امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 5 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1526
تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1400 - 17:48 | 583 بازدید

۱۰۰کیلومتر فیبرنوری جدید در روستاهای چهارمحال و بختیاری

فیبرنوری جدید در روستاهای چهارمحال و بختیاری ،مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری گفت:عملیات اجرایی ۱۰۰ کیلومتر فیبر نوری به منظور افزایش پهنای باند اینترنت در روستاهای شهرستان کوهرنگ در حال انجام است. بلالی روز دوشنبه در سفر به شهرستان کوهرنگ در جمع معلمان بخش بازفت با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا […]

۱۰۰کیلومتر فیبرنوری جدید در روستاهای چهارمحال و بختیاری

فیبرنوری جدید در روستاهای چهارمحال و بختیاری ،مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری گفت:عملیات اجرایی ۱۰۰ کیلومتر فیبر نوری به منظور افزایش پهنای باند اینترنت در روستاهای شهرستان کوهرنگ در حال انجام است.

بلالی روز دوشنبه در سفر به شهرستان کوهرنگ در جمع معلمان بخش بازفت با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا یک تهدید و فرصت بوده است، افزود: امروز آموزش و پرورش با استفاده از بستر فضای مجازی در حوزه تعلیم و تربیت ورود پیدا کرده تا نظام آموزش تعطیل نشود.

وی به افزایش تعداد کاربران اینترنت اشاره کرد و گفت: با توسعه زیرساخت‌‍‌ها به خصوص در مناطق سخت‌گذر و روستایی، به دنبال ارتقاء سیستم آنتن‌دهی و افزایش پهنای باند هستیم.

بلالی افزود: در شهرستان کوهرنگ که ۲۳ درصد سطح استان را اشتغال کرده و شرایط کوهستانی و سخت‌گذر دارد، هم‌اکنون اجرای طرح فیبرنوری در این شهرستان از سه مسیر شهرکرد، فارسان به باباحیدر، کوهرنگ، و مسیر اردل ، دشتک به سمت کوهرنگ و مسیر شاه منصوری به سمت کوهرنگ در دست اجراست.

به گفته وی،هم‌اکنون ۲۰ مدرسه در بخش بازفت با اینترنت همراه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند و ۲۹ مدرسه نیز از طریق اینترنت ثابت به مدت ۲ سال به صورت رایگان به اینترنت متصل شدند.

وی به ارتقاء فناوری اینترنت و تلفن همراه از نسل ۲ به نسل چهارم در ۱۷ روستای بخش بازفت اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح فیبرنوری این روستاها از نسل ۲ اینترنت به نسل چهار ارتقاء داده می‌شود.

بلای به حضور یکی از اپراتورهای جدید در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ۵۰ روستای این شهرستان با تغییر شبکه اینترنت به صورت رومینگ رایگان از اینترنت رومینگ بهره‌مند خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به اینکه در ایام شیوع ویروس کرونا تعلیم و تربیت تعطیل نشد، گفت: ارائه آموزش در فضای مجازی، ارائه درسنامه و همچنین حضور در کلاس درس حضوری در مناطق سخت‌گذر در سال تحصیلی جاری اجرا شد.

فرحناز قائدامینی افزود: با توجه به اهمیت برگزاری آزمون در پایه ششم ابتدایی، نهم و دوازدهم امتحانات این پایه‌ها به صورت حضوری برگزار خواهد شد و برگزاری امتحانات سایر پایه‌ها به صورت غیرحضوری است و باید سلامت امتحانات رعایت شود.

وی با اشاره به کاهش و ریزش جمعیت دانش‌آموزی در برخی مناطق روستایی درمقطع متوسطه اول و دوم اظهار داشت: توجه به رشته‌های فنی وحرفه‌ای باید در سال تحصیلی آینده مد نظر باشد.

قائدامینی به راه اندازی مدرسه نمونه دولتی در رشته فنی و حرفه‌ای در شهرکرد اشاره کرد و گفت: سال آینده این رشته در مدارس سمپاد نیز فعال خواهد شد. در سال تحصیلی جاری ۲۱۳ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول تحصیل هستند.

فیبرنوری جدید در روستاهای چهارمحال و بختیاری

| منبع خبر : خبرگزاری ایرنا
به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!