امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Sunday, 28 May , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 9 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1491
تاریخ انتشار : 03 اردیبهشت 1400 - 20:39 | 532 بازدید

امام جمعه شهرکرد : مشکل آب شرب در استان چهارمحال و بختیاری مشهود است

مشکل آب شرب در استان چهارمحال و بختیاری ، امام جمعه شهرکرد گفت : مشکل آب شرب در جاهای مختلف استان مشهود و محسوس است. مطابق شرایط موجود، عدالت در توزیع آب صورت گیرد و مصوبات قانونی هم عملیاتی شود. حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام ظهر امروز در پیام جمعه اظهار داشت: یک سوم […]

امام جمعه شهرکرد : مشکل آب شرب در استان چهارمحال و بختیاری مشهود است

مشکل آب شرب در استان چهارمحال و بختیاری ، امام جمعه شهرکرد گفت : مشکل آب شرب در جاهای مختلف استان مشهود و محسوس است. مطابق شرایط موجود، عدالت در توزیع آب صورت گیرد و مصوبات قانونی هم عملیاتی شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام ظهر امروز در پیام جمعه اظهار داشت: یک سوم از ماه رمضان دارد تمام می‌شود و مختصری بیشتر باقی نمانده است، باید در تمام ساعاتی که ما روزه هستیم حالت عبادی به خودمان بگیریم یعنی حقیقت عبودیت را در حالت روزه و واقعیتی که هست این را در ظواهر خودمان نشان بدهیم.

وی با اشاره به وفات حضرت خدیجه کبری(ع)، افزود: حضرت خدیجه(ع) در شرایطی زندگی می‌کرد که دوران شرک و جهل و ستم و طغیان‌گری بود، اما در این شرایط ایشان یکپارچه ایمان و محبت بود و در اوج ایمان به سر می‌برد.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی و ارزش‌های انقلاب اسلامی، درس گرفتن از حضرت خدیجه را می‌خواهد(ع) گفت: حضرت خدیجه از همه آن چه داشت، گذشت و هیچ چیز برای خودش ندید با این که شماتت هم شد و بسیاری از زنان او را شماتت می کردند، اما حضرت خدیجه دل در گرو خدا داشت و دلش مملو از ایمان بود، آن کسی که دلش مملو از ایمان است از چه چیزی بترسد؟.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به پنجم اردیبهشت‌ماه ۱۳۵۹ و حمله نظامی آمریکا جهت آزادی جاسوسان اسیر از تسخیر لانه جاسوسی، بیان داشت: حرکت تسخیر لانه جاسوسی آمریکا حرکت بسیاردرستی بود که در درون انقلاب اسلامی شکل گرفت و آمریکا هم متحیر ماند.

وی افزود: آمریکا هر کجا تحقیر شود، متحیر می‌شود و می‌ماند و نمی‌تواند تصمیم بگیرد ولی آنجایی  که به او بها داده شود، آنجا نه تنها از توطئه‌هایش دست بر نمی‌دارد بلکه بر توطئه‌هایش می‌افزاید، آن جایی می‌ماند که محکم و مقاوم ما در صحنه باشیم و در لانه جاسوسی این گونه بود ما ایستادیم و امام ایستاد و دانشجویان مقاومت کردند.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه آمریکا آن موقع بعد از تسخیر لانه جاسوسی، از همه جا متحیر ماند که چه بکند و نیروها و جاسوس های خودش را چطور آزاد کند که به فکر شیطانی خودش اینجور عبور داد که با حمله نظامی وارد عمل شود، تصریح کرد: آمریکا در دل شب با یک نقشه حساب شده در صحرای طبس آمد و نیرو پیاده کرد تا زمینه آزادی نیروهایشان را فراهم کنند.

نکونام گفت: اما از آن طرف از عنایت پروردگار و این که خداوند این انقلاب را همیشه یاری کرده است، این‌ها غافل بودند، در همین مقطع هم خدا به فریاد انقلاب رسید و همان طور که خداوند اصحاب فیل را با یک مشت سنگ ریزه به وسیله ابابیل نابود کرد، این دشمنان را هم به وسیله شن‌ها در صحرای طبس زمین‌گیر کرد و طوفان شن تمام نقشه‌های این‌ها را درهم ریخت.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این حادثه درس‌های بسیاری دارد، ادامه داد:  اولا بدانیم که انقلاب خدا دارد و انقلابیون به خدا دل ببندید که  آنجا هم که در خواب باشید خدا شما را یاری می‌کند، دوم اینکه سست عنصرها و منفعلین بدانند راه به جایی نمی برند، ممکن است بروند با دشمن بنشینند و سر و سری داشتنه باشند اما همان بلایی که در طبس به سرشان آمد و آبرویشان رفت و رسوا شدند در جاهای دیگر هم همین طور است.

