاست جمهوری شد.

وی در بیانیه انتخاباتی خود پس از ثبت نام تصریح کرد: عدالت، آزادی و رقابت منصفانه وجه‌های یک حقیقت واحد به نام توسعه‌اند. اگر از حکمروایی خوب سخن به‌میان می‌آید و یا از شفافیت، مبارزه با فساد و مشارکت شهروندان سخن گفته می‌شود، هیچ‌کدام در غیاب این سه اصل قابل دسترسی نیستند. جامعه مدنی، توسعه نهادهای مردم نهاد، فعالیت‌های سیاسی و حزبی، و یا حرفه‌ای و صنفی و هم‌چنین سندیکاهای کارگری همه در سایه‌ی عدالت، آزادی و رقابت قابل دستیابی هستند. و من برای تحقق این سه هدف پا به این میدان گذاشته‌ام و هر سه را در چارچوب قانون اساسی تعهد می‌کنم.

مصطفی کواکبیان هم ثبت‌نام کرد

مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری ساعت یازده امروز شنبه با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور ثبت نام خود برای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم انجام داد.

وقتی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس هم به پاستور فکر می کند

علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور نام خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت کرد.

زاکانی بعد از ثبت نام در جمع خبرنگاران گفت: تصمیم من تا دیروز برای نیامدن بود اما آرایش جدیدی در صحنه رقابت شکل گرفته است، تمام نمادهای فساد، اشرافیت سیاسی و ناکارامدی به هم به میدان آمده اند و سودای دولت سوم روحانی را دارند. منطق وحدت را پذیرفتم؛ آمده‌ام که شبکه فساد و نفوذ را به زمین بزنم. مشکلات کشور با تصمیمات ۲۰دقیقه‌ای حل نخواهد شد.
لشکرکشی ضرغامی و رفقا

سید عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی هم امروز با همراهی تعدادی از هواداران خود به وزارت کشور آمد و در ستاد انتخابات نام خود را ثبت کرد و رسما داوطلب حضور در انتخابات ریاست جمهوری شد.
قاضی‌القضات هم ثبت نام کرد

پیش از ظهر امروز بود که سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور رسما برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم اقدام کرد.

وی بعد از ثبت نام در جمع خبرنگاران گفت: برخی تاکید کردند کار تحول در قوه قضائیه باید ادامه یابد و امر مبارزه با فساد و اجرای عدالت تداوم پیدا کند و دغدغه وضعیت دستگاه قضائی را داشتند.

وی اضافه کرد: از اینجا از این دغدغه درست قدردانی می‌کنم، اما در کنار مهم بودن امر قوه قضائیه، موضوع مهم و دارای اولویت یعنی معیشت و مشکلات مردم، بیکاری و گرانی، سفره مردم و وضعیت اقتصادی را باید مد نظر داشته باشیم. سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه معیشت مردم دغدغه جدی برای ما ایجاد می‌کند، گفت: برخی ناامیدی‌ها که امروز در بخش‌هایی از جامعه خودنمایی می‌کند می‌تواند در یک دولت قوی تبدیل به امید شود و با همین امکانات و نیروی انسانی جوان و متراکم در کشور و این ذخایر مادی و معنوی کشور، می‌توان درد و رنج مردم را کاهش داد و ناامیدی را تبدیل به امید کرد.

رئیسی با بیان اینکه خود را رقیب فساد و ناکارآمدی می‌دانم نه گروه های سیاسی، گفت: بانیان و شرکای وضع موجود نمی‌توانند مدعی تغییر در وضع موجود باشند.

وی با اشاره به لزوم مشارکت حداکثری در انتخابات گفت: مردم خانه های خود را ستاد انتخاباتی کنند و هر خانه یک ستاد خواهد بود و امید داریم که با نقش دادن به مردم، مشکلات را حل کنیم.

زریبافان داوطلب ریاست‌جمهوری شد

مسعود زریبافان رئیس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در ستاد انتخابات کشور داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شد. سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری

وی بعد از ثبت نام با تاکید بر اینکه رئیس جمهور مجری قوانینی است که در چارچوب سره و قانونی اساسی و سیاست‌ها طراحی می‌شود، گفت: کار رئیس جمهور خوب اجرا کردن است نه برنامه ریزی. رئیس جمهور باید تلاش کند و وقت بگذارد و همکارانی خوب و پرتلاش و با انرژی و جوان انتخاب کند. رئیس جمهور خوب کسی است که کم حرف بزند و بیشتر عمل کند و حرف خود را در عمل به مردم ثابت کند و صداقت گفتار داشته باشد. او باید وقت بگذارد و شب و روز نشناسد و اخلاق مدار باشد. مجری خوب کسی است که از مدیرانی استفاده کند که ذی نفع نباشند.

