امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 25 September , 2023
شناسه خبر : 1511
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1400 - 0:28 |

مدیرکل انتقال خون استان چهارمحال و بختیاری: به اهدای خون نیاز مبرم داریم

مدیرکل انتقال خون استان چهارمحال و بختیاری: به اهدای خون نیاز مبرم داریم

مدیرکل انتقال خون استان چهارمحال و بختیاری ،حسین‌هاشمی با اشاره به کاهش ذخایر خونی استان در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: از ابتدای ماه مبارک رمضان اهدای خون در استان با کاهش چشمگیری روبه‌رو شده است به‌طوری که ذخایر خونی و فرآورده‌های آن در استان نسبت به قبل ۲۰ درصد کاهش یافته است.

 وی افزود: همچنین لازم به ذکر است از ابتدای ماه مبارک رمضان یک هزار و ۳۰۱ مراجعه‌کننده اهدای خون در این مراکز ثبت و ۱۲۱۹ نفر از این افراد موفق به اهدای خون شده‌اند.

مدیرکل انتقال خون استان چهارمحال و بختیاری، تصریح کرد: قبل از شروع ماه مبارک رمضان ذخایر خونی استان چهارمحال و بختیاری در وضعیت بسیار خوبی قرار داشت اما در حال حاضر ذخایر خونی استان از ۶ روز به ۴ روز رسیده است، این در حالی است که بیماران واجد شرایط، بیماران تالاسمی، هموفیلی، بیماران اورژانس و سرطانی نیازمند ذخایر خونی و فرآورده‌های آن هستند.

وی در ادامه ضمن درخواست از مردم جهت اهدای خون همانند گذشته، تاکید کرد: ذخایر و فرآورده‌های خونی استان در حال حاضر در وضعیت مطلوبی نیست و کاهش مراجعات به مراکز اهدای خون ممکن است ذخایر خونی استان را نیز از ۴ روز کمتر کند.

هاشمی با اشاره به اهدای خون در شب‌های ۱۹ و ۲۱ ماه مبارک رمضان در استان خاطرنشان کرد: در شب‌های ۱۹ و ۲۱ ماه مبارک رمضان ۲۹۸ نفر جهت اهدای خون به مراکز اهدای خون استان مراجعه کردند که ۲۱۹ نفر از این افراد موفق به این اهدای خون شدند.

وی در آخر بیان کرد: با توجه به این که بیماران بسیاری در وضعیت موجود چشم انتظار و نیارمند تمامی گروه‌های خونی در استان هستند از مردم تقاضا داریم همانند قبل در تامین خون مورد نیاز بیماران همکاری لازم را داشته باشند.

مدیرکل انتقال خون استان چهارمحال و بختیاری

| منبع خبر : خبرگزاری تسنیم
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!