وی با اشاره به پانزدهم ماه مبارک رمضان و میلاد باسعادت امام حسن مجتبی(ع)، اظهار کرد: امام حسن مجتبی(ع) عمرش یکپارچه جهاد در راه خدا بود، به خلاف آنچه بعضی‌ها می‌خواهند برای خودشان یک راهی پیدا کنند و از آنچه اتفاق افتاد به نام صلح بخواهند برای خودشان سفره‌ای پهن کنند و دست مایه‌ای برای این نرمش‌های خودشان در برابر دشمن پیدا کنند، امام مجتبی(ع) اهل صلح نبود و اهل جهاد بود.

امام جمعه شهرکرد اضافه کرد: امام حسن مجتبی(ع) تمام عمرش را به جهاد گذراند ممکن است بگویید پس چه شد که آن قرارداد  با معاویه بسته شد این نوعی تحمیل بود، یعنی امام خواستش این نبود که با معاویه بنشیند و مذاکره کند، امام مجتبی(ع) خواستش نابود کردن معاویه بود اما بعضی از سست‌عنصرها و منفعل‌ها آنقدر بر حضرت عرصه را تنگ کردند که حتی به خیمه امام حمله کردند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به به مسئله آب، گفت: مناسب است در این شرایط همه توجه جدی داشته باشیم به اصل کمبود آب به خاطر کمبود بارش‌ها و جا دارد یکی از وظایف را در این جهت همه به آن توجه کنیم که روی آوردن به دعا است و برای اجابت دعاها، هر چه بتوانیم مهربانی‌ها را نسبت به همدیگر افزایش بدهیم.

وی افزود:  استان چهارمحال و بختیاری به مراتب بیشتر از جاهای دیگر با مشکل آب مواجه است، مشکل آب شرب در جاهای مختلف استان مشهود و محسوس است، آب کشاورزی و صنعت و امثال آن در این استان آنقدر با مشکل مواجه است که نرخ بیکاری در استان را به شدت افزایش داده است.

نکونام با بیان اینکه مشکل آب مشکل فراگیر و همگانی است، تصریح کرد: یکی از راهکارهای مؤثر مشکل کمبود آب، مسألت از پروردگار و روی آوردن به دعا و راز و نیاز و امثال آن است.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه  مردم دو استان چهارمحال و بختیاری و اصفهان نه تنها مشکل ندارند بلکه بسیار نسبت به یکدیگر رئوف و با محبت هستند، گفت: چرا در فضاهای مجازی و چرا به وسیله بعضی از مطالبه‌گران، زمینه رویارویی مردمی فراهم شود، مردم عزیز این استان همیشه مطالبات خود را از مسئولین و دستگاه‌های مسئول مطالبه کرده‌اند و فضای نامناسب هیچ‌گاه ایجاد نکردند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری ادامه داد: همه باید این روش را دنبال کنند و اجازه سوء استفاده به ضد انقلاب و منافقین و برهم زنندگان امنیت کشور داده نشود که این مهم است، مخصوصاً در این شرایطی که در آستانه انتخابات هم هستیم و کشور نیازمند امنیت است پس مردم باید از هر گونه رویارویی پرهیز کنند که الحمدلله چنین چیزی هم وجود ندارد.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه مسئولین امر و متولیان امنیت چرا نقش خودشان را درست ایفا نمی‌کنند؟، بیان کرد: چرا اجازه داده می‌شود با یک سری امور خلاف واقع، عواطف و احساسات مردمی تحریک شود، به هر حال یک سری مطالبات قانونی و منطقی وجود دارد، مسئولین باید بی‌طرف در میدان باشند .

نکونام با اشاره به اینکه من مردم صبور استانمان را می‌شناسم و بصیرت همیشگی و تحسین برانگیزشان را می‌ستایم، اظهار کرد: انتظار داریم مطالبات حق مردم استان را به جد مورد توجه قرار بدهند و اجازه داده نشود با یکسری کارها و اقدامات غیر معقول در شرایط بحرانی قرار بگیرند.

وی افزود: انصاف نیست مردم استان چهارمحال و بختیاری به زیاده‌خواهی متهم بشوند، این‌ها هیچ وقت زیاده خواه نبودند و هیچ‌گاه مانع بهره‌مندی دیگران از آب هم نبودند اما مطالبات به حقی دارند که باید مورد توجه قرار بگیرد و البته مطابق شرایط موجود، عدالت در توزیع آب صورت گیرد و مصوبات قانونی هم عملیاتی شود، این‌ها زیاده خواهی نیست این‌ها یکسری مطالبات درست است و مردم این استان انصافاً بر همین اصول و منطق هستند و مراقب اوضاع هستند

مشکل آب شرب در استان چهارمحال و بختیاری

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!