امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1613
تاریخ انتشار : 06 خرداد 1400 - 1:27 | 547 بازدید

بیانیه شورای فرهنگ عمومی پیرامون انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا

شورای فرهنگ عمومی استان چهارمحال و بختیاری ، پیرامون انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ بیانیه ای صادر کرد. به گزارش پایگاه خبری نگین چهارمحال ، شورای فرهنگ عمومی استان چهارمحال و بختیاری پیرامون انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ بیانیه […]

بیانیه شورای فرهنگ عمومی پیرامون انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا

شورای فرهنگ عمومی استان چهارمحال و بختیاری ، پیرامون انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری نگین چهارمحال ، شورای فرهنگ عمومی استان چهارمحال و بختیاری پیرامون انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ بیانیه ای صادر کرد که به شرح ذیل است؛ 

بسم الله الرّحمن الرّحیم 
إِنَّ اللَّهَ یَأمُرُکُم أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلى أَهلِها وَإِذا حَکَمتُم بَینَ النّاسِ أَن تَحکُموا بِالعَدلِ … ( سوره مبارکه النساء آیه ۵۸) 

همانا خداوند به شما فرمان می‌دهد که امانتها را به صاحبانش بدهید! و هنگامی که میان مردم داوری می‌کنید، به عدالت داوری کنید! 

اکنون که انقلاب شکوهمند اسلامی با ورود به گام دوّم و مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدّن سازی درپی فراهم آوردن زمینه تحقق حکومت مهدوی در جهان است و چشم آزادی خواهان جهان و مظلومان و ستمدیدگان به گامهای استوار و حرکتهای تعالی‌بخش ملت عزیز ایران اسلامی است و استکبار جهانی و ظالمان و ستمکاران با تمامی ابزار و امکانات خود در میدان هستند تا جلو پیشرفت انقلاب اسلامی را گرفته و مانع این حرکت انسان‌ساز و تحول آفرین باشند .

آنچه وظیفه همگانی است حضور گسترده پای صندوقهای رأی است که هم شتاب بخش حرکت نورانی انقلاب اسلامی و هم بازدارنده استکبار و عوامل مزدور آن است. 

تحقق وعده پروردگار در آیه شریفه (وَنُریدُ أَن نَمُنَّ عَلَى الَّذینَ استُضعِفوا فِی الأَرضِ وَنَجعَلَهُم أَئِمَّهً وَنَجعَلَهُمُ الوارِثینَ) را حرکت پرشتاب و جهادی امّت اسلامی رقم می زند. امروز مصداق روشن این حرکت جهادی حضورآگاهانه پای صندوق رأی است. 

بر این اساس شورای فرهنگ عمومی استان چهارمحال و بختیاری انتظار دارد: 

۱-همه برادران و خواهران ایمانی و همه اقشار در این آزمون سرنوشت ساز مشارکت داشته و به هر شکل ممکن نقش آفرین باشند. همه می دانند آراء ریخته شده در صندوقها می تواند آبرو بخش ایران اسلامی وشاد کننده و امید بخش امت اسلامی باشد.  قطعاًدرصد بالای آراء عزت و عظمت کشور و انقلاب را صد چندان خواهد نمود و امید و شادی را از دشمن خواهد گرفت، همه می دانند درصد بالای آراء با حضور تک تک و آحاد انسانها محقق می شود لذا عدم حضور یک نفر، عامل کاهش یک رأی است و به همان میزان آسیب زا برای صندوقهای رأی. 

همه می دانند از آنجا که این مشارکت عامل عزّت ایران اسلامی و اسلام عزیز است از همان آغاز نیّت برای حضور پای صندوقهای رأی تا ریختن آراء به صندوق همه و همه عبادت پروردگار است و اجر محسنانه و بهشت آفرین دارد.  همه می دانند رأی به صندوق انداختن یعنی نه به دشمن گفتن یعنی تبرّی و بیزاری از دشمن جستن و این همان تولّی و تبرّای عاشورائی است که در زیارت عاشورا زمزمه حسینیان است. 

۲- پس از توصیه مؤکد برای حضور پای صندوقهای رأی، توصیه جدّی دیگر انتخاب اصلح است. تقریباً بلکه تحقیقاً همه به این امر مشترک رسیده ایم که کلید حلّ مشکلات کشور انتخاب درست و شایسته گزینی است. معیار انتخاب اصلح در بیانات مقام معظم رهبری بوضوح به گوش همگان رسیده و انتظار آن است که با عقلانیت و به دور از هیجان زدگی و به دور از نگاههای حزبی و گروهی، منافع و مصالح کشور و انقلاب مدّ نظر قرار گرفته و زمام امور اجرائی کشور را به دست کسی بسپاریم که ضمن داشتن همان شرائط از عزم و اراده جدّی برای تحوّل مورد نیاز انقلاب برخوردار باشد و به حق پاسداشت آرمانها و ارزشهای انقلاب را مدّنظر داشته باشد. 

