امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1127
تاریخ انتشار : 05 تیر 1399 - 11:00 | 769 بازدید

محرومیت زدایی در استان چهارمحال و بختیاری با بسیج سازندگی

فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری گفت: باید در بحث اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی، اقداماتی با پشتیبانی دولت در بسیج سازندگی انجام و بتوان گام‌هایی برداشت.
جلسه ستاد نهضت جهش تولید و پشتبانی از گروه‌های جهادی با حضور رئیس بسیج سازندگی کشور در سالن شهید مردانی استانداری برگزار شد که در این جلسه درباره اقداماتی که لازم است در راستای محرومیت‌زدایی انجام شود بحث شد.
علی‌محمد اکبری، فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری، در این جلسه، با بیان اینکه این استان در بحث ویروس کرونا تا مدت زیادی وضعیت مطلوبی داشت که این نشان از مدیریت خوب است، اظهار داشت: در سال گذشته نیز که اولین سیل در استان رخ داد، با مدیریت خوب در استان با مشکلات زیادی مواجه نشدیم.

محرومیت زدایی در استان چهارمحال و بختیاری با بسیج سازندگی

محرومیت زدایی در استان چهارمحال و بختیاری با بسیج سازندگی ، فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری گفت: باید در بحث اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی، اقداماتی با پشتیبانی دولت در بسیج سازندگی انجام و بتوان گام‌هایی برداشت. به گزارش پایگاه خبری نگین استان چهارمحال و بختیاری ، جلسه ستاد نهضت جهش تولید و پشتبانی از گروه‌های جهادی با حضور رئیس بسیج سازندگی کشور در سالن شهید مردانی استانداری برگزار شد که در این جلسه درباره اقداماتی که لازم است در راستای محرومیت‌زدایی انجام شود بحث شد.

علی‌محمد اکبری، فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری، در این جلسه، با بیان اینکه این استان در بحث ویروس کرونا تا مدت زیادی وضعیت مطلوبی داشت که این نشان از مدیریت خوب است، اظهار داشت: در سال گذشته نیز که اولین سیل در استان رخ داد، با مدیریت خوب در استان با مشکلات زیادی مواجه نشدیم.

اکبری گفت: کار بسیج در تمام دوران مکمل کار دولت بود، به طوری که هر جا باری بر زمین بود، بسیج پشتیبانی می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه مردم استان مردمی ولایت مدار و با فرهنگ هستند، تصریح کرد: دشمن تلاش می‌کرد اتفاقات بسیاری در استان رخ دهد که با تدابیر انجام شده، نتوانست زمینه را ایجاد کند.

فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه کار بسیج سازندگی در قالب فعالیت‌های درون استانی و برون استانی است، گفت: رسالت پاسداری در محرومیت‌ها تعریف شده که برای حفظ دستاوردهای انقلاب، این مسئولیت به ما واگذار شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای تشکیل بسیج سازندگی در استان اقدامات بسیاری با پشتیبانی گروه‌های جهادی و مردم انجام شده است، به طوری که در زلزله سرپل ذهاب اولین گروه‌های جهادی از این استان اعزام شدند و با محوریت سپاه، بسیج و پشتیبانی مردم ۵ میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی به زلزله‌زدگان این شهرستان انجام شد. در سیل ابتدای سال گذشته چهارمحال و بختیاری معین شهرستان شوش استان خوزستان بخش شعیبیه بود که ۷ میلیارد تومان کمک اعم از نقدی و غیر نقدی به سیل‌زدگان کمک شد.

وی با اشاره به رزمایش کمک مومنانه، تصریح کرد: تاکنون بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری شد که پایان رزمایش هنوز اعلام نشده است.

فرمانده سپاه قمر بنی هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری بیان داشت: استان با تمام خوبی‌ها، محرومیت‌هایی را داراست که نیازمند کمک هستند، باید برای امسال و دو سال آینده در قالب قرارگاه نهضت جهش تولید در بحث اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی اقداماتی با پشتیبانی دولت در بسیج سازندگی انجام و بتوان گام‌هایی برداشت.

فریبرز نجفی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان چهارمحال و بختیاری در ادامه این جلسه اظهار داشت: از سال ۸۳ با آغاز ساماندهی گلزار شهدا، ۱۰۳ گلزار کمتر از ۱۰ مزار ساماندهی نشده است.برای ساماندهی این تعداد گلزار شهدا، ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برآورد شده است.

سهراب رئیسی، مدیرکل بنیاد مسکن استان چهارمحال و بختیاری در ادامه این جلسه با اشاره به ساخت ۲۴۴۰ واحد مسکن محرومان در استان، تصریح کرد: ساختمان‌ها در مرحله‌ای هستند که نیاز به تحرک‌بخشی و شارژ نیرو دارند، به طوری که برای بسیاری از ساختمان‌ها مصالح موجود است اما کمبود نیروی کار از مشکلات جدی است.

محرومیت زدایی در استان چهارمحال و بختیاری با بسیج سازندگی

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!