امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1906
تاریخ انتشار : 12 مرداد 1400 - 18:24 | 475 بازدید

محدودیت های کرونایی در استان چهارمحال و بختیاری

محدودیت های کرونایی در استان چهارمحال و بختیاری ،استاندار چهارمحال و بختیاری از تصویب اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در نشست روز سه‌شنبه ستاد استانی مقابله با کرونا از روز چهارشنبه ۱۲ مرداد در این استان با نظارت فرمانداران خبر داد. اقبال عباسی در نشست ستاد مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، به مصوبات جدید […]

محدودیت های کرونایی در استان چهارمحال و بختیاری

محدودیت های کرونایی در استان چهارمحال و بختیاری ،استاندار چهارمحال و بختیاری از تصویب اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در نشست روز سه‌شنبه ستاد استانی مقابله با کرونا از روز چهارشنبه ۱۲ مرداد در این استان با نظارت فرمانداران خبر داد.

اقبال عباسی در نشست ستاد مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، به مصوبات جدید ستاد اشاره کرد و گفت: فرمانداران از روز چهارشنبه با مدت ۲ هفته برگزاری هرگونه تجمع شامل همایش‌های اداری و به ویژه مراسم‌های عروسی و ترحیم را به خوبی رصد کرده و با همراهی و همیاری دادستان‌ها و نیروی انتظامی اقدام به تعطیلی این مراسم‌ها کنند.

اقبال عباسی ادامه داد: همچنین با پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، فعالیت هفت رسته شغلی از جمله تالارهای پذیرایی، سالن‌های سینما و تئاتر، پاساژهای سربسته، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های بدنسازی، شهربازی و نمایشگاه‌های عمومی و تخصصی ممنوع است و رستوران‌ها در صورت بیرون‌بر بودن غذا می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

وی تصریح کرد: دو سوم کارمندان در ادارات شهرستان‌های قرمز باید دورکاری کنند، جلسات اداری با یک سوم ظرفیت برگزار شود، اعمال محدودیت‌های ناشی از رنگ‌بندی‌های کرونایی باید در بازار اجرا شود و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با جدیت بیشتری از سوی بازرسان نظارت شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر نظارت بیش از پیش بر ترددهای ورودی به استان، نیروی انتظامی را مسوول اصلی اجرای این مصوبه اعلام کرد و گفت: اجازه ورود به خودروهای غیربومی داده نشود و در این خصوص فرمانداران باید بر نحوه اجرای این مصوبه نظارت جدی داشته باشند.

عباسی، تصمیم‌گیری در خصوص نحوه فعالیت هیات‌های مذهبی در ماه محرم و صفر را منوط به تصمیمات ملی دانست و گفت: با این وجود چنانچه تصمیمی مشابه با سال گذشته گرفته شود هیات‌های مذهبی ملزم به برگزاری مراسم‌های عزاداری ماه محرم در فضای باز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی هستند.

وی با بیان اینکه تعطیلی کامل استان از اختیارات ستاد استانی نیست، خاطر نشان کرد: تنها در صورتی استان را به طور کامل تعطیل می‌کنیم که ستاد ملی این برنامه را تصویب کند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با انتقاد از اجرا نشدن مصوبات نشست قبلی ستاد استانی کرونا، اظهار داشت: این نحوه برخورد مسوولان با مصوبات به بی‌اعتمادی مردم منجر می‌شود از این رو می‌طلبد برای ترغیب مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مسوولان نیز در اجرای مصوبات اهتمام بیشتری به کار گیرند.

عبدالرضا علی‌محمدی افزود: در رابطه با جلوگیری از برگزاری مراسم‌های عروسی و ترحیم و همچنین ورود خودروهای غیربومی به استان نباید کوتاهی شود و چنانچه نیاز به دستور قضایی باشد تمامی دادستان‌های استان در این خصوص آماده همکاری هستند.

وی با بیان اینکه جریمه خودروهای متخلف تاکنون راهگشا نبوده است، تصریح کرد: باید جلوی وورد خودروهای غیربومی به استان گرفته شود و به سوی مبدا بازگشت داده شوند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز چهارمحال و بختیاری افزود: نهادهایی نظیر هلال‌احمر نیز می‌توانند در حوزه فرهنگسازی در سطح جامعه نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مجموعه بهداشت و درمان استان را یاری دهند.

از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در حدود ۱۵۸ هزار مورد نمونه‌گیری کرونا در چهارمحال و بختیاری انجام شده که بر اساس آن بیش از ۵۶ هزار نفر مبتلای قطعی به این ویروس شناسایی شده است.

بر اساس جدیدترین رنگبندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، فارسان، اردل و کیار در وضعیت قرمز ( خیلی پرخطر) شیوع کرونا و شهرستان‌های کوهرنگ، خانمیرزا، بن و سامان در وضعیت نارنجی( پرخطر) شیوع کرونا قرار دارند.

محدودیت های کرونایی در استان چهارمحال و بختیاری

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!