امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 5 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1217
تاریخ انتشار : 10 تیر 1399 - 19:32 | 868 بازدید

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در چهارمحال و بختیاری

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در چهارمحال و بختیاری ، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۱۴ پروتکل بهداشتی برای بازگشایی اصناف و رفع محدودیت‌ها در نظرگرفته شده است، که این پروتکل‌ها در حال حاضر به شکل مطلوبی اجرا و نظارت نمی‌شود. مجید شیرانی روز چهارشنبه در ستاد استانی […]

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در چهارمحال و بختیاری

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در چهارمحال و بختیاری ، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۱۴ پروتکل بهداشتی برای بازگشایی اصناف و رفع محدودیت‌ها در نظرگرفته شده است، که این پروتکل‌ها در حال حاضر به شکل مطلوبی اجرا و نظارت نمی‌شود.

مجید شیرانی روز چهارشنبه در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا افزود: برای رفع این چالش ، کمپین اجرای پروتکل‌ها در استان پیش‌بینی شده به نحوی که در هر یک از شهرستانها ۱۰ تیم تشکیل می‌شود و روزانه بازرسی‌های متعددی از اصناف انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: در مجموع عملکرد استان از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در راستای مقابله با این ویروس مطلوب ارزیابی شده است اما از آنجا که هرگونه کم‌توجهی و سهل‌انگاری می‌تواند به وخیم شدن شرایط منجر شود، نیاز است تا متناسب با شرایط روز تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی کرد.

شیرانی تصریح کرد: وضعیت استان در مقایسه با دیگر استان‌ها در وضعیت بهتری قرار دارد اما به سبب غیرقابل پیش‌بینی بودن ویروس کرونا و ناپایداری شرایط موجود، باید تصمیماتی گرفته شود که از اثرگذاری بیشتری برخوردار باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در مواجهه با ویروس کرونا نمی‌توان هیچ تصمیم سفیدی گرفت، تصریح کرد: تا زمانی که برای ویروس کرونا واکسن و یا درمانی کشف نشود، همه مناطق در معرض تهدید و خطر هستند و باید همانند روزهای نخست جدیت و اهتمام لازم را برای مقابله با این ویروس به کار گرفت.

شیرانی در ادامه با تاکید بر محدود شدن مراسم‌های عروسی و ترحیم در استان، اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد شیوع ویروس کرونا ناشی از این مراسمات است که اگر امکان تعطیلی تالارها وجود ندارد اما سخت‌گیری ونظارت بر فعالیت این مراکز باید بیشتر شود.

وی با قدردانی از مردم استان در همراهی و همکاری با مسئولان در مقابله با ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: مردم از همان روزهای ابتدایی همکاری خوبی با مسئولان داشتند اما در این میان تعداد اندکی توجه لازم را به پروتکل‌های بهداشتی ندارند که این موضوع موضوع همدلی را به یک نگرانی تبدیل کرده است و می‌طلبد این افراد نیز همراه و همدل شوند.

به گزارش نگین چهارمحال ، بنا بر اعلام مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، چهارمحال و بختیاری همچنان در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارد و نیاز است تا با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک از روند صعودی این بیماری در استان جلوگیری شود.

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

COVID-19

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در چهارمحال و بختیاری

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!