امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 5 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 2299
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1401 - 9:16 | 179 بازدید

نفوذ سیلاب در چشمه کوهرنگ، عامل مشکلات آبی در شهرکرد

مشکلات آبی در شهرکرد ، امام جمعه موقت شهرکرد گفت: قطعی یا کمبود آب در شهرکرد و شهرها و روستاهای اطراف آن مربوط به یک واقعه استثنایی می شود که همان نفوذ سیل به سرچشمه آب شرب است، به طوری که ۶۰ درصد آب شهرکرد که از چشمه کوهرنگ تامین می شد به واسطه گل […]

نفوذ سیلاب در چشمه کوهرنگ، عامل مشکلات آبی در شهرکرد

مشکلات آبی در شهرکرد ، امام جمعه موقت شهرکرد گفت: قطعی یا کمبود آب در شهرکرد و شهرها و روستاهای اطراف آن مربوط به یک واقعه استثنایی می شود که همان نفوذ سیل به سرچشمه آب شرب است، به طوری که ۶۰ درصد آب شهرکرد که از چشمه کوهرنگ تامین می شد به واسطه گل آلود شدن از دسترس خارج شد.

وی عنوان کرد: این رخداد مربوط به یک واقعه استثنایی می شود که همان نفوذ سیل به سرچشمه آب شرب است، به طوری که ۶۰ درصد آب شهرکرد که از چشمه کوهرنگ تامین می شد به واسطه گل آلود شدن از دسترس خارج شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن فاطمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرکرد، با اشاره به مسئله آب، اظهار کرد: در روزهای اخیر شهرکرد و برخی دیگر از مناطق چهارمحال و بختیاری با کمبود یا قطعی آب مواجه هستند.

وی افزود: اولا بحث سیل بود که عده ای از شهروندان چهارمحال و بختیاری را گرفتار کرد و مشقت و مشکلات فراوانی برای آن ها به ارمغان آورد، مسوولان باید رفع این مشکلات احساس وظیفه کنند.

امام جمعه موقت شهرکرد مشقت و مشکلات ناشی از سیل را امتحان الهی دانست و گفت: مسؤولان باید برای برطرف شدن مشکلات مردم در مناطق سیل زده اقدامات لازم را انجام دهند.

فاطمی ادامه داد: نکته ای که به حسب شهادت افراد موثق و قابل اطمینان، به بحث سیل ارتباط پیدا کرد، موضوع گل آلود شدن، کم شدن و بعد از آن قطع شدن آب شهرکرد و شهرها و روستاهای اطراف بود.

فاطمی اضافه کرد: تقریبا می توان گفت در طبقات پایین برخی ساختمان ها آب هست، ولی آنچه که صادقانه و خالصانه از مردم انتظار می رود صرفه جویی در مصرف آب است.

امام جمعه موقت شهرکرد خاطرنشان کرد: با کمک چاه های کشاورزی و وارد مدار شدن آب این چاه ها وضعیت آب شرب شهرکرد بهتر شده اما طول می کشد تا مسئله کامل حل شود.

فاطمی تصریح کرد: درواقع توافقی صورت نگرفته است، مذاکرات و تلاش ها برای توافق همچنان ادامه دارد، آنچه که آرزوی ما و دیگر مردم ایران است رسیدن به جایی است که مشکلات و معضلات اقتصادی مردم رفع شود.

امام جمعه موقت شهرکرد با اشاره به برجام و توافق نامه ای است که تهیه شده و ادعا می کنند این توافق نهایی است، تاکید کرد: آنگونه که مسوولان نظام جمهوری اسلامی بیان می کنند این متن توافق صرفا یک جوسازی رسانه ایی است تا نظام جمهوری اسلامی ایرانرا در یک کار انجام شده قرار دهند.

مشکلات آبی در شهرکرد

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!