امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 5 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1855
تاریخ انتشار : 21 تیر 1400 - 20:27 | 463 بازدید

نشست خبری احمد راستینه با خبرنگاران و اصحاب رسانه در شهرکرد

نشست خبری احمد راستینه با خبرنگاران ، نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس گفت: متاسفانه میانگین سنی مسئولان کشور نشان داد که دولت اراده‌ای برای استفاده از ظرفیت بی‌نظیر جوانان کشور ندارد لذا اولین نکته در تحول‌خواهی آقای رئیسی باید حرکت به سمت بکارگیری جوانان باشد. احمد راستینه ظهر امروز در نشست خبری […]

نشست خبری احمد راستینه با خبرنگاران و اصحاب رسانه در شهرکرد

نشست خبری احمد راستینه با خبرنگاران ، نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس گفت: متاسفانه میانگین سنی مسئولان کشور نشان داد که دولت اراده‌ای برای استفاده از ظرفیت بی‌نظیر جوانان کشور ندارد لذا اولین نکته در تحول‌خواهی آقای رئیسی باید حرکت به سمت بکارگیری جوانان باشد.

احمد راستینه ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه در شهرکرد، اظهار داشت: یک انتخابات بزرگ را در حوزه ملی پشت سر گذاشتیم و مردم با یک پیام روشن یک فرد را انتخاب کردند، طبیعتا گرچه مشارکت ۴۸ درصد خوب در عرصه بین‌المللی تعریف می‌شود اما در همین دوران انتخابات ما در فرانسه تنها ۲۴ درصد مشارکت را داشتند.

وی افزود: باید به ملت ایران با وجود اینکه واکسیناسیون صورت نگرفت دست مریضاد گفت، مشارکت  حدود ۵۰ درصدی ملت ایران در اوج کرونای سیاسی،اقتصادی موجود نشان داد بصیرت ملت ایران مثال‌ زدنی است که باید در برابر چنین ملتی تعظیم کرد.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برنده انتخابات ریاست جمهوری کسی است که با شعار تحول به روی کار آمد و ایشان کارنامه تحول خود را در قوه قضاییه به خوبی پشت سر گذاشت، گرچه حضور ایشان در قوه قضائیه سال‌های کمی را به خود اختصاص داد اما رویکرد تحول‌خواهی  و تدوین سند تحول در این قوه کار بزرگی بود که یک ریل‌گذاری را برای حرکت آینده قوه قضاییه فراهم کرد.

وی افزود: طبیعتاً آقای رئیسی در دولت باید سند تحول را در همه ابعاد اقتصادی، معیشتی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی تدوین کند، شرایط اقتصادی ما منبعث از دو موضوع اساسی است، یکی از این مباحث متاسفانه عدم استفاده و بهره‌برداری از همه ظرفیت‌های اقتصادی کشور است، به عبارتی ناکارآمدی مدیریتی‌ حاکم در سیستم اجرایی کشور و نگاه غربگرا، موجب فعالیت جریان‌ها و گروه‌های سیاسی در کشور معطوف به نگاه دولتمردان شد و دوم اینکه ظرفیت بزرگ نخبگانی و جوانان توانمند دانشگاهی در اداره امور کشور نادیده گرفته شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی  افزود: متاسفانه میانگین سنی مسئولان کشور نشان می‌داد که دولت اراده‌ای برای استفاده از ظرفیت بی‌نظیر جوانان کشور ندارد لذا اولین نکته که در تحول‌خواهی آقای رئیسی باید شکل گیرد حرکت به سمت بکارگیری جوانان است.راستینه مطرح کرد: امروز در بحث ملی و استانی گمانه‌زنی‌هایی را شاهد هستیم که با رویکرد جوانگرایی همخوانی ندارد لذا رسانه‌ها باید در نقش مطالبه‌گری خود به این موضوع بپردازند، هنوز نگاه تحولی در استان چهارمحال و بختیاری صورت نگرفته است که باید این مطالبه پیگیری و اجرا شود.

عضو مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری با تاکید بر جوانگرایی و دادن مسئولیت‌های اصلی استان به جوانان، گفت: باید عالی‌ترین مسئولیت استان تا دیگر مسئولیت‌ها به شبکه جوانان استان سپرده شود.

راستینه با بیان اینکه پس از یکسال حضور در مجلس شورای اسلامی به چند مسئله مهم که دغدغه مردم استان است رسیدیم، گفت: مسئله اول توسعه نیافتگی و حرکت لاک پشتی استان در حل و فصل زیرساخت‌های توسعه استان است برای مثال راه آهن پس از ۱۳ سال در فروردین پارسال تنها ۲۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما باید امروز گفت بالغ بر ۷۵ درصد راه آهن پیشرفت فیزیکی دارد و در اعتبارات سال جاری، ۳۲۵ میلیارد تومان در بودجه برای آن در نظر گرفته شد و امسال زیر ساخت راه آهن تمام می‌شود.