این کاندیدای داوطلبی انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه «مجری خوب کسب است که در گفتارش فریب برزو نکند و وجود نداشته باشد»، اظهار کرد: خدمت صادقانه و بی منابع مردم داشته باشد. بنظر من ایران کشوری کاملاً ثروتمند است و با این ثروت خدادادی همه مشکلات کشور قابل حل است. مسئول خوب کسی است که این سرمایه را بشناسد و اگر مشکلی وجود دارد به دلیل بی عدالتی در استفاده از منابع سرشار الهی است.

زریبافان در پاسخ به این پرسش که آیا با حمایت از احمدی نژاد پایه عرصه انتخابات گذاشته است؟ گفت: من با حمایت هیچ کس وارد انتخابات نشدم و دوستی من با افراد به دلبستگی آن‌ها به مردم، نظام و ولایت است. به هیچ فردی وابستگی ندارم. من از کسی که انتخابات را بخاطر خودش تحریم کند، برائت می جویم چه بسا که قبلاً هم اعلام برائت کرده‌ام.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات اخیر محمود احمدی نژاد اظهار کرد: مرجع تشخیص صلاحیت شورای نگهبان است و هر تصمیمی که این شورا میگیرد باید مورد احترام واقع شود؛ کسی باید پایه عرصه انتخابات بگذارد که قانون مدار باشد.

آقای معاون اول هم وارد گود شد

ساعت ۱۳:۳۰ ظهر بود که اسحاق جهانگیری معاون اول دولت‌های یازدهم و دوازدهم هم برای ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور حاضر شد.

حجت‌الاسلام رهامی و رسول منتجب‌نیا ثبت نام کردند

حجت‌الاسلام و المسلمین محسن رهامی فعال سیاسی اصلاح طلب و حجت‌الاسلام رسول منتجی نیا هم از افرادی بودند که بعد از ظهر امروز شنبه با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور رسما برای داوطلبی انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام کردند.

وی بعد از ثبت نام در جمع خبرنگاران گفت: من به عنوان فرزند کوچک این ملت که بیش از نیم قرن عمر خویش را در کنار ملت در راه آزادی و استقلال و حقوق ملت ایران از مبارزه در راه میهن در دوران ستم تا آن هنگام که در خونین شهر در کنار مردم غیور آن در مقابل دشمن بعثی ایستادم، دفاع از حقوق ملت ایران در کسوت نماینده آنان در خانه ملت، خدمت به دانشجویان کشور در مقام معلم و دفاع از حقوق فرزندان این مرز و بوم در کوی دانشگاه و دفاع از حقوق مطبوعات بوده ام در پیشگاه شما ملت به میدان آمده ام ‌و البته این در مقابل آنچه شهدا و خانواده های شهدا و جانبازان و شهدای خدمت و سلامت و آنانکه برای سربلندی این سرزمین زندان و شکنجه را تحمل نموده‌اند هیچ است.

وزیر کار در تدارک ورود به پاستور

ساعت حدود ۱۶ که باز هم هیاهویی ستاد انتخابات وزارت کشور را فرا گرفت؛ محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار رفاه اجتماعی برای ثبت نام وارد شد.

وی پس از ثبت نام در ستاد انتخابات در جمع خبرنگاران گفت: من محمد شریعتمداری فرزند نورالدین با رویکرد اصلاحگرانه در انتخابات حاضر می‌شوم؛ می‌آیم، چون تنگ‌نظری را در اداره کشور درست نمیدانم و می‌آیم تا دولت رفاه فراگیر تشکیل دهم. مردم به دنبال رئیس جمهوری هستند که برای مشکلات اساسی آن‌ها را حل داشته باشد و می‌آیم که به منازعات سیاسی که امید مردم به آینده را می‌کُشد پایان دهم. سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری

وزیر تعاون ادامه داد: پژوهش‌های معتبر نشان می‌دهد از سال ۹۶ که تحریم‌ها آغاز شد، جمعیت زیر خط فقر دو برابر شد و برای پایان دادن به این وضعیت آمدم. معتقدم از مرزی که کامیون عبور نکند، لاجرم تانک عبور خواهد کرد؛ آمدم تا میدان و دیپلماسی را با حفظ سه گانه حکمت، عزت و مصلحت به سرانجام برسانم.

شریعتمداری در پایان گفت: برای کسب رای نه دروغی می‌گویم و نه فریبی می‌دهم؛ می‌آیم برای دفاع از همه آرمان‌هایی که شهدا دادند تا پایان دفاع کنم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت هم وارد بازی شد

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هم به همراه هواداران خود در آخرین ساعات ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شد و ثبت نام کرد.

