امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Sunday, 28 May , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 9 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 803
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1399 - 13:44 | 709 بازدید

موانع تولید از پیش پای تولیدکنندگان برداشته شود

نماینده چهارمحال و بختیاری در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه باید موانع تولید از پیش پای تولیدکنندگان برداشته شود گفت: برای جهش تولید نیاز است قوای سه گانه مشوق تولیدکنندگان باشند تا انگیزه آنان بیشتر شود. آیت الله علیرضا اسلامیان اظهار داشت: باید از اسامی که مقام معظم رهبری همه ساله‌ برای نامگذاری سال‌ها انتخاب می‌کنند مستند‌سازی انجام شود زیرا که هر نام ادله محکمی برای خود دارد مانند همین جهش تولید که اگر از نظر عقلی و آیات بررسی شود درمی‌یابیم که این نامگذاری‌ها پشتوانه محکمی دارند. تولید در زمان ائمه(ع) نیز انجام می‌شد، حضرت امیر(ع) نیز خود در باغات و نخلستان‌ها فعالیت می‌کردند و تولید صورت می‌گرفت و قطعاً این تولیدها بدون جهش امکان‌پذیر نیست.
موانع تولید از پیش پای تولیدکنندگان برداشته شود

موانع تولید از پیش پای تولیدکنندگان برداشته شود

نماینده مردم چهارمحال و بختیاری در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: اگر کشور از نظر تولید در شرایط عادی باشد، رونق کم در تولید برای بهبود شرایط کافی است اما ملتی که یک عمر با تلاش‌های ظالمانه دشمنان در قالب‌های مختلف عقب نگهداشته شده و سنگ‌هایی بر سر راه تولیدشان قرار گرفته باشد تا همیشه مانند سال‌های اول انقلاب وابستگی‌های جدی از منظرهای مختلف علمی و بهداشتی و غیره داشته و دست نیازش همیشه به سمت سلطه‌طلبان دراز باشد،

حتی اگر بخواهد به حد متوسط جامعه نیز برسد با حرکت متعارف نمی‌تواند، بلکه باید سرعت بگیرد و جهش داشته باشد تا به آن دولت‌ها برسد و بعد با جهش عظیم‌تری از دولت‌های قوی‌تر سبقت بگیرد.

اسلامیان افزود: این امر بدون جهش تولید محقق نمی‌شود زیرا که حرکت متعارف به سمت تولید سبب می‌شود کمتر عقب بمانیم و عقل و منطق حکم می‌کند اگر بخواهیم عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم باید جهش تولید داشته باشیم.

نقش سه قوه قضائیه، مجریه و مقننه در جهش تولید

وی در رابطه با وظایف سه قوه مجریه، قضائیه و مقننه بیان کرد: هر سه قوه باید به صورت تخصصی وارد تولید شوند اما جهش تولید بدون قانون میسر نمی‌شود لذا قوه مقننه با قانونگذاری صحیح در مورد تولید باید به تولید‌کنندگان بها دهد.

اسلامیان تصریح کرد: اگر تولید‌کننده حس کند با هزینه‌ی سرمایه‌اش در کارهای کاذب اقتصادی مانند: خرید سکه و پس انداز در بانک، سود بیشتری کسب می‌کند هرگز وارد بازار تولید نمی‌شود، لذا مجلس، قوه مجریه و قضائیه باید مشوق تولیدکنندگان باشند و مراحل کار را برای آن‌ها، سخت و دشوار نکنند.

نماینده چهارمحال و بختیاری در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: زمانی که تولید‌کننده نهایت تلاش خود را داشته باشد اما کالای تولیدی او با قیمتی ارزان، از کشورهای خارج وارد شود، انگیزه‌اش برای ادامه تولید از بین می‌رود و ترجیح می‌دهد استراحت کند و پول خود را به خرید سکه و یا پس انداز در بانک اختصاص دهد.

وی افزود: مجریان و قانونگذاران باید با اطلاع‌رسانی مناسب و یا ایجاد بازار فروش و از بین بردن موانع تولید، انگیزه تولید را در افراد ایجاد کنند.

اسلامیان در پایان با اشاره به اینکه قوه قضائیه باید هزینه فساد را زیاد کند گفت: در غیر این صورت رغبت به تولیدِ صحیح، کمتر حس می‌شود، برای همین باید گلوگاه‌های فساد، شناسایی و قانونی برای آن طراحی شود زیرا که این مراقبت‌ها و نگهبانی‌ها سبب می‌شود کوچک‌ترین نفوذ برای رانت‌خواری نماند و جلوی این افراد گرفته شود.

| منبع خبر : خبرگزاری تسنیم چهارمحال و بختیاری
به اشتراک بگذارید

2 × 1 =