وی مطرح کرد: کسانی که فکر می‌کنند مسائل استان با تشکیل کمیته حل می‌شود در اشتباه هستند بلکه این مسائل با کار و تلاش و حضور جهادی در میدان و با اعتماد به جوانان حل می‌شود، مطالعات پروژه بن_بروجن از سال ۱۳۸۶ شروع شد و در سال ۹۱ عملیات اجرایی آن شروع شد ما متاسفانه در سال گذشته کلیه ایستگاه‌ها و لوله‌گذاری خطوط متوقف شده بود اما امروز با پیشرفت بیش از ۷۵ درصد همه ایستگاه‌ها، این پروژه فعال است و تنها مسئله ابگیر است که امید است حل شود و شاهد بهره‌برداری این پروژه در استان باشیم.

راستینه افزود: ما حق نداریم به دولت فشار آوریم و دولت را در تنگنای افراد مورد نظر خود قرار دهیم چرا که این خیانت به دولت است، اینکه برخی می‌گویند ما  رزومه افراد را بررسی می‌کنیم سوال این است که جایگاه حقوقی شما برای اینکار چه چیزی است و چه کسی به شما چنین اجازه‌ای داده است؟ من معتقدم جوانان توانمند، انقلابی و خلاق با روحیه جهادی در استان وجود دارد که باید گام دوم انقلاب را با این جوانان برداشت‌.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مدیریت آینده استان، تصریح کرد: ما به عنوان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی وظیفه پیگیری مطالبات مردم را داریم، یکی از اشکالاتی که در سنوات قبل نقش نمایندگان را تحت الشعاع قرار داد این بود که بعضاً نمایندگانی در عزل و نصب‌ها مستقیم دخالت کردند که این چیزی جز تضعیف نمایندگان نداشت، نماینده‌ای که خودش مستقیماً مسئولی را می‌آورد هرگز نمی‌تواند او را بازخواست کند و مطالبات مردم را پیگیری کند.

وی افزود: وظیفه نمایندگان مجلس این است که خواسته مردم را به عنوان وکیل ملت در قالب مطالبه حق و حقوق آنها در گفتمان آنها پیگیری کنیم، ما نیازمند مدیران شایسته با روحیه تحول خواهی، با توان و انگیزه جوانی برای تحرک بخشی به دستگاه‌ها هستیم که معتقدم این نیروها در استان وجود دارد فلذا معتقدم مدیران استان با این رویکردها با تمرکز بر ظرفیت‌های بومی استان محقق شود.

راستینه گفت: هر ده سال متناسب با رشد جمعیت قانون اساسی تاکید کرده است که می‌توان حوزه‌های انتخابی با افزایش تعداد نمایندگان باشد و طبیعتاً قریب به دوازده سال مطالبه مردم است اما فعلاً طرحی که بتواند خواسته نمایندگان مجلس را برآورده کند و قابلیت ارائه در صحن داشته باشد به جمع بندی نرسیده است و ما هم به دنبال چنین چیزی هستیم چرا که با افزایش تعداد نمایندگان به مشکلات بیشتر رسیدگی می‌شود اما در حال حاضر چنین طرحی برای استان‌های زیر یک میلیون جمعیت وجود ندارد.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان با اشاره به مسئله آب، گفت: باید حقوق استان مبدا از جمله آب شرب، آب کشاورزی، آب صنعت و منابع محیط زیست رعایت شود، هر طرح انتقال آبی باید بر چند اصل استوار باشد، نمی‌شود در کنار آب تشنه بود، اگر به عدالت توجه نشود آینده خطرناکی را برای تامین آب شرب در سراسر کشور رقم می‌زنید، مسائل استان در کنار آب را حل کنید و پس از آن اگر آبی با حفظ حق آبه و رعایت مسائل زیست محیطی انتقال دهید.

راستینه ادامه داد: اگر واقعاً آب مازادی وجود دارد ما مخالف انتقال آب نیستیم اما نمی‌شود بدون توجه به حقوق استان مبدا و مسئله محیط زیست و مباحث مهم عدالت در عرصه توزیع منابع کشور، آب را انتقال داد! چرا درآمد سرانه استان چهارمحال و بختیاری پایین است؟ هر طرح و پروژه‌ای که می‌خواهد اجرا شود یکی از مسائل زیر ساختی آن آب است و وقتی نمی‌توانیم آب این پروژه‌ها را تامین کنیم معلوم است که استان فقیر و محروم می‌شود.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولین ملی باید فردای روز قیامت در محضر خدا جواب پس دهند، یک ملتی را در یک استانی اینگونه تحت فشار می‌دهید و برای حقوق اولیه خود به آنها ظلم کنید که این قابل پذیرش نیست، موضع شفاف است لذا ۱۳ سال از طرح انتقال بن-بروجن گذشته است، وضعیت قطب‌های صنعتی و آب شرب مردم درست نیست، امسال مسئله پروژه آب بن-بروجن باید با پیگیری حل شود.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان با اشاره به علت روند کند در پیشرفت پروژه‌های استان، تصریح کرد: بودجه و اعتبارات پیش بینی شده برای استان ما که کمتر برخوردار است پاسخگوی نیازهای آن در سال‌های گذشته نبود لذا سال گذشته با پیگیری مجمع نمایندگان استان در فصل بودجه، ریاست مجلس به استان آمدند که چند دستاورد به همراه داشت، دستاورد اول تنظیم سند حل مسئله آب استان بود که در این سند برای رفع تنش آبی ۲۱۹ روستای مسئله دار و برای تکمیل طرح انتقال آب بن_بروجن ۶۷۰ میلیارد تومان سند امضاء شد و با پیگیری در کمیسیون تلفیق مجوز ۶۷۰ میلیارد تومان فاینانس رفع تنش آبی استان در بودجه ۱۴۰۰ گنجانده شد که این دستاورد بزرگی است‌.