۳- اصحاب رسانه، صاحبان قلم، تریبون داران، اهالی محراب و منبر، اندیشمندان ، اساتید، صاحبان هنر، پیشکسوتان مجرّب، عالمان و عارفان ، فعّالین فضای مجازی و همه طبقات اثرگذار جامعه در این شرایط سرنوشت ساز مسئولیتی سنگین دارند. انتظار می رود هادی و راهبری امین برای مردم باشند و آنچه صلاح انقلاب و کشور است و آنچه مدنظر سکّان دار حکیم و فرزانه انقلاب است و آنچه رضای پروردگاردر آن است را پیش پای امّت گذاشته و این کشتی نور را سوراخ ناشده به ساحل نجات رسانند. انتظار بجایی است که از همه مولّدان فکر و اندیشه و از همه فضای رسانه ای ، حال و هوای انتخاباتی بروز و ظهور داشته و تعّهد ملّی و ایمانی و غیرت انقلابی بر همه استان و کشور پمپاژ شود. 

۴- ستادهای انتخاباتی و فعّالان عرصه انتخابات درپی ارائه ویژگی های نامزد مورد نظر خود باشند و به جدّ از تخریب و تضعیف دیگران پرهیز نمایند. اینجا ایران اسلامی و عرصه ی انتخابات ارزش محور است؛ اینجا آمریکا و کجا و کجا نیست که با چنگ و دندان و با جنگ و نزاع بر کرسی صدارت قرار گیرند. نمونه های بداخلاقی انتخاباتی که در دوره های گذشته به کرّات اتفاق افتاد جزو فرهنگ عمومی اسلام نیست. تقوای دینی و خلق و خوی کرامت محور انسانی فرهنگ اسلام است .

نباید کرامت نامزدهای انتخابات قربانی بازی های سیاسی و قربانی صدرات و ریاست شود. اگر نامزدی در این عرصه خطوط را شکست و بی تقوایی پیشه کرد مومنین از خدمت در ستاد او و درتبلیغ و حمایت از او با شک و تردید مواجه خواهند شد؛ انتظار می رود هم نامزدهای انتخابات و هم هواداران و ستادها بکوشند انتخابات اسلامی را به دنیا نشان دهند تا ارزش گزینی جای دنیا محوری نشسته و راه بر انتخاب درست مردم گشوده شود. خروجی چنین انتخاباتی است که انسان متعهّد بر کرسی مسئولیت و ریاست تکیه خواهد زد و چنین فردی است که با کمک مردم بر همه مشکلات فائق خواهند آمد.

۵- انتخابات نباید وحدت و انسجام درونی را مخدوش نماید هر کس با هر سلیقه و دیدگاهی، فعّال عرصه انتخابات می شود باید بداند که همه در یک کشتی به نام ایران اسلامی نشسته ایم و تمام سرنشینان این کشتی به یک مقصد در حرکت هستند همه فعالیتها باید سمت و سوی همان مقصد همگانی را داشته و راه به بیراهه منتهی نشود. 

۶- مجریان و ناظران انتخابات که معتمد مردم و نظام هستند این اعتماد عمومی را سرمایه تلاش انتخاباتی خود قرار داده و مراقب باشند این اعتماد مخدوش نشود. تمهید مقدّمات اعتماد آفرین برای اخذ رأی و صیانت از آرای مردم و سلامت همه جانبه بر اعمال و رفتار نشانه امانت داری و نشانه صداقت در امانت است که بر شکوه انتخابات خواهد افزود و آرامش مثال زدنی بر همگان حاکم خواهد کرد.

انتخابات در ایران اسلامی از سالم ترین انتخابات های جهانی است انتظار می رود در سایه تلاش بیشتر دست اندرکاران، شاهد کوچکترین تخلّف انتخاباتی هم نباشیم و آنچه اراده رأی دهندگان است بر کرسی مسئولیت ها تکیه زده و شاهد تجربه موفّق دیگری در برگزاری انتخابات باشیم.

  درپایان از خداوند متعال خاضعانه طلب می کنیم که به این حرکت سازنده مردم عزیز ایران برکت و توفیق عنایت فرماید و همه ما را مشمول دعای ولی نعمتمان حضرت ولی عصر عج الله تعالی فرجه الشریف قرار دهد، روح امام عظیم الشّأن و شهدای والا مقام را شاد و خشنود سازد.

شورای فرهنگ عمومی استان چهارمحال و بختیاری

| منبع خبر : جهانبین نیوز
به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!