امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1592
تاریخ انتشار : 04 خرداد 1400 - 0:25 | 501 بازدید

شیطنت های دشمن در انتخابات مشهود است

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، عصر امروز در آئین گرامیداشت سوم خرداد، با اشاره به اینکه بیان خاطرات دفاع مقدس کتاب انقلاب را برای همیشه در عالم هستی ثبت می‌کند، گفت: تقاضا کنیم این مجالس برای نسل جوان تداوم داشته باشد تا این خاطرات، تلخی‌ها و زیبایی‌ها و مشکلات را بشنوند.
شیطنت های دشمن در انتخابات مشهود است

شیطنت های دشمن در انتخابات ،نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: همان شیطنت‌های دشمن که علیه فتح خرمشهر بود در انتخابات هم هست و به هم‌پیوستگی‌های بسیاری برای عدم شرکت در انتخابات شکل گرفته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، عصر امروز در آئین گرامیداشت سوم خرداد، با اشاره به اینکه بیان خاطرات دفاع مقدس کتاب انقلاب را برای همیشه در عالم هستی ثبت می‌کند، گفت: تقاضا کنیم این مجالس برای نسل جوان تداوم داشته باشد تا این خاطرات، تلخی‌ها و زیبایی‌ها و مشکلات را بشنوند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه آنچه که به فتح قله‌ها معنا می‌دهد اراده و توفیق الهی است، افزود: زمانی که توفیق و مشیت الهی در حرکت باشد قله‌ها با شیرینی فتح ماندگار می‌شوند و هرآنچه بدون اخلاص به دست آید ماندگار نخواهد شد در واقع پیوند کار با خدا سبب ماندگاری آن می‌شود.

انقلاب اسلامی فتح قله‌ها یکی پس از دیگری است

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی فتح قله‌ها یکی پس از دیگری است، ادامه داد: در تمام این ۴۲ سال قله‌ها فتح و در همه این مراحل خرمشهرها در پیش داشتیم و با مشابه آنچه که در خرمشهر رخ داده روبرو بودیم اما این مشکلات بازدارنده نشد.

نکونام اظهار کرد: همان گونه که در طول این مدت برنامه همین بود در آینده نیز همین است و همین سختی‌ها، خرمشهرها و سختی‌ها را خواهیم داشت.

امام جمعه شهرکرد گفت: این تلخی‌ها برکات بسیاری داشته و خداوند رزمندگان را در این حرکت نورانی کمک کرده که در تمام این ۴۲ سال نمی‌توانیم عرصه‌ای را پیدا کنیم که تایید خدا در آن وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه داشتن تحلیل راستین و مداوم از انقلاب بسیار مهم است، افزود: در تمام این حوادث باید ارزش‌های انقلاب را جست‌وجو کرد چراکه انقلاب یک مجموعه ارزش‌ها و حیات طیبه برای اوج و سعادت انسان است که در تمام این حوادث باید دنبال ارزش‌ها بود و به کمک این ارزش‌ها راه را برای آینده تبیین و روشن کرد.

نکونام با بیان اینکه خرمشهر واقعا با دست خالی آزاد شد، گفت: در فتح خرمشهر دشمن با غنیمت‌هایی و سلاح‌های که از خودش گرفته شد زمین‌گیر گشت لذا نباید از خالی بودن دست‌ها ترسید. شیطنت های دشمن در انتخابات

وی تصریح کرد: دل بستن افراد به کدخداها را در جامعه مشاهده کردیم، البته کدخدا تنها قدرت‌ها نیستند بلکه کدخدای‌های بسیاری مانند کدخدای نفس، کدخدای غرور، کدخدای عرف، کدخدای بازیگری سیاسی و … در مسیر ما وجود دارد که دل بستن به هرکدام از اینها سبب بی‌ارزش شدن کارها و ریزش می‌شود.

ترس در مسیر انقلاب معنا ندارد

وی با اشاره به اینکه در مسیر انقلاب هیچ گاه نباید از موانع دشمن ترسید، گفت: ترس یکی از آفت‌های  بزرگ انقلاب و انقلاب‌گری است، دیدن هیاهوهای تبلیغاتی رسانه‌های دنیا، دست خالی بودن، ادوات دشمن و …سبب زمین‌گیر شدن است که فتح خرمشهر به ما یاد داد هیچ گاه نترسیم.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه روحیه انقلابی و جهادی بسیار ضرورت دارد، اظهار کرد: باید با این روحیه کارها را پیش برد و فعالیت با روحیه روزمرگی سبب زمین‌گیر شدن می‌شود پس حرکت در همه عرصه‌های زندگی نیازمند حرکت جهادی و انقلابی است.

وی گفت: از انگیزه‌ها درس بگیرید زیرا که اگر انگیزه درست باشد راه نیز درست می‌شود و موانع را از بین می‌برد.

نکونام با اشاره به اینکه بهشت در همه عرصه‌های انقلابی قابل دست یافتن است، ادامه داد: عرصه‌های درون نگری، مردم نگری، عرصه‌های اداری، عمرانی، کشاورزی و فرهنگی با نگاه انقلابی عرصه‌های بهشت است و نگاه پروردگار را به دنبال دارد لذا مراقب فرصت‌ها باشید.

انتخابات خرمشهر امروز است

وی بیان کرد: خرمشهر امروز ما انتخابات است و فتح خرمشهر را باید در انتخابات جست‌وجو کرد، پس حضور گسترده و انتخاب اصلح خرمشهر امروز است زیرا که همان شیطنت‌های که در فتح خرمشهر بود در انتخابات هم هست و به هم‌پیوستگی‌های بسیاری برای عدم شرکت در انتخابات شکل گرفته است.

منوچهر ذوالفقاری نیز در ادامه این نشست گفت: ایام گرامیداشت سی و نهمین سالروز آزادی خرمشهر به عنوان روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی نامگذاری شده و به عنوان شکوهمندترین رخداد بصیرت، هوشمندی و آمادگی ملت ایران برای مقابله با تهدید و توطئه دشمنان و غلبه بر سخت‌ترین مشکلات و چالش‌ها برای کشور تعریف پیدا کرده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در چهارمحال و بختیاری افزود: در یک معادله معکوس شیشه عمر و حیات ننگین اشغالگران تحت اراده مجاهدین فلسطین قرار گرفته و این مقاومت است که سرنوشت میدان را رقم می‌زند.

۷۰۰ برنامه دفاع مقدسی در حال برگزاری

ذوالفقاری با بیان اینکه تا کنون ۹۰ عنوان برنامه در قالب ۷۰۰ برنامه عمومی و مشترک به دبیرخانه ستاد گرامی‌داشت سوم خرداد استان ارسال شده، ادامه داد: فضاسازی محیطی و عمومی، تبلیغات گسترده در سطح شهرها و روستاها با شعار «ما مقتدریم» و نشر حداکثری در رسانه‌های ملی در سراسر استان از جمله میعادگاه‌های نماز جمعه و پایگاه‌های بسیج در حال انجام است.

وی در پایان گفت: تجلیل از ۱۸ هزار پیشکسوت دفاع مقدس از ایام دفاع مقدس سال گذشته آغاز و تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت که تاکنون ۱۵ هزار تجلیل و سرکشی صورت گرفته است.

شیطنت های دشمن در انتخابات

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!