وی با اشاره به دومین دستاورد حضور ریاست مجلس در استان، افزود: افزایش اعتبارات عمرانی استان دستاورد دیگری از این سفر است که در حوزه انتخابیه ما بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان افزوده شد که این عدد بسیار قابل توجه است، جاده بن داران که ۲۰ میلیارد تومان برای آن پیش بینی شده بود با سفر آقای قالیباف به استان سی میلیارد تومان اضاف شد و جاده تیران_سامان هم به همین شکل بود، الحاقیه بیمارستان هاجر یک ردیف ملی برای آن گرفته شد و ۴۰ میلیارد تومان از سفر رئیس مجلس برای آن اعتبار پیش بینی شد. نشست خبری احمد راستینه با خبرنگاران

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان ادامه داد: ۲۵۰ میلیارد تومان در بودجه برای راه آهن در نظر گرفته شده بود که از محل سفر اقای قالیباف ۷۵ میلیارد تومان به آن اضافه شد و ۳۲۵ میلیارد تومان شد که این دستاوردهای سفر ریاست مجلس در فصل بودجه در استان است لذا بودجه بسیار مهم است و امسال اعتبارات استان رشد قابل توجهی داشته است.

وی گفت: سال ۹۹ علاوه بر اعتبارات با پیگیری مجمع نمایندگان و استاندار ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبارات متفرقه به استان تزریق شد یعنی راه آهن با بودجه ۳۷ میلیارد تومانی، ۴۵۰ میلیارد تومان به آن تزریق شد و به خط بن_بروجن ۲۲۲ میلیارد تومان بودجه تزریق شد که این اعتبارات بسیار قابل توجه است.

راستینه بیان داشت: در سال پایانی دولت، نباید وارد تقابل با مدیران استانی می‌شدیم و به دنبال تعویض آن‌ها می‌بودیم چرا که برای حل مسائل استان فرصت از بین می‌رود و سال پایانی دولت برای بهره‌برداری از پروژه‌ها است البته مدیرانی که مباحثی داشتند صدای مطالبه مردم را رساندیم که یک بخشی محقق شد اما هوشمندانه‌ترین رفتار را مجمع نمایندگان استان انجام دادند.

وی خاطرنشان کرد: برای اولین بار در کشور ناحیه صنعتی تخصصی بادام کشور کلنگ خورد که یک تحول در حوزه ارزش افزوده بادام برای استان چهارمحال و بختیاری ایجاد می‌کند، رشد جذب سرمایه‌گذار در شهرک‌های صنعتی استان سال گذشته عدد بسیار مناسبی بود، پروژه بزرگ دامپروری گاو شیری کشور بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای استان گرفته شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص شوراهای پیشرفت و تعالی، اظهار داشت: امروز در تمام روستاها و شهرهای کشور یک تیم وجود دارد که دغدغه آبادانی منطقه خود را دارد که این بزرگترین کار فرهنگی است، اکنون یک سامانه وجود دارد که همه اولویت‌های شهر و روستاها مشخص شده است، برای استان چهارمحال و بختیاری ۳۹۸ میلیارد تومان بودجه محرومیت‌زدایی گذاشته شد که این به معنای تحول بزرگ در محرومیت زدایی استان است.

وی با اشاره به مسئله محرومیت‌زدایی، افزود: در این خصوص یک کار بزرگ شکل گرفت که دقیقاً می‌دانیم اولویت‌های یک روستا به ترتیب چه چیزی است، اکنون در پیشنهاد تخصیص اعتبار سردرگم نیستیم و اولویت‌های مردم مناطق مختلف را می‌دانیم، شوراهای پیشرفت و تعالی بسیار نقطه زن هستند، صدها پروژه مشارکتی انجام خواهد گرفت.

راستینه با اشاره به عدم تحمل مدیران در شنیدن نقد، تصریح کرد: مدیران باید تحمل خود را در نقد مطبوعات و خبرگزاری‌ها بالا ببرند، هیچ مدیری حق ندارد یک قشر زحمت کشی را که دغدغه اطلاع رسانی به مردم را دارد مورد بازخواست قرار دهد.

نشست خبری احمد راستینه با خبرنگاران

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!