امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 5 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 2159
تاریخ انتشار : 28 آذر 1400 - 14:48 | 606 بازدید

آیین رونمایی از نرم‌افزار کارگران ساختمانی استان چهارمحال و بختیاری

نرم‌افزار کارگران ساختمانی استان چهارمحال و بختیاری ،نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان که از سال گذشته به مرحله اجرا رسید را گامی در بهبود وضعیت کارگران و بازنشستگان عنوان کرد و افزود: مجلس یازدهم عزم خود را برای اصلاح ماده ۵ قانون تامین اجتماعی به […]

آیین رونمایی از نرم‌افزار کارگران ساختمانی استان چهارمحال و بختیاری

نرم‌افزار کارگران ساختمانی استان چهارمحال و بختیاری ،نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان که از سال گذشته به مرحله اجرا رسید را گامی در بهبود وضعیت کارگران و بازنشستگان عنوان کرد و افزود: مجلس یازدهم عزم خود را برای اصلاح ماده ۵ قانون تامین اجتماعی به کار گرفته است.

احمد راستینه هفشجانی روز یکشنبه در آیین رونمایی از نرم‌افزار کارگران ساختمانی استان چهارمحال و بختیاری افزود: سال گذشته در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۲۰ هزار میلیارد تومان برای کمک به تامین اجتماعی تصویب شد که پس از مطرح شدن در صحن علنی به ۸۹ هزار میلیارد تومان رسید.

وی، قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را از قوانین مهم مجلس یازدهم برشمرد و گفت: بر اساس این طرح که ۷۱ ماده دارد حق عائله‌مندی و حق فرزند هر سال ۲ برابر می‌شود و این مهم در بهبود وضعیت کارگران موثر است.

نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی مطالبه‌گری را حق هر گروه و صنفی دانست و گفت: اگر پیگیری مطالبات با نگاه و تحلیل درست و از مسیر قانونی شکل گیرد، موثر واقع می‌شود و اگر درست پیگیری نشود راه به جایی نمی‌برد.

وی گره‌گشایی از مشکلات مردم را از وظایف مجلس و مسوولان برشمرد و افزود: از سال گذشته برای حمایت از قشر، جامعه گام‌های بلندی برداشته شد و در کمیسیون فرهنگی این آمادگی وجود دارد که در راستای تدوین سند فرهنگ کار و اصلاح آن اقدام شود.

به گفته وی، ۷۵۰ طرح در مجلس در نوبت اعلام وصول است که بررسی و تصویب آن به هشت سال قانونگذاری نیاز دارد.

راستینه افزود: لوایحی که از سوی دولت به مجلس ارائه می‌شود مدت زمان کمتری طول می‌کشد تا به تصویب برسد از همین رو برای پیگیری مطالبات کارگران می‌طلبد که از طریق ارائه لوایح دولتی به مجلس اقدام شود.

لزوم فرهنگسازی در حوزه مطالبه‌گری

رییس شورای حل اختلاف چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با بیان اینکه هر تشکلی باید دارای هدف باشد، اظهار داشت: برای رسیدن به این هدف، باید فرهنگسازی کرد این در حالی است که در حال حاضر فرهنگسازی در کشور ضعیف است.

کرم شیخ‌پور با اشاره به مطالبات بخش کارگری، تصریح کرد: مطالبه‌گری باید بر مبنای قانون باشد و قبل از آن باید مطالبات نیازسنجی شود تا پس از آن به مرحله تدوین قانون برسد.

رییس شورای حل اختلاف چهارمحال و بختیاری بر ضرورت بهره‌گیری از توان مشورتی کارگران در تدوین قوانین تاکید کرد و گفت: از این طریق می‌توان بخشی از مطالبات کارگران را به خوبی پاسخ داد . در این برنامه برای نخستین بار نرم افزار ساماندهی کارگران ساختمانی و میدانی استان چهارمحال و بختیاری رونمایی و فعال شد.

نرم‌افزار کارگران ساختمانی استان چهارمحال و بختیاری

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!