امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 5 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 2453
تاریخ انتشار : 18 آبان 1401 - 13:56 | 234 بازدید

تعاونی‌های سهام عدالت احیا می‌شود

مدیرکل دفتر تعاونی‌های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعاونی‌های سهام عدالت طی هشت سال گذشته در کشور به فراموشی سپرده شده بود اما با رویکرد دولت سیزدهم این تعاونی‌ها در حال احیاست و مجامع این شرکت‌ها به‌روزرسانی می‌شود. وی ادامه داد: یکی از مهمترین تعاونی‌های پیشران، تعاونی‌های فراگیر ملی است که ۷۰ […]

تعاونی‌های سهام عدالت احیا می‌شود

مدیرکل دفتر تعاونی‌های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعاونی‌های سهام عدالت طی هشت سال گذشته در کشور به فراموشی سپرده شده بود اما با رویکرد دولت سیزدهم این تعاونی‌ها در حال احیاست و مجامع این شرکت‌ها به‌روزرسانی می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین تعاونی‌های پیشران، تعاونی‌های فراگیر ملی است که ۷۰ درصد اعضای آن را مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تشکیل می‌دهند و حمایت‌هایی در این خصوص از اعضا می‌شود.

جعفر امیرآبادی روز چهارشنبه در نشست با معاون اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: دولت سیزدهم در بخش تعاون تمام توان خود را برای احیا و فعال کردن تعاونی‌های راکد به کار گرفته است و در این رابطه فعال‌سازی تعاونی‌های پیشران در اولویت قرار دارد.

مدیرکل دفتر تعاونی‌های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال‌سازی تعاونی‌های توسعه عمران را از دیگر برنامه‌های وزارت تعاون عنوان کرد و گفت: در حالی که باید در سطح کشور تاکنون ۲۵۰ تعاونی در این بخش در کشور فعال شده باشد اما این مهم تاکنون محقق نشده، به طور مثال در استان چهارمحال و بختیاری تنها یک تعاونی راه‌اندازی شده است.

امیرآبادی خاطرنشان کرد: در تعاونی‌های توسعه عمران نیم درصد از ساکنان آن شهرستان باید عضو تعاونی شوند که ضرورت دارد در این خصوص فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی انجام گیرد.

وی به ارزیابی سفر خود در بازدید از تعاونی‌های مشکل‌دار چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و گفت: تامین سرمایه در گردش و مشکلات قراردادی بین تعاونی‌ها و دستگاه‌های اجرایی از جمله این مشکلات به شمار می‌رود.

امیرآبادی در خصوص تقویت تعاونی‌ها در بخش صادرات نیز گفت: تلاش شده تا با رایزنی با سفرای کشورهای دیگر بتوان ظرفیت توسعه صادرات را برای شرکت‌های تعاونی فراهم کنیم.

مدیرکل دفتر تعاونی های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۲۰ تا ۲۵درصد از صادرات شرکت‌های تعاونی به صورت غیرمستقیم انجام می‌گیرد که در تلاش هستیم این ظرفیت های بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم.

امیرآبادی افزود: یکی از ضعف‌های موجود در حوزه تعاون در ماده پنج قانون توسعه تعاون نهفته است که برای اصلاح این ماده با کمیسیون اجتماعی مجلس مذاکراتی انجام گرفته و مقرر شده تا در صحن علی مجلس بررسی شود.

تامین سرمایه در گردش، همکاری نکردن برخی از بانک‌ها در پرداخت تسهیلات و چالش‌هایی در حوزه مالیات و بیمه تامین اجتماعی از جمله مشکلاتی است که از سوی فعالان بخش تعاون در این نشست مطرح شد.

در این نشست فعالان بخش تعاون استان چهارمحال و بختیاری به بیان مشکلات و چالش های خود پرداختند.

معاون اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!