بسم‌الله الرحمان الرحیمِ سعید جلیلی

سعید جلیلی دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی در ساعت پایانی ثبت نام با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد. صفحه اینستاگرام جلیلی دقایقی قبل از حضور وی در ستاد انتخابات وزارت کشور عکسی از وی منتشر کرد با آیه شریفه بِسْمِ ٱللَّٰهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِیمِ.

وی بعد از اتمام فرآیند ثبت نام خود اظهار کرد: در انتخابات نباید مسائل‌ موهوم جای مسائل اصلی را بگیرد. کشور را با نمایش نمی‌توان اداره کرد. هشت سال گذشته این موضوع را نشان داد. نمایش نمی‌تواند جای کار واقعی را بگیرد. در فضای انتخابات نباید اجازه داد کسانی با حرف‌های سست و تمایلات مقطعی مسایل واقعی مردم را بپوشانند

جلیلی ادامه داد: ان شاالله چهار سال آینده نباید کشور فقط اداره شود؛ کشور باید جهش پیدا کند و پیشرفت کند.کشور ما در هشت سال گذشته تجربه تلخی داشت چرا که فقط با یک راه حل قصد داشتند مشکلات را حل کنند. بار اصلی مقابله با تحریم باید روی دوش دولت باشد نه مردم. سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری

وقتی رئیس کل بانک مرکزی می خواهد رئیس جمهور شود

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی هم بعداز ظهر شنبه در ستاد انتخابات وزارت کشور حاضر شد و از ثبت نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور گفت: امروز برای کشور عزیزمان ایران و آینده خوب برای مردم ثبت نام کردم.

وی با بیان اینکه «امروز جایگاه اقتصاد کشور و رفاه و آرامش مردم همتراز با تلاش و صبوری مردم نیست»، اظهار کرد: امروز اصلاحات عمیق و گسترده اقتصادی مهم‌ترین نیاز کشور است. گذران زمان به نفع ما نیست و آنچه مردم مطالبه می‌کنند رشد، رفاه و آرامش اقتصادی است که این تنها در سایه بینش اقتصادی است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: مردم انتظار به حق دارند که در سایه رفاه زندگی کنند و از آینده شغلی فرزندانشان اطمینان خاطر داشته باشند. ایران و مردم در یک بزنگاه تاریخی هستند که در آن باید بر تجربیات علمی و اندوخته‌های دانش بشری برای افزایش درآمد، ارتقای سرمایه اجتماعی و افزایش امید و اطمینان تکیه کنند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری

وی با تاکید بر اینکه بدون وابستگی به هیچ تشکل سیاسی با اتکا به مردم وارد صحنه می‌شوم، خاطر نشان کرد: برنامه خود را در روز‌های آینده منتشر خواهم کرد؛ این برنامه آرمان پردازی نیست بلکه ماحصل تجربه و درک محدودیت‌ها و فرصت‌های کشور است. قوه مجریه دارای برنامه اقتصادی متمرکز خواهد بود و ظرفیت اصلی خود را به این امر اختصاص خواهد داد. امیدوارم در روز‌های آینده بیشتر با مردم صحبت کنم و جرئیات بیشتری از برنامه خود را در معرض نقد و بررسی و در نهایت اطلاع مردم قرار دهم. سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری
دو اصلاح طلب در صف ثبت نام

محمدجواد حق‌شناس عضو شورای اسلامی شهر تهران و زهرا شجاعی رئیس مرکز مشارکت امور زنان دولت اصلاحات و دبیر کل مجمع زنان اصلاح طلب هم در آخرین دقایق امروز شنبه خود را به ستاد انتخابات وزارت کشور رساندند و رسما داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شدند.
علاو بر صف ثبت‌نام‌ها صف انصراف‌ها هم شلوغ شد

اما امروز علاوه بر صف شلوغ ثبت نا‌م‌ها صف انصراف‌ها هم شلوغ بود. محمدصادق خرازی، علی نیکزاد، محمد ناظمی اردکانی، محمدرضا عارف و علی اکبر صالحی از شرکت در انتخابات انصراف دادند.

بر اساس اعلام سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور تا پایان روز چهارم ثبت نام ۳۰۴ نفر از شخصیت های سیاسی، نظامی، مسئولان کنونی و سابق و نیز شهروندان عادی داوطلب نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم شده‌اند. به نظر می رسد با تاکید موسوی مبنی بر عدم تمدید فرصت ثبت نام امروز، تالار وزارت کشور روز پرهیاهو و مهمی را تجربه خواهد کرد.

درهای وزارت کشور بسته شد

ساعت ۱۸:۰۰ امروز شنبه ۲۵ اردیبهشت، زمان ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسید و درهای وزارت کشور به روی داوطلبان بسته